30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zyklobuzny na čtyřproudovce  (Přečteno 10307 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Zyklobuzny na čtyřproudovce
« kdy: 11 Listopadu 2015, 19:15:48 »

Ty kokso dneska na Modřanské zhruba desítka zyklobuzen (tma jak v prdeli, světlo nemá ani jeden) mi to střihne na čtyřproudovce přes trávu do protisměru a dál kamsi do křoví. Kdybych tam nejel jen 80 (protože to přeci jen moc nesvítí a vůbec, mám se rád), ale kilo, tak už sem ve zprávách. Je toto normální? Abych tam radši nejezdil…a už je na čase pořídit tu kameru.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #1 kdy: 12 Listopadu 2015, 00:51:02 »

Dnes totožná zkušenost. Jelikož po Modřanské jezdím denně do práce, bez onboard kamery ani ránu.. + Podolská od vodárny k tunelu opět několik zyklo*buzen vedle sebe a pokračující uprostřed pruhu - kolik že stála ta podolská "cyklostezka" peněz?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #2 kdy: 12 Listopadu 2015, 09:01:18 »

Dnes totožná zkušenost. Jelikož po Modřanské jezdím denně do práce, bez onboard kamery ani ránu..

A máš to na kameře?
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #3 kdy: 12 Listopadu 2015, 10:31:28 »

Ten včerejšek zrovna jako na potvoru nemám, zapomněl jsem zapnout nahrávání.. ale trochu mi to připomíná, že by to chtělo nějak vymyslet infrapřísvit, on ten Rollei Actioncam za tmy moc nevidí (tedy spíš trhaně šumí).
Nicméně, co s takovými záznamy? (jasně; v případě, že by zykloun konal prasárny a následkem nich způsobil havárii, tak je to samozřejmě důležitý důkaz)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #4 kdy: 12 Listopadu 2015, 11:20:54 »

Vidí to v infra? Od toho je třeba se odpíchnout…často se tam dávaj filtry. Pokud jo, není problém. Co světla pro denní svícení z kauflandu a přepájet LEDky na vysocesvítivé infra? :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2015, 11:52:27 »

Když si do nárazníku naimplantuju spoustu IR LEDek, nebude to považováno za zařízení aktivně bránící vyfocení radarem/úsekovkou pomocí zblbnutí AGC na snímacím senzoru? :)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #6 kdy: 12 Listopadu 2015, 12:42:42 »

.. že by to chtělo nějak vymyslet infrapřísvit,
Měl jsem kameru s IR diodama, nicméně sklo má samozřejmě IR folii, takže to bylo k ničemu :). Já mám teď TrueCam. Základní, ale v noci vidí relativěn pěkně .. zvlášť v osvětleném městě :).

Jinak ano. Otázkou je co s tím. Může to být důkaz. Pak jedině se u toho rozčilovat co to je dacany, protože nic jiného asi nebude mít moc úspěch.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #7 kdy: 16 Listopadu 2015, 17:54:25 »

Upgrade: už i Blanka obsahuje cyklouny.

source: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?p=119225#p119225
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #8 kdy: 23 Listopadu 2015, 13:19:16 »

No supr…

Jinak musím uznat, že brzo ráno v sobotu se tam krásně jezdí kilo, poloměry zatáček jsou lepší než ve starších tunelech.

Odpoledne je to zas samej debil 65 nacpanej v levým pruhu.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #9 kdy: 23 Listopadu 2015, 13:47:54 »

Nemůžu si pomoct, ale v Blance mám vždycky nějak zkreslenej odhad rychlosti. Jak je tam světla tři prd*ele, hladká vozovka, tři pruhy, široký radius zatáček, měl jsem tam 110 ani nevim jak.. uvidíme, jak to ohodnotí kamerový systém.
(plus by to sneslo do auta umělý horizont, nikdy nevim jestli jedu do kopce nebo z kopce)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #10 kdy: 23 Listopadu 2015, 14:06:50 »

Nemůžu si pomoct, ale v Blance mám vždycky nějak zkreslenej odhad rychlosti. Jak je tam světla tři prd*ele, hladká vozovka, tři pruhy, široký radius zatáček, měl jsem tam 110 ani nevim jak.. uvidíme, jak to ohodnotí kamerový systém.

Poreferuj.
Já, jakkoliv jinde jezdím "zvostra" tak tam, kde jsou automatický prostředky, dodržuju až přehnaně (hlavně když jsem opakovaně různýma GPSkama ověřil, že mi budíky ukazujou max. "real+2-3" km/h).
Takže zrovna v tý Blance teď pár dnů po sobě jsem jel neustále čumící na rychloměr (protože jak říkáš, ten odhad rychlosti je tam vyloženě na pytel) a to samozřejmě místo toho, abych se věnoval řízení a situaci kolem sebe... :/
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #11 kdy: 23 Listopadu 2015, 15:04:00 »

Nemůžu si pomoct, ale v Blance mám vždycky nějak zkreslenej odhad rychlosti.

Přesně jak říkáš. V Blance je to zlo hlvaně pokud jedeš od Strahova dolu. Od vjezdu je hroznej sešup dolu. Běžně jezdím na tempomat, kdy mám 70 do strahovskýho tunelu v kopci, na konci ho vypnu a projedu setrvačností ten kousek 50tky, kdyby náhodou a pak dám res abych dosáhl minulé rychlosti. A často se mi stávalo, že mi tempomat nebyl schopen udržet 70 a najednou jsem se blížil k 90. Takže jsem musel manuálně podřadit (mám automat) na 4 aby mi brzdil motorem.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #12 kdy: 23 Listopadu 2015, 15:57:06 »

Jo, tak koukám nejsem s tímhle "problémem" sám. Někdy bych se rád podíval na výškový (hloubkový?) profil celého tunelu..
to pak i ti zyklouni tam zrychlej na volnoběh bez námahy, proto tamtudy asi jezdí :D
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #13 kdy: 24 Listopadu 2015, 09:47:41 »

Podle mapy.cz je to cca 100 metrů na šesti kilometrech. Ale přijde mi to moc pozvolné. Spíš to asi počítali teoreticky.
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Zyklobuzny na čtyřproudovce
« Odpověď #14 kdy: 24 Listopadu 2015, 17:19:12 »

A měří to v té Blance? Podle http://kamery.praha.eu/ zatím ne. Aspoň můžeme otestovat, jak moc jsou tam informace aktuální.
IP zaznamenána