30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: omezeni ustavni svobody - zbrane  (Přečteno 22607 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #15 kdy: 20 Června 2016, 07:59:13 »

To tam lezete dobrovolně? To teda musíte být pořádnej gurmán.

Spíš vůl, ale podívejte se, doma budu barák splácet 10 let, tady na něj vydělám za 2 roky levou zadní. Rodina zatím na cestě není.. Netvrdím, že můj názor je jediný správný, ale dělám tady to co mě baví a letenka stojí 1500 Kč...

UK ma dalsi lahudky ... typicky sdelte nam k tomu to mediu heslo a sifru ... jinak si jdete sednout. Vubec nikoho nezajima, ze dobre sifrovana data, se maji vypadat, jako by tam zadna nebyla -> mateli misto na disku, ktere neni vyuzito, jste automaticky podezrely (absolutne jste nic nespachal) a mate to za 2 roky natvrdo.

Kdo si mysli ze UK neni jen USSR s KGB v jine barve, hrube se myli...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #16 kdy: 20 Června 2016, 18:45:28 »

No a jak se zdejší staví k tomu zákazu? Řekněme, že pan X vlastní několik zbraní, které mají kapacitu zásobníku přes 20 ran (dá se ale koupit i zásobník menší) a vypadají jako útočné (taky vás tenhle debilní termín vymyšlenej debilem tak strašně sere?). Pan X má také několik dalších zbraní a nosí.

Pan X má dvě možnosti.

1) Pan X poslušně odevzdá všechno kromě revolveru, který si laskavě může ponechat a nosit.
2) Pan X neodevzdá ani hovno, všechno si nechá a přijde o papíry, ale bude mít doma čím se bránit.

Výhoda možnosti 1 je, že pořád můžete nosit aspoň něco. Výhoda možnosti 2 je, že až všechny oholej a zůstanou jenom revolvery, tak ty zbraně zakážou úplně a všem co odevzdali zůstanou jenom oči pro pláč, protože si budou říkat, že si to už tenkrát měli nechat, kdežto ten, kdo si to fakt nechal, má teď vystaráno.

Samozřejmě nemusím říkat, že z pohledu černého trhu se může jednat o skvělou investici, protože cena po zákazu mírně stoupne. Mě by to za těch pár (desítek) tisíc asi nestálo, riskovat kriminál, ale snad je všem jasné, že množství černých zbraní na trhu ze dne na den vyskočí o miliony procent.

Ohledně bezpečí vašeho domova a uschování zbraní zde stačí jenom podotknout, že na domovní svobodu jim stačil takovej prd, jako je kontrola komína. Co si o tom myslíte?

Apropó, behemote, to s těma Saudama myslíte vážně? To je tak jednoduché se tam dostat?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #17 kdy: 20 Června 2016, 18:59:21 »

Nikoli. Aby přišel o zbroják, musí držitel spáchat VÍCE NEŽ JEDEN přestupek. Pokud tedy ztratí jednu zbraň, má na krku jeden přestupek. Navíc: mohl ji ztratit před lety a není jeho zájmem to nahlásit, tedy ztráta jako přestupek už je dávno promlčena.
Otázka je, jak je to s nenahlášením ztráty, ale IMO se nemůže jednat o trvající přestupek, protože v zákoně je napsáno neprodleně a pozdější nahlášení už by stejně nebylo neprodlené.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #18 kdy: 20 Června 2016, 21:06:55 »

... které mají kapacitu zásobníku přes 20 ran (dá se ale koupit i zásobník menší) a vypadají jako útočné (taky vás tenhle debilní termín vymyšlenej debilem tak strašně sere?).
Aktuální návrh té směrnice jsem vzhledem k riziku infarktu radši nečetl, ale vzpomínám si, že v nějaké starší verzi to bylo trochu jinak, šlo o zákaz samonabíjecích zbraní, které mají vzhled zbraní samočinných. Od té doby mi nepřestává vrtat v hlavě, jestli to tedy automaticky znamená i ban pro Glock 17 (a vlastně úplně všechny Glocky) vzhledem k existenci automatického Glocka 18 ...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #19 kdy: 20 Června 2016, 22:40:10 »

Apropó, behemote, to s těma Saudama myslíte vážně? To je tak jednoduché se tam dostat?
Stahují si tam lidi úplně na všechno, stačí si najít nějakou poptávku řekl bych…ženě furt píšou ať jim tam jezdí konzultovat. Akorát že by to tam měla takový jako trochu těžký, pro chlapy je to tak nějak vhodnější kultura. Onehdá sem slyšel že tam tahaj i fotbalisty a dokonce vysloužilý trenéry, který tady už nikdo nechce…peněz maj dost, tak tam za chvílu budou mít myslim i hokejisty.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #20 kdy: 20 Června 2016, 22:44:35 »

Já měl za to, že tou ztrátou přichází držitel o status osoba spolehlivá a tím pádem ZP propadá. Z toho co říkáte mám pocit, že kdo má něco na hraní, tak může ztratit a tu vlnu ustojí a normální čízu nebo g si může nechat? Když jsem to četl naposledy, vycházelo mi, že povolené pro nošení zůstanou jen šestiranné revolvery? Asi jsem četl špatně.
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #21 kdy: 21 Června 2016, 13:19:22 »

a co takova kradez ? co kdyz nekomu zbrane odcizi trebas z uzamceneho auta ..... taky bude nespolehlivy ?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #22 kdy: 21 Června 2016, 13:29:29 »

Bude k tomu mít dobře nakročeno, protože zanecháním zbraní v (uzamčeném) autě se dopustil přestupku podle § 76a (3) ZoZ. Druhý přestupek mající vliv na spolehlivost v průběhu 3 let povede k její ztrátě.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #23 kdy: 21 Června 2016, 18:05:20 »

Z auta v uzamčeném trezoru? :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #24 kdy: 21 Června 2016, 20:02:43 »

Behemot: Pro případ, že to nebyl vtip, tak dokud se z toho auta nestane nemovitost, resp. slovy ZoZ bytové nebo provozních prostory nebo zřetelně ohraničené nemovitosti, tak trezor v autě problém neřeší. Což dává i jakýsi smysl, protože není velký problém to auto sebrat i s trezorem ...
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #25 kdy: 23 Června 2016, 16:49:35 »

Behemot: Pro případ, že to nebyl vtip, tak dokud se z toho auta nestane nemovitost, resp. slovy ZoZ bytové nebo provozních prostory nebo zřetelně ohraničené nemovitosti, tak trezor v autě problém neřeší. Což dává i jakýsi smysl, protože není velký problém to auto sebrat i s trezorem ...

Jedu prodlouzit zbrojak a vezu autem zbrane ke kontrole. To se opakuje pokazde co prodluzuji zbrojak. Zastavim v lese vykonat neodvratnou potrebu a po navratu zjistim, ze mi nekdo vykradl auto. Co jsem zanedbal ?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #26 kdy: 23 Června 2016, 17:40:46 »

Citace
Co jsem zanedbal ?

Vykonání neodvratné potřeby před jízdou!  :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #27 kdy: 23 Června 2016, 18:32:40 »

Jedu prodlouzit zbrojak a vezu autem zbrane ke kontrole. To se opakuje pokazde co prodluzuji zbrojak. Zastavim v lese vykonat neodvratnou potrebu a po navratu zjistim, ze mi nekdo vykradl auto. Co jsem zanedbal?
Zanedbal jste povinnost, kterou podle ZoZ máte. Měl jste si to líp naplánovat. Nebo jít do dřepu hned vedle auta. Nebo si tu tašku se zbraněma vzít s sebou. Nebo to pustit do kalhot. No a nebo prostě provést pojistně-matematický výpočet | negativní_užitek(posrané kalhoty) | > P(krádež) * | negativní_užitek(ukradené zbraně) | a s tímto vědomím to risknout. Ale nezkoušet nikoho oblbovat tím, že by to snad bylo jednání v krajní nouzi či nějak jinak právem aprobované konání.
« Poslední změna: 23 Června 2016, 18:34:43 od hh »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #28 kdy: 23 Června 2016, 20:52:09 »

Jediná šance je odmítnout podat vysvětlení a argumentovat, že pokud se zbraně ztratily těsně po poslední kontrole před pěti lety, tak je přestupek již promlčen.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #29 kdy: 23 Června 2016, 20:59:39 »

Amatérský dotaz: Nešlo by o přestupek trvající? Zbraň je stále ztracena, takže povinnost neprodleně ohlásit ztrátu podle § 29 ZoZ trvá pořád.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.