30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Na změření hloubky vzorku na pneumatikách už nebude potřeba mozkové myšlení  (Přečteno 2241 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

http://cdr.cz/clanek/finske-retardery-zkontroluji-stav-pneumatik-3d-technologii-identifikuji-ridice#utm_source=atom&utm_medium=feed&utm_content=article
Zejména poslední věta je celkem jasné poselství: 
......Nikkola věří, že postupem času se podaří SnapSkan rozšířit i za hranice Finska. Otázka je, jak se řidiči v jiných státech postaví k zaznamenávání poznávací značky kamerou. Využití pro policejní účely není známo, přestože potenciál je jasně patrný........
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Mě se to líbí, mohlo by to po projetí na tabuli ukázat RZ a "OK", nebo RZ a jaké kolo není OK. Pro policejní účely? A po projetí bahnem dostanu pokutu? To asi moc reálné nebude. Než mi někdo začně argumentovat tím, že pokud si sám nedokážu změřit pneumatiky tak jsem dement a nemám na silnici co dělat, tak s tím asi celkem souhlasím a odmítám v tom směru na cokoliv reagovat.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil

Pochopil jsem ten finský zázrak tak, že lidem, kteří se u nich zaregistrují, to bude upozornění na sjeté gumy posílat přes SMS, u ostatních to přečtenou RZ smaže a nechá si to jen data o tom měření (použitelná k ladění jejich systému a statistice finského obutí). Něco takového by bylo i z hlediska našeho ZOOÚ a ÚOOÚ průchozí, protože samotné měření gumy není osobní údaj a od registrovaných by měli explicitní souhlas.  Že RZ musí nejdřív přečíst u všech a teprve pak se rozhodnout, zda pro její uložení mají souhlas, by jim po nějakém pingpongu s ÚOOÚ prošlo, úřad stanoví podmínky a takový detail, že je snadno může kdokoliv s přístupem k fw toho zařízení přestat dodržovat, ho nebude trápit.

Jiná věc je, že tvůrce tím zjevně nesleduje žádné sluníčkové cíle, ale chce si udělat PR a podmínky, aby to mohl nabídnout státu, který to samozřejmě použije k represi, protože nic jiného stejně neumí (v přinejmenším v oblasti dopravy to platí i pro stát finský - známého to průkopníka pokut odvozených od příjmu řidiče).
IP zaznamenána