30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Trestni rizeni pojistovna  (Přečteno 2327 krát)

wmxd

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Trestni rizeni pojistovna
« kdy: 07 Září 2018, 12:17:47 »

Zdravim,
nadari se mi z pojistovny dostat dokument o plneni povinneho ruceni.
Jedine co jsem od nich dostal je potvrzeni o registraci pojistne udalosti.
Tento dokument potrebuji dodat pro zastaveni rizeni.

Je mozne tento dokument vubec obdrzet od pojistovny?

IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil
Re:Trestni rizeni pojistovna
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2018, 12:52:35 »

Mohl byste se identifikovat vztahem k té pojistné události?
- pojistník? z vaší pojistky bude plněno?
- řidič - pachatel?
- řidič - poškozený?
- někdo jiný?
Obvykle odchází informace o výplatě s určením částky v okamžiku ukončení šetření PÚ a skutečné výplaty. Zde je újma na zdraví - když zmiňujete trestní řízení?
IP zaznamenána

wmxd

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Trestni rizeni pojistovna
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2018, 12:55:39 »

Pachatel a nebo jestli chcete tak viník. Ano z mojí pojistky bude plněno.

EDIT:
Ano, jedná se ujmu na zdraví
« Poslední změna: 07 Září 2018, 12:57:29 od wmxd »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil
Re:Trestni rizeni pojistovna
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2018, 13:29:24 »

Nenapadá mě žádný důvod, proč by váš pojistitel neměl poskytnout informaci, kolik z vaší pojistky plnil.  V podstatě je to nutné, protože leckdy dochází k částečnému plnění "z ruky do ruky", předání hotové zálohy, případně vypořádání rovnou "z ruky do ruky" , případně po skončení šetření pojišťovnou jsou nároky poškozeným rozšířeny a uplatněny přímo proti pojištěnému (ještě jsem si pane vzpomněl....) a vzájemná informovanost je nutná.
Tedy odchází dopis na pojistníka znějící cca takto:
Vážený/á... ukončili jsme šetření PU a posíláme vám informaci o výplatě pojistného plnění. Plnění bylo stanoveno totální škodou/rozpočtem/expertním systémem, posudkem znalce/ blabla v celkové výši.....Kč. Čest práci.

Všimněte si toho podtrženého textu - ukončili šetření. Zde bych odhadoval zakopaného psa - ještě to neskončilo. U škody na zdraví se v 100% případů připojí navíc zdravotní pojišťovna s regresem, orgán nemocenského pojištění s regresem, někdy i "sanita" s výjezdem, případně hasiči s vylovením, vysušením a odbahněním:-).
Podívejte se na § 9 zákona 168/1999 Sb.
Můžete ale poslat písemně (prosím hlavně ne přes nějakou call linku) žádost o sdělení výše vyplaceného plnění.
Případně sdělte vyšetřovateli, že vám to pojišťovna odmítá sdělit - může je poptat sám.

edit: vycházím z toho, že jste i pojistníkem - tedy tím, kdo uzavřel pojistnou smlouvu.
« Poslední změna: 07 Září 2018, 14:00:58 od gumidos »
IP zaznamenána

wmxd

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Trestni rizeni pojistovna
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2018, 15:00:21 »

Díky za informace.

Za předpokladu, že pojištovna nic ješte neplnila a nebo šetření PÚ ještě nebylo zahájeno.
Je možné sjednat náhradu škody, kterou bych zaplatil já a pojištovna proplatila zpětně mě?

Bohužel pojistná smlouva není uzavřena mým jménem.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil
Re:Trestni rizeni pojistovna
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2018, 23:14:39 »

No dávkujete informace po kapkách.
Nic vám nebrání uhradit náhradu škody poškozenému z vlastních prostředků - akorát nechápu, proč byste to dělal. Můžete mít také trochu potíže s "proplacením pojišťovnou" zejména v případě, že uhradíte něco, o čem se pojišťovna bude domnívat, že nepatří mezi nároky poškozeného. Pokud se v tom příliš neorientujete, pak bych tuhle cestu nedoporučoval. Jestli ve vedeném trestním řízení máte právníka - pak to s ním proberte.
Pokud nejste pojistníkem - tedy tím, kdo sjednal pojistnou smlouvu (bavíme se o povinném ručení) a je na ní podepsaný, pak se nedivte, že s vámi pojišťovna příliš nekomunikuje. Máte-li další dotaz - pak trochu srozumitelněji vysvětlete váš vztah k pojistné události - viz můj první dotaz ve vláknu. Existují nějaké třecí plochy ve vztahu wmxd/vlastník vozidla/pojistník, že jste takto tajemný?
« Poslední změna: 07 Září 2018, 23:17:16 od gumidos »
IP zaznamenána