30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Průjezd zakázán  (Přečteno 5440 krát)

shpadoinkle

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Průjezd zakázán
« kdy: 21 Srpna 2018, 16:36:20 »

Dobrý den,
před nedávnem jsem svým autem vjel do ulice označené dopravní značkou B32 s textem "PRŮJEZD ZAKÁZÁN". Kousek za dopravní značkou jsem byl zastaven městským policistou. Po kontrole dokladů, krátkém pokárání a pokusu o vystrašení sdělením horní hranice sankce ve správním řízení mě městský policista nechal odjet bez pokuty, protože mu prý došly pokutové bločky (a také bez jakéhokoli náznaku, že by věc později oznámil správnímu orgánu). Celá věc tedy (nejspíš) skončila dříve, než pořádně začala.

Důvod, proč zakládám toto téma je, že mi městský policista tvrdil, že do oblasti označené značkou B32 - "PRŮJEZD ZAKÁZÁN" smím vjet pouze v případě, že v této oblasti mám trvalé bydliště, nebo v případě, že tam vykonávám své zaměstnání. Toto tvrzení se mi už na místě zdálo, jako totální kravina, ale jelikož jsem se snažil omezit svou komunikaci s městským policistou na minimum, tak jsem mu to nerozporoval. Nevíte někdo prosím, jak to ve skutečnosti s vjezdem do takto označené oblasti je? Dosud jsem měl za to, že stačí uvnitř takové oblasti jízdu přerušit, ať už z jakéhokoliv důvodu a klidně pouze na pár sekund (např. zaparkovat, vypnout motor, zapnout motor a odjet), a už se nejedná o průjezd a zákazová značka tedy nebyla porušena. Nemáte někdo s podobným případem zkušenosti, nebo nevíte o soudních rozhodnutích týkajících se podobného případu? Do této oblasti jsem nevjel poprvé a jistě ani naposledy, takže se v budoucnu jakékoliv informace na toto téma mohou hodit. Děkuji za odpovědi.

Mimochodem pokud bude zájem, mohu toto zastavení městským policistou popsat trochu detailněji, ale vzhledem k tomu, že jeho jednání bylo vesměs korektní a moje komunikace minimální, tak není moc co psát.
« Poslední změna: 21 Srpna 2018, 16:41:35 od shpadoinkle »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd zakázán
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2018, 16:47:47 »

Vyhláška 294/2015 Sb.

Jiný zákaz
Značka stanoví jiný zákaz než ten, který je možno vyjádřit jinou zákazovou značkou uvedenou v této příloze. Zákaz se vyjadřuje vhodným nápisem nebo určeným symbolem uvedeným uvnitř červeného kruhu.
Je-li na značce uveden nápis „PRŮJEZD ZAKÁZÁN“, nesmí řidič bez důvodu vjet do takto označeného úseku. Za takový důvod se nepovažuje objíždění dopravně složité situace nebo zkracování trasy.

Takže zedník jen plácal z patra..
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd zakázán
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2018, 16:53:58 »

Chtělo by si to nastudovat zákon příteli:-)
I na foru se tu několikrát řešilo.
Pokud mě zastaví hned za značkou tak není vůbec co řešit.
Možností je tolik že tu nejde ani všechno rozebrat.
Podle nového musíte mít důvod vjezdu  (takže nemusíte ani zastavovat), například "hledal sem místo na zaparkování", nebo "jedu naložit kamaráda, a hele on tu není" nebo "hledám číslo popisné xx" atd.

A pokud vás zastaví po výjezdu z toho území tak je argumentace naprosto stejná.

Řekněme že tato značka je jedna z těch, kde je vymáhání (bez vašeho přiznání) v podstatě nereálné.
« Poslední změna: 21 Srpna 2018, 16:56:33 od gogobrno »
IP zaznamenána

shpadoinkle

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd zakázán
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2018, 17:15:58 »

(Ne)utekla Vam tam kocka napriklad ?

https://byznys.lidovky.cz/zbytecna-dopravni-znacka-pri-zakazanem-prujezdu-staci-dobra-vymluva-1j5-/doprava.aspx?c=A160414_164754_ln-doprava_pave

https://www.autoweb.cz/beran-prujezd-zakazan-po-novu/

Děkuji za odkazy. Je to docela zábavné čtení, zejména článek na Lidovkách.  :D

Chtělo by si to nastudovat zákon příteli:-)
I na foru se tu nekolikrát řešilo.
Pokud mě zastaví hned za značkou tak není vůbec co řešit.


Ano, to by chtělo. Už to jsou více než tři roky od posledního zastavení policií, takže jsem mnoho zákonů, které jsem dříve znával, buď zapomněl nebo byly novelizovány. I toto forum jsem již mnoho let neotevřel, ale díky tomuto zážitku si to tu budu muset opět pořádně pročíst a vybudovat si nějaké "základní právní povědomí". Za těch pár let bez interakce s policií jsem docela zakrněl.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd zakázán
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2018, 20:25:38 »

Důvodem je vyprudit pozdravit fízla, který se tam zašívá a rád by rozdával pokuty. To je dobrý důvod, ne? :-)
IP zaznamenána