30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště  (Přečteno 19589 krát)

antiviruscz

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
[?] Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« kdy: 04 Listopadu 2015, 07:18:31 »

Ahoj,

máme revitalizovaný vnitroblok, ve kterém bylo při revitalizaci vytvořeno několik míst k parkování. Nově je celý vnitroblok označen obytnou zónou. Já chytře parkoval u jednoho domu, kde jsem parkoval i před revitalizací. Má to výhodu v tom, že ráno nemusím škrábat :)

Ráno jsem objevil lísteček za oknem, že
DNE: X.11.2015 v XX:XX
MÍSTO: XXX_ULICE_XXX
PŘESTUPEK: Stání v obytné zóně mimo vyhrazené parkoviště

Jak jsem psal, celý vnitroblok označený obytnou zónou má asi dvanáct "parkovacích míst". Tyto místa nejsou označené žádnou značkou k parkování. Ani na zemi. Pouze je to jen jiný povrch s pruhy (z jiné barvy).

Mám nějakou šanci poslat je k šípku nebo raději jim pomoci (zaplacením pokuty) se splácením revitalizace ?

Něco mě již napadlo:
- protože není definován časový interval, řeknu, že to bylo pouze zastavení a ne stání. Pokud řeknou, že tam byly déle než 5 minut, budu vyžadovat záznam s atestovaným měřícím zařízením na čas
- pokud selže první fáze, podám námitku z podjatosti, protože jako parkoviště nejsou označena žádná místa
- místo přestupku je chybně, ulice hlavní je až za tím domem, místo, kde jsem stál, je "bezejmenná" ulice

Díky moc :)

(nemám rád strážníky)
« Poslední změna: 30 Srpna 2017, 10:31:18 od antiviruscz »
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #1 kdy: 04 Listopadu 2015, 08:16:27 »

No jo, v Komíně ti kluci ušatí nemjí co dělat, tak prudí, prudí a prudí... :(
Zábory, volné pruhy v obou směrech...to jsou tam ty největší hrdelní zločiny.
A málem bych zapomněl na pejskaře - grázly! :o
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #2 kdy: 04 Listopadu 2015, 08:48:37 »

(nemám rád strážníky)

Toto je v této fázi klíčové. Nedělejte nic a na strážníky se, v souladu s Vaším přesvědčením, vykašlete. Lísteček samozřejmě odnesl vítr, ale ani doporučenými dopisy se s nimi nekamaraďte. Chcete-li si užít legraci, můžete jim zajít nepodat vysvětlení, ale po samotném lístku určitě ne.

Vaše nápady si schovejte, až se Vám ozve správní orgán.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #3 kdy: 04 Listopadu 2015, 09:01:54 »

A je vnitroblok součástí veřejné komunikace?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2015, 09:51:58 »

vava:

Brněnské městapo neposílá žádné doporučené dopisy. Zato jsou ale vytrvalí a někdy jsou ochotni poslat i dva obyčejné (tzn. nedoporučeně) Liebesbriefe s docela směšným obsahem (kde upozorňují, že kohosi vyzývají)… :-)
« Poslední změna: 04 Listopadu 2015, 10:12:33 od ViktorN »
IP zaznamenána

antiviruscz

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2015, 16:41:22 »

Ahoj,

víte co mě napadlo? Když v této obytné zóně chybí značka parkoviště, tak technicky vzato každý kdo tu stojí, by měl mít odměněn, nepletu se?
Když MP oznámím páchání přestupku (lidé co tu parkují), jsou povinni ho řešit? Mám v plánu je volat každý den dvakrát. :) Oni si nedovolí dát všem veselé oznámení :-)

Co myslíte?

Pro přestavu jak to tu ve vnitrobloku vypadá:


IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopadu 2015, 19:00:04 »

jestli budeš MP hlásit cokoliv, bez ohledu na pohnutky, zasloužíš pár přes ústa  >:(
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #7 kdy: 09 Listopadu 2015, 19:54:01 »

Presne jak pise Burtonbell, za tohle by jsi zaslouzil lepanec. Jestli chces prudim mestapo tak to delej zpusobem kdy tim nebudes prudit ostatni lidi. napr. . Vem diktafon, zajdi na sluzebnu 5min pred koncem pracovni doby, volej je na toulavy psy, kocky, ptaky a pod.
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #8 kdy: 09 Listopadu 2015, 22:43:09 »

Já je jednou volal na toulavou kočku a poslali mě do háje.

Poučení pro příště: prohlásit, že je asi zraněná, to přijet (dle sdělení opice) musí. :-)
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #9 kdy: 09 Listopadu 2015, 22:56:18 »

Já je jednou volal na toulavou kočku a poslali mě do háje.

Poučení pro příště: prohlásit, že je asi zraněná, to přijet (dle sdělení opice) musí. :-)

Lepsi nez zranena je kocka skudce (poskozuje majetek) lovili ji u me na zahrade cca rok zpet
A vzdy kdyz si na ne vzpomenu tak se musim smat.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #10 kdy: 30 Listopadu 2015, 10:00:41 »

Ahoj,

víte co mě napadlo? Když v této obytné zóně chybí značka parkoviště, tak technicky vzato každý kdo tu stojí, by měl mít odměněn, nepletu se?
Když MP oznámím páchání přestupku (lidé co tu parkují), jsou povinni ho řešit? Mám v plánu je volat každý den dvakrát. :) Oni si nedovolí dát všem veselé oznámení :-)

Co myslíte?

Pro přestavu jak to tu ve vnitrobloku vypadá:



Na tohle místo můžete volat MP kolikrát chcete, ale oznámení nedají nikomu. U obytné zóny nemusí být parkoviště vyznačené další informativní svislou značkou (např. IP11 atd.). Už ze samotné značky vyplývá, že je možné parkovat na označených parkovacích místech, stačí tedy vodorovné značení. Značení může být provedeno různými způsoby, tedy i odlišnou strukturou povrchu nebo barevným odlišením.
IP zaznamenána

antiviruscz

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #11 kdy: 30 Listopadu 2015, 17:28:46 »

Na tohle místo můžete volat MP kolikrát chcete, ale oznámení nedají nikomu. U obytné zóny nemusí být parkoviště vyznačené další informativní svislou značkou (např. IP11 atd.). Už ze samotné značky vyplývá, že je možné parkovat na označených parkovacích místech, stačí tedy vodorovné značení. Značení může být provedeno různými způsoby, tedy i odlišnou strukturou povrchu nebo barevným odlišením.
A mohu se zeptat, kde je toto zapsáno? Napadá mě možnost, že pokud je odlišná struktura povrchu (černý kus asfaltu u domu), což v tomto případě je, beru to jako místo k parkování. Lze to uplatnit?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #12 kdy: 30 Listopadu 2015, 21:59:16 »

Neberte me zase tak doslova, odlisna struktura je myslena tim, ze je parkovaci misto vyznaceno treba cervenymi kachlemi, ale musi z toho byt patrne, ze se jedna o parkovaci zaliv nebo pruh v pripade podelneho stani, detaily se daji zjistit z technickych podminek (ted si nevzpomenu na presne cislo a nejsem u pocitace).

Obytných zón se týkají TP 103: http://www.pjpk.cz/TP%20103.pdf
« Poslední změna: 01 Prosince 2015, 06:26:49 od Tacecek »
IP zaznamenána

antiviruscz

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #13 kdy: 06 Prosince 2015, 20:49:53 »

Měl bych ještě jeden dotaz :-)

Jak je vidět na ploše, tak ta plocha o zdi domu, kde jsem parkoval, je původní asfaltová. Je to proto, že tato část podle katastru patří k dotčené nemovitosti.

Jaké pravidlo platí zde? Je to obytná zóna ale soukromý pozemek? Mohu zde parkovat se souhlasem majitele?

Děkuji

Tacecek: Tobě děkuji za objasnění. Vážně jsi mi ne-pomohl :-)
IP zaznamenána

antiviruscz

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóne mimo vyhrazené parkoviště
« Odpověď #14 kdy: 18 Prosince 2015, 09:51:54 »

Krásné páteční ráno přeji všem :-)

Dne 9.12.2015 jsem se měl dostavit na služebnu MP k podání vysvětlení.
Dne 7.12.2015 jsem přes DS poslal na MěÚ Ostrov k rukám MP, že se nemohu dostavit z důvodu služební cesty v zahraničí (skutečně jsem byl),
Dne 18.12.2015 jsem převzal, opět od pošťačky, výzvu k uhrazení částky :-)

Rozhodl jsem se uplatnit řešení Helmut, mám založenou P.O.BOX pomocí CleverMail. Co všechno těm ouřadníkům musím k Helmutovi sdělit? Chtějí: jméno a příjmení, adresa trvalého pobytu, datum narození a tel.
Proč datum narození? Když někomu půjčím auto, taky si nepamatuji, kdy slaví narozeniny :D A telefon jim nenadiktuji už vůbec. Můžu si to dovolit?

Stačí, když jim Helmut odepíše, něco ve smyslu "Jo já to byl, nazdar"?

Ke komu si mohu stěžovat, že byla má řádná omluva přes DS ignorována a nevyslyšena? A že úředník opět nepoužívá DS?

Díky moc :-)
« Poslední změna: 30 Ledna 2016, 23:16:32 od antiviruscz »
IP zaznamenána