30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 8

Autor Téma: Od 7.5. měření na D1  (Přečteno 52705 krát)

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2016, 13:44:20 »

Uz vidím ten nával v datovce. :-D
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #2 kdy: 03 Června 2016, 23:54:02 »

http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/mereni-rychlosti-v-opravovanem-useku-d1-u-brna-zacne-v-jednom-ze-smeru-o-mesic-pozdeji--1620087
Pro směr Praha - Brno budou projednávány přestupky na úřadě ve Šlapanicích, který s tím dle jejich slov nemá žádné zkušenosti.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2016, 00:00:32 »

Ve Šlapanicích jsou blbí jak štoudve.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2016, 03:22:54 »

"... Dopravním omezením projede denně 40 tisíc aut. Každé desáté překročí rychlostní limit o víc než deset kilometrů v hodině."  Noo, to jsem zvědavej jak rozešlou 4.000 pokut denně. Celorepubliková akce Zahlť svého úředníka :-)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2016, 11:23:52 »

Mimochodem, má tenhleten zázrak vlastně nějaké metrologické ověření?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #6 kdy: 04 Června 2016, 12:37:53 »

"... Dopravním omezením projede denně 40 tisíc aut. Každé desáté překročí rychlostní limit o víc než deset kilometrů v hodině."  Noo, to jsem zvědavej jak rozešlou 4.000 pokut denně. Celorepubliková akce Zahlť svého úředníka :-)

Hlavně je to dobrý argument pro materiál í aspekt "Pokud platí, že 4000 řidičů denně překročí mírně rychlost a přesto se nikde nevrší hromady odřených plechů a rozbitých skel, pak je zjevné že mírné překročení rychlosti v tomto místě ničemu nevadí a není to tedy přestupek podle zákona"
IP zaznamenána

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #7 kdy: 06 Června 2016, 11:57:58 »

Jezdím tam denodenně a je fakt, že ten mediální humbuk, který se okolo měření na zmíněném úseku rozpoutal, má za následek přínos ve snížení rychlosti. Lidi si toho všimli/ví o tom a jedou fakt do 80kmh. Samozřejmě se najde pár užitečných blbců, kteří tam jedou i tak rychle. Co mám vypozorováno, tak se jedná především o zahraniční SPZ.
Spíš než zvýšená/snížená rychlost průjezdu mne serou lidi, kteří nerespektují značky střídavá jízda (2x), takže to často vede až k zastavení. Potažmo frajírci s dodávkama, X6kama, Range Roverama a jim podobnými přerostlými auty, pro které není ten 2,2m široký levý pruh udělaný.
Má to dva následky. Buďto vyjíždí ze "svého levého" pruhu a ohrožují tak ostatní řidiče, nebo naopak doletí za auto/kamion jedoucí v pravém a i když jim musí být jasné, že se tam nevejdou, nebo vejdou ale s rizikem škrábnutí auta, tak se stejně neuhnou a celý proud aut musí zpomalit.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #8 kdy: 06 Června 2016, 12:36:48 »

Sorry ale táhnout se za kamionama 60-75 fakt nemíním, takže i s relativně větším sedanem tam prostě předjíždím. Nehodlám tam jezdit dycky dva dny. Člověk může jet místy přes 200 a tyhle sračkoúseky kde se táhne jako smrad stejně způsobí, že to jede přes dvě hodiny. Na nějaký vosumdesátky a střídavý jízdy se můžu vysrat.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #9 kdy: 06 Června 2016, 13:19:11 »

Citace
Na nějaký vosumdesátky a střídavý jízdy se můžu vysrat.

Vysrání na vosumdesátku mi nevadí a aplikuju je taky. Nicméně, zažil jsem dva, kteří se vysrali na střídavou jízdu, no a pak jsme všichni stáli a jediné, co se dalo dělat, bylo jít se vysrat za svodidla. Takže nasranost byla kolem dokola.  :)
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #10 kdy: 06 Června 2016, 13:21:36 »

Opravte mě pokud se pletu. Ale pokud člověk jede směrem na Prahu tak při sjetí na Ostrovačice tak nebudu změřen. Mám pravdu nebo ne??
IP zaznamenána

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #11 kdy: 06 Června 2016, 13:29:28 »

@Behemot
To já vůbec nerozporuji. Když na to máš "koule" tak tam klidně syp těch 200  :P Ostatně já též jezdím tak, abych si připadal bezpečně. Je to jak na při sjíždění řeky => dokud jsi rychlejší než proud vody, můžeš i řídit co se bude dít :)

Já poukazoval na ty lidi, kteří dle značení nepředvídají, že přijde zúžení a tak je třeba nechat tam místo. Následně provozují panické šlápnutí na brzdy a zastaví to komplet, protože se tam prostě kamion a auto vedle sebe nevlezou.
A druhý případ, kdy skrz šířku auta, nezkušenost nebo kdovíco, nemá řidič koule na to poslat auto vedle kamionu a projet. Místo toho kličkuje v levém pruhu těch 60-75 a brzdí ostatní, kteří by bez problému projeli.
IP zaznamenána

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #12 kdy: 06 Června 2016, 13:31:21 »

Opravte mě pokud se pletu. Ale pokud člověk jede směrem na Prahu tak při sjetí na Ostrovačice tak nebudu změřen. Mám pravdu nebo ne??

Nepleteš. Konec úsekovky je až za sjezdem.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #13 kdy: 06 Června 2016, 14:06:47 »

Já poukazoval na ty lidi, kteří dle značení nepředvídají, že přijde zúžení a tak je třeba nechat tam místo. Následně provozují panické šlápnutí na brzdy a zastaví to komplet, protože se tam prostě kamion a auto vedle sebe nevlezou.
A druhý případ, kdy skrz šířku auta, nezkušenost nebo kdovíco, nemá řidič koule na to poslat auto vedle kamionu a projet. Místo toho kličkuje v levém pruhu těch 60-75 a brzdí ostatní, kteří by bez problému projeli.
Plánované zúžení nevím, jestli jsem potkal, vždycky buď dva pruhy, nebo zip do jednoho. Mělo být to být všude široký stejně, střídavá jízda je jenom takový doporučení, aby se tam všichni táhli jak slimáci. Na to prdím a předjíždím. Mě většinou dosává jak je to celý zvlněný když jim to někdo z protisměru ťukne a celá zábrana se posune a najednou je tam vlna, pruh o kus užší a není kam uhnout. To je bordel a že na to kašlou a nikdo to neopraví je pěkný svinstvo.

No a samozřejmě takoví co se napřed tlačí dopředu a pak neumí předjet kamion a ani neuhnou, to snad není třeba ani komentovat.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #14 kdy: 06 Června 2016, 15:19:47 »

Nevím jak na ostatních opravovaných úsecích, ale tady na tom konkrétním (Kývalka-Ostrovačice) jsou dvě střídavé jízdy, tuším že i se značkou zúžení. Přejíždí se přes dva mosty a tam to holt zúžené je, protože tam více místa není. Dokonce to mají i správně namalované na cestě a je vidět, že aby byla zachována šířka pravého pruhu, tak ten žlutý dělící pruh značně utíká ze středu a zužuje pruh levý.
Co se týká posunutých svodidel => nelze než souhlasit. Většinou zůstanou posunutá do konce opravy popř. do doby než je někdo z druhé strany šoupne zpět.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 8