30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Exploit DS  (Přečteno 5046 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Exploit DS
« kdy: 17 Června 2016, 17:27:47 »

Zdravím, jsem už nějakou dobu v zahraničí a budu potřebovat datovou schránku. Pročítám technikálie. Omezení datové zprávy je 10MB. Napadlo někoho zkusit zahltit úřad dokumenty, které mají přesně 10 MB? DOCX a PDF s takovými velikostmi nejsou moc pohodlné na procházení, otevírání, úřady mají zpravidla staré stroje s pomalým plotnovým diskem o neveliké kapacitě, apod.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Exploit DS
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2016, 17:36:08 »

Už je to 20 MB. A ano, zkusil jsem. Reakce žádná, dokument asi ještě stále visí v tiskové frontě:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2351.msg22119#msg22119
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Exploit DS
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2016, 17:57:10 »

Já se teď zase chystám na dokument s 30 tisíc stran, přičemž text bude kolem strany 20 tisíc :-D
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Exploit DS
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2016, 18:10:02 »

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2351.msg22119#msg22119

Tam se nedostanu, ale díky za reakce. Rozebírali jsme to s klukama co dělali sčítání lidu (to šílený PDF, jestli si pamatujete) a možností by mělo být dost, určitě vyzkoušíme.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Exploit DS
« Odpověď #4 kdy: 17 Června 2016, 21:06:50 »

Omlouvám se, to mi nedošlo... Nakopíroval jsem citaci, ukázkové soubory by asi byly zbytečné - snadno si je lze představit:

Citace
Na malých městech jsem začal testovat metodu pracovně nazvanou PDF-XXL. Spočívá v tom, že dokumenty zasílané úřadu elektronicky mají o něco větší rozměry, než je obvyklé. Např. 75 x 55 cm. Tomu je uzpůsobena velikost fontu a řádkování. 8 pixelů na přečtení textu na obrazovce po použití zvětšení na pár set procent bohatě stačí. Sice se to prý po zmenšení na jednu stránku A4 na běžné tiskárně poměrně špatně tiskne, aniž by se text stal beznadějně nečitelným (či spíše z něj zbyly jen takové tečičky), takže se to nedá založit do spisu, ale říkám si, že když komunikovat s úřadem, tak ať to má formát. Aby se text dobře četl, je třeba dát za každý řádek tři až pět prázdných řádků. Sice se tak dokument obvykle natáhne na více stran, ale jeho čitelnost se výrazně zvýší.

Je nutno rovněž předejít chybám, k nimž by mohlo dojít při rafinovaném pokusu úředníka text z našeho PDF-XXL zkopírovat pomocí Ctrl+A a Ctrl+C. Tomu předejdeme vytištěním dokumentu do PDF, jeho převedení do JPG a následnému převedení JPG do PDF (např. v Linuxu pomocí convert).

Další vylepšení jsou:
1) Použití nevšední kombinace barev. Bílé písmo na černém papíře je velice elegantní a pro konservativní jedince více než vhodné. To, že podání připomíná parte, není nevýhodou - dodává to naší komunikaci s úřadem na vážnosti. Růžová na zelené je ovšem mnohem méně homofobní a neekologická, snad krom toho, že po vytištění pár stránek je potřeba vyměnit dva barevné tonery místo jednoho černého.
2) Použití esteticky hodnotných fontů. Všichni víme, jak těžká je práce na úřadech. Zejména dopravní odbory nestíhají vyřizovat všechny přestupky včas, a tak bylo potřeba prodloužit promlčecí lhůty pro přestupky. Vylepšit den svému úředníkovi a vytrhnout jej z každodenní lopotné rutiny tak můžeme např. sepsáním podání pomocí vhodného captcha fontu. Nemáme-li žádný takový font k disposici, lze použít i některé okrasné fonty, např. Blackadder, Segoe Script či Vivaldi. Jejich drobnou nevýhodou je, že je asi žádný OCR automat (a mnohdy ani adresát) pořádně nepřečte, ale jen z nich srší, s jakou láskou jsme podání připravili a jak jsme si dali záležet.
3) Využití limitů datové schránky. Když už posíláme zprávu úřadu, má to svoji váhu. Váha se v elektronickém světě počítá na byty (čti: bajty). Nedivím se, že např. krajské úřady zamítají odvolání o velikosti 50 kB, jelikož takové podání není hodno vážnosti úřadu. Svoji úctu tak projevíme zvětšením souboru těsně pod (dnes již 20 MB) limit datové schránky (např. pomocí geometry). Soubor se sice bude na úřednickém PC otevírat o něco déle a je možné, že i s jeho tiskem nastanou drobné potíže, alespoň ale budou úřady konečně moci vybavit úředníky pro boj s piráty pořádnými čtyřprocesorovými stroji. V neposlední řadě je třeba podotknout, že systém datových schránek nebyl zadarmo a zvýšení objemu jeho prostřednictvím přenesených dat dodá i tomuto systému na důležitosti.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Exploit DS
« Odpověď #5 kdy: 17 Června 2016, 22:58:22 »

Mě se líbilo - někdo to tady před časem psal - že posílá jednostránkový soubor s tím že tento soubor má za sebou už nevím kolik (stovky?) prázdných stránek (číslovaných). A že pak byl jednou nahlédnout do spisu a fakt tam byli založené všechny ty stránky vytištěné, protože si úřednice nevšimla že jsou prázdné :D

Jinak pdf jsou zajímavé soubory, viděl jsem pdfka bez obrázků o velikosti jen desítek kilobajtů, které se ale otevírali strašně dlouho (a každé posunutí stránkou bylo taky na desítky vteřin), ale to už je pár let zpátky.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Exploit DS
« Odpověď #6 kdy: 18 Června 2016, 01:22:49 »

Ten formát se v čase vyvíjí a kompatibilita Adobe Readeru s různými funkcemi se mění dokonce i mezi revizemi stejné verze. Proto je možné dosáhnout stavu, kdy vám se bude na počítači zobrazovat dokument správně, soudu se bude zobrazovat správně (protože soudcův laptop má automatické updaty), ale pani za přepážkou má od Siemens CZ pronajatej šelmostroj za 50 tisíc měsíčně, kterej je schovanej na intranetu, má procesor z kalkulačky a verzi Adobe má z doby před třema rokama. A ta to vidí úplně jinak. Mám to ozkoušené z Hradce 2012, dneska to může bejt jinak, ale ty technický vlastnosti musej jít zákonitě exploitovat, hraniční hodnoty skoro žádnej custom systém nesplňuje správně.

Podle mě musí jít k tomuto účelu udělat nástroj, který vloží na stránku nějaké prvky o minimální velikosti, která klienta při renderování naprosto zahltí. Zrovnatak je skvělý nápad to DPI, které zmiňuje kdo, rozměr stránky může být regulérní A4, ale DPI může být třeba 14000 a tam scrollování není žádná lambáda. Ten opačný přístup s pidipísmenkama je taky super.

A teď, má SO povinnost to přijmout? Co když úředník napíše, že to prostě nedokázal přečíst a vyser si voko, nepodáno v termínu? Přinejhorším by to mělo dopadnout stylem, nejde to otevřít, pošlete to nějak jinak, a tím se získá bonusový čas?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Exploit DS
« Odpověď #7 kdy: 18 Června 2016, 09:27:54 »

Chtělo by to asi dát sem i zbytek diskuze k tomuhle problému:

No, všechno má své meze. Nelze poslat úřadu dokument, jenž by byl v podstatě nečitelný.
Obstrukce se dají udělat, ale nesmí se to přehánět, bylo by to využito — jak jinak — proti nám.
Takže písmo: ano, volba volně psaného (ale čitelného) písma, lehkého švabachu, psaní velkými písmeny (verzálkami, pro fajnšmejkry kapitálkami), volba menší velikosti (8–9 bodů) a pod., v pořádku.
Zakomponovat do dokumentu (respektive v něm zapomenout) pod textem několik vrstev se složitými vektorovými objekty s mnoha vektorovými transformacemi a pod (vše bílou barvou) tak, aby dokument nabobtnal a drasticky se zpomalilo (ale nezablokovalo!) jeho vykreslení (popřípadě vytištění) a pod., též v pořádku.
Zakázat v PDF (v nastavení jeho zabezpečení heslem) jeho jakoukoliv změnu, možnosti kopírování textu/objektů a pod. — to by mělo být samozřejmé.
Nabízí se i možnost zakázat tisk (to už je ale na pováženou!!!), případě jen povolit tisk v nízkém rozlišení (zcela bezkonfliktní a zároveň poněkud zlomyslné).

Nezapomeňte, že v případě, že by se daná věc dotáhla až k soudu, jak by asi působilo, kdyby úřednictvo předložilo výše navrhovanou černou/zelenou verzi v podstatě nečitelného dokumentu? Soudce by se nasssštval (protože ani on by si spis nemohl přečíst) a okamžitě by se mohl postavit na stranu úřednictva.
Takže prosím vás — komplikujte jim to co se dá, ale uvážlivě a nepřežeňte to!

Citace
Na malých městech jsem začal testovat metodu pracovně nazvanou PDF-XXL

Já být úředník, tak aplikuji § 37 odst. 3 SprR, dám Vám 5 dní na doplnění a opravu, v případě opakování jsou to zjevné obstrukce a pokud to nedotáhnete do prekluze, tak Vám to zasolí, kdyby měli ohnout celý zákoník. A každý odvolací orgán a soud to podrží už jen z principu. Ale třeba to některého úředníka odradí ...

Citace
No, všechno má své meze. Nelze poslat úřadu dokument, jenž by byl v podstatě nečitelný.

Moje meze jsou jasně stanoveny legální licencí, já totiž na rozdíl od úřadu mohu konat praeter legem. Úřadu lze poslat dokument, jenž je v podstatě čitelný. Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Autocensuru jsem si při jednání s úřady zakázal už dávno, Vám doporučuji totéž.

Citace
Já být úředník, tak aplikuji § 37 odst. 3 SprR, dám Vám 5 dní na doplnění a opravu, v případě opakování jsou to zjevné obstrukce a pokud to nedotáhnete do prekluze, tak Vám to zasolí, kdyby měli ohnout celý zákoník.

Dokumenty, které zasílám úřadům, vždy splňují všechny náležitosti dle § 37 odst. 2 správního řádu (Z podání musí být patrno, kdo je činí, které věci se týká a co se navrhuje. Fyzická osoba uvede v podání jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého pobytu, popřípadě jinou adresu pro doručování podle § 19 odst. 3. V podání souvisejícím s její podnikatelskou činností uvede fyzická osoba jméno a příjmení, popřípadě dodatek odlišující osobu podnikatele nebo druh podnikání vztahující se k této osobě nebo jí provozovanému druhu podnikání, identifikační číslo osob a adresu zapsanou v obchodním rejstříku nebo jiné zákonem upravené evidenci jako místo podnikání, popřípadě jinou adresu pro doručování. Právnická osoba uvede v podání svůj název nebo obchodní firmu, identifikační číslo osob nebo obdobný údaj a adresu sídla, popřípadě jinou adresu pro doručování. Podání musí obsahovat označení správního orgánu, jemuž je určeno, další náležitosti, které stanoví zákon, a podpis osoby, která je činí.). Není tedy, co by mi bylo lze vytknout dle § 37 odst. 3 do té doby, než bude zákonem zakázáno používat růžový Segoe Script na zeleném pozadí.

Citace
Soudce by se nasssštval (protože ani on by si spis nemohl přečíst) a okamžitě by se mohl postavit na stranu úřednictva.

Citace
A každý odvolací orgán a soud to podrží už jen z principu.

Toto jsou ničím nepodložené názory - snad jen osobní zkušeností, kterou máme každý odlišnou. Moje zkušenost je taková, že soudy jsou jediným pilířem státní moci, který v této zemi ještě funguje, byť na nižších instancích poněkud méně kvalitně. Od krajských soudů nahoru mám ty nejlepší zkušenosti, protože tam ještě skutečně platí, že soud právo zná. Ano, i u NS se občas objeví nějaký exces, na rozdíl od chování policie a většiny úřadů (nejen v oblasti výběru rychlostní daně) se však ani zdaleka nejedná o pravidlo.

-------------------------------------

Chtěl jsem pouze dát ke zvážení možnost vyzkoušet na malém úřadu podání učiněné typograficky neotřelou formou. Domnívám se totiž, že takovéto podání:
a) působí na úředníka buď jako zdvižený prst - a potom se může stát, že spis poputuje na dno šuplíku;
b) nebo jako červený hadr na býka - a potom se může stát, že úředník naseká spoustu chyb.

Citace
Není tedy, co by mi bylo lze vytknout dle § 37 odst. 3 do té doby, než bude zákonem zakázáno používat růžový Segoe Script na zeleném pozadí.

Jiné vady - faktická nečitelnost.

Citace
Od krajských soudů nahoru mám ty nejlepší zkušenosti, protože tam ještě skutečně platí, že soud právo zná.

Hodně štěstí!

Hele  a když už jsme u podrazů na úředníka, co takhle podepsat protokol z jednání mizícím inkoustem?
Pak nebude mít žádný důkaz o tom že si to nesepsal celé sám.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Exploit DS
« Odpověď #8 kdy: 18 Června 2016, 10:53:19 »

Takze myslite, ze tento dokument je neakceptovatelny? Jiste, ze jeste nebyl prohnan pres JPG konverzi  ;)

BTW" dost bych rozlisovat fakticka necitelnost, nebo pro mozek obtizna citelnost ... nekomu dela ruzova na zelenem podkladu dobre a protoze to neni nikde definovano, nemuze to byt v praxi vynucovano, pomerne extenzivni vyklad prava s argumentem, me se to cte blbe

Soustredil jsem se na tisk dokumentu ... zkus to vytisknout na necem jinem, nez plotru ... jasne, jde to vytisknout, jako obrazky za sebou ... nerikam, ze nelze, ale blbe se to automatizuje .. navic vytistene se to cte nic moc ...

OCR vynechava strany, ktere jsou otocene vzhuru nohama apod.

Update:
1. vygenerovani textu
2. prevod na jpg a zpet na pdf
3. vygenerovani nahodneho rozhazeni na stranky



« Poslední změna: 21 Června 2016, 00:13:21 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Exploit DS
« Odpověď #9 kdy: 18 Června 2016, 12:38:17 »

Težko říct, jak schopné ajťáky mají na příslušných úřadech. Já jsem vyzkoušel svoje postupy a trvalo mi to asi šest minut. Doporučuji následující nástroj:

Free Online OCR

Je z toho souboru sice poněkud rozpačitý a není si úplně jistý, ale ....  No zkuste sami.
« Poslední změna: 18 Června 2016, 12:40:25 od uziv »
IP zaznamenána