30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Černovous

Stran: [1]
1
Ehm... pan Judr. Beran to tak trochu zmatlal. Popisuje křižovatku, kde po odbočení je připojovací pruh, který se pak stává průběžným a pak odbočovacím, ale to je omyl. připojovací pruh to nikdy nebyl, ta přerušovaná čára s poloviční délkou není značka pro vymezení připojovacího pruhu. může podle zákona označovat úsek, kde je blízko plná čára či je důležité zachovat zvyšenou ostražitost. Příklad pana berana je situace, kdy se pruhy sbíhají k sobě a za zatáčkou následuje pruh průběžný.

Tohle je zcela jiná situace, kdy se kříží městský okruh a vedlejší komunikace - a musím si trochu nasypat popel na hlavu, ta přednost tam skutečně platí... ALE! po najetí do křižovatky následuje plná čára. povolená rychlost z tunelu na okruhu je 60 kmh, přibližně stejnou rychlost nabere i auto sjíždějící z kopce z vedlejší silnice -> v křižovatce se ocitnou odděleni plnou čarou a jedou souběžně. A jak říká definice Dání přednosti: nesmím zahájit úkon nebo v něm pokračovat, pokud by ten, kdo má přednost, musel NÁHLE ZMĚNIT RYCHLOST NEBO SMĚR ...Já sice autu nesmím náhle zabránit v jeho úkonu, ale smím ho omezit. Jakmile dojedeme na úsek přerušované čáry souběžnou jízdou, já mu nemusím zastavovat jen proto, že on vyhodí blinkr. Já ho nenutím NÁHLE měnit rychlost či směr jízdy. A protože jedeme v pruzích, musí respektovat, že nesmí omezit ani ohrozit řidiče jedoucí v pruhu, do kterého přejíždí. Čili přednost jak ji známe běžně z křižovatek je v tomto případě neaplikovatelná a prakticky platí jen jízda v pruzích :)

2
Tady nejde o rozumy, ale o právo - koneckonců to už dokázala minulost, že orgáni v tomhle umí být nekompromisně slepí: http://auto.idnes.cz/prednost-v-jizde-0kk-/automoto.aspx?c=A131031_121910_automoto_fdv

Připojování na dálnici jako takové nemusí řešit značka, ale § 12 silničního zákona: Při zařazování z připojovacího pruhu do průběžného pruhu řidič nesmí ohrozit řidiče jedoucí v průběžném pruhu.

Naopak zákon celkem jasně říká, že značka upravující přednost platí jen pro nejbližší křižovatku a pro křižovatku platí, že když není její hranice vyznačena vodorovným značením, počítá se její hranice od bodu, kdy se začne zakřivovat. Pokud si vymezíme křižovatku jako celý úsek průpletu, na tom videu Sup2 nájezd na D1 nevidím problém - jednoduše je řečeno Dej přednost přijíždějícím na hlavní.
Nicméně v tom městě je situace poněkud jiná, protože trojúhelník je spojen s příkazem odbočit vpravo. Pokud je průplet křižovatka ve tvaru X, pak odbočení vpravo může pouze znamenat zůstat v tom připojovacím pruhu a následně tím pruhem odjet jako odbočovákem....to se neděje, denně se tam napojí na okruh tisíce aut a ani vodorovné značení tomu neodpovídá. Značka příkazu odbočit vpravo  by seděla právě na situaci, že oblast křižovatky začíná už v místě, kde se vedlejší silnice začne stáčet doprava a v takovém případě křižovatka končí za zatáčkou a v úseku přerušované čáry už se nejedná o křižovatku.

Za křižovatkou platí už pouze pravidla pro jízdu v pruzích a to znamená, že nehledě na to, zda se jedná o pruh průběžný či přídatný, má řidič při změně pruhu povinnost neohrozit toho, kdo už v tom pruhu je.

Zkrátka podporuju hypotézu autora videa, to značení je takto zmatečné. Přitom ve městě to jde řešit několika způsoby:
v Praze na Spořilovské: https://goo.gl/maps/gX7yJJ7x1b92
Brno - Okružní: //goo.gl/maps/1TkMJLRc3Vo (aktuálně na zemi namalované i příčné čáry s trojúhelníkem k vyznačení hranice křižovatky)
Brno - Žabovřeská https://goo.gl/maps/1TH3RvceMvy

3
Jenže značka platí jen pro oblast křižovatky a ta končí s plnou čarou, dál už by platit neměla. Říct, že je tam značka Dej přednost v jízdě, tak budeme 300 m dávat přednost je krátkozraké

4
Zdravíčko,
kdybyste chtěli potrápit makovice, koukněte na:
https://www.youtube.com/watch?v=JROdo79WlsE&lc=z130gpzrlvqbip5m322kxfoo5uqeh5dji04

Řešeni jsou 2 - buď jedna značka vládne všem, nebo přídatný pruh už není součástí křižovatky (přerušovaná čára je za ohybem komunikace, tedy podle zákona za křižovatkou). Co myslíte vy?  8)

5
Citace
Za nepřiměřené lze např. považovat záběry na detaily fyziognomie policisty/tky (poprsí, nohou apod.), které nesouvisí s prováděným úkonem, záběry odhaleného policisty/tky nebo snímání postřeleného nebo jinak zraněného policisty apod.
V případě snímání třetích osob lze za nepřiměřené považovat např. snímání těžce zraněné osoby bez jejího souhlasu nebo snímání těla oběti. Tyto případy lze považovat za zásah do soukromých, osobnostních práv. Na základě výzvy policisty dle § 114 ZoP je každý povinen zanechat pořizování takovéhoto záznamu. Tuto výzvu policista použije i v případě, že pořízením
záznamu by mohl člověk narušit nebo mařit policejní úkon (např. přímým přenosem pohybu zásahové jednotky policie kolem objektu s únosci televizním štábem apod.). Policista v takovém případě vykáže nahrávající osobu/y dle § 43 písm. a) nebo b)
ZoP z místa události. Nelze ale za nepřiměřené považovat např. nahrávání (či zveřejnění záznamu) bezradného policisty při úkonu, který čelí nepříjemným dotazům, urážkám či vyhrožování nějaké osoby, nebo policisty, který se dostane do
verbálního či fyzického konfliktu s nějakou osobou.

Nemůžu mluvit ze zkušenosti, ale podle tohohle tohoto stanoviska (celé v příloze) bych jim na výzvu odložit telefon při nějaké dopravní kontrole řekl akorát NASRAT a po násilném odebrání bych si při nejbližší příležitosti ne že stěžoval, ale rovnou oznámil krádež, imho nezákonné odebrání soukromé věci jakkoli je maskováno za úřední odejmutí, je krádež - předpokládám totiž, že policista je přece zákona znalý a musí vědět, že mi ji odebírá neprávem. :)



6
-

7
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Radar v Německu
« kdy: 27 Srpna 2016, 21:27:50 »
Německý úřad nemá přístup do českého registru.

Tahle souvislost mi jaksi unikla, díky

8
Potřebuji poradit - rychlost / Radar v Německu
« kdy: 27 Srpna 2016, 20:32:44 »
Zdravím,

na mých cestách říší mě teď 2x blikli - auto na českých RZ, tedy z principu by to mohli hodit do koše, nicméně majitel/provozovatel (trvalým pobytem v CZ) má z business důvodu nahlášenou trvalou adresu zároveň i v DE.

Otázka tedy zní: myslíte, že něco přijde, pokud majitel je kontaktní v DE? bude německý úřední šiml tak aktivní, že si prověří, kdo se za tou RZ skrývá, nebo se tím nebudou zabývat vůbec?

EDIT: takže uředník to asi nemá jak zjistit, pokud by si to nechtěl přímo vyžádat u ČR...nic tedy nepřijde

Stran: [1]