30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování kamionem v zákazu  (Přečteno 9979 krát)

Jakub93

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Parkování kamionem v zákazu
« kdy: 16 Prosince 2014, 21:20:36 »

Zdravím všechny a všechno,
zatím jsem se toho ještě moc nenaučil a tak Vás prosím o radu nebo postup.

Mam v pronájmu kamion a občas s ním parkuju u svého domu přez silnici na trávě. V domě mam provozovnu podnikání. Bohužel abych se dostal k baráku, tak musim porušit zákaz vjezdu náklaďáku, mimo dop. obsluhy.
No a asi mi potřeboval někdo zazmrdit a tak jsem našel jednou za oknem lístek, že se mam dostavit na služebnu a vysvětlit, co že jako tam dělám. Samo, že lístek se stratil, majitel vozidla bonznul mě a teď mi přišlo toto psaní.

Chtěl bych vědět co jim tam mam nablejt až tam pujdu, variant je několik a proto se ptám...

Buď jim řeknu... vezl jsem si do svého místa podnikání nějaký materiál
                      já jsem auto neřídil, řídil ho někdo
                     
Mužou po mě třeba chtít vidět stazky, kdo v ten den s tim vozidlem je? Případně co si připravit na obranu a nějak jim ukázat, ať už tam ten lístek znovu nedávají :D

V příloze posílám scan a děkuji za rady.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Parkování kamionem v zákazu
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2014, 23:37:37 »

Pokud byla jízda v režimu, tak dopravce velmi snadno z tachografu několik let nazpět prokáže, kdo v autě seděl. Tak to hlavně udělejte tak, ať vás nesejmou za nevedení záznamu/nehlídání karty atd., a ještě nevyrobíte průšvih zaměstnavateli, že jeho řidič nedodržoval režim. Pokud jste tím dopravcem sám, mohli by vás vyzvat k předložení záznamů. V nejhorším by si u vás úřad nechal udělat dohlídku, což by asi za sprdel nestálo. Úředník taky nemusí mít tušení, že něco jako tachograf, záznamový list nebo data na kartě řidiče vůbec existuje.
IP zaznamenána

ghostik

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Parkování kamionem v zákazu
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2014, 07:08:43 »

Jsem také řidič náklaďáku a mám také nějaké malé zkušenosti. Stasku po tobě chtít nemůžou, na to má nárok jen finančák. Co se týče karty do tacho nebo kotoučků ti můžou také políbit...
Já byl 2x ve správním za překročení konstrukční rychlosti vozidla a mohu říci, že to bylo dobré divadélko, co všechno zkoušeli. Zatím je to 2:0 pro mě.
Pokud je tam dodatková tabulka " dopravní obsluha" tak bych to neřešil, máš tam firmu ne.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Parkování kamionem v zákazu
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2014, 07:37:01 »

Vyhláška 30/2001 Sb.

§ 15 Dodatkové tabulky

(3) Dodatková tabulka č. E 13 s nápisem "JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA" omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem "MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY".

Pokud tam máte sídlo nebo provozovnu, tak Vás můžou popotahovat jen za to parkování. To si myslím, že je ten hlavní cíl, ten zákaz vjezdu je tam jen aby to bylo "fest" a neměl jste ten pocit, že jste vlastně nic neudělal...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Parkování kamionem v zákazu
« Odpověď #4 kdy: 17 Prosince 2014, 09:40:28 »

Nejsem žáden matador, ale pokud vím, tak parkování "na trávě" může být postiženo jen jako zábor veřejného prostranství a ten zase nemůže být překlopen na sprdel.
Pokud mám pravdu, tak potom není co řešit - stačí písemně odmítnout podat vysvětlení a tím to skončí. řidiče nemají a sprdej za zábor taky nepřipadá v úvahu.

Nicméně i tak bych raději přidal aktivní přístup k délce řízení, takže rozhodně se minimálně z prvního jednání písemně omluvit aby museli písemně sdělit nový termín. Vyzvedávat vše samozřejmě až na konci lhůty. Také by bylo dobré požádat o spis - ale nevím jestli je to ve fázi podávání vysvětlení již možné.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkování kamionem v zákazu
« Odpověď #5 kdy: 17 Prosince 2014, 17:17:50 »

Nejsem žáden matador, ale pokud vím, tak parkování "na trávě" může být postiženo jen jako zábor veřejného prostranství a ten zase nemůže být překlopen na sprdel.

Také by bylo dobré požádat o spis - ale nevím jestli je to ve fázi podávání vysvětlení již možné.

Také to může být posouzeno jako neoprávněné zastavení a stání na silniční vegetaci § 27/1r, což by mohli hodit na sprdel. Záleží na tom, jak to tam vypadá.

Požádat o spis podle 106 je možné kdykoliv a v jakékoli fázi, ale je lepší až poté, co zahájí řízení, protože už budou mít ve spise shromážděné všechny podklady. Někdy spis před zahájením řízení doplňují o další důkazy a mohlo by stát, že tam nebude vše co potřebujeme.
IP zaznamenána

Jakub93

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování kamionem v zákazu
« Odpověď #6 kdy: 17 Prosince 2014, 20:06:28 »

Takže vjet k baráku bych mohl a to stání na trávě... mohlo se mi tam porouchat zrovna auto? Určitě nepoznají rozdíl mezi zaparkovaným a rozbitým autem :D Pokud je teorie správná, tak na jaké § to naroubovat a jakym stylem. Dodám fotku toho místa kde kamion stál, ať mužete posoudit. Ale stál souběžně s vozovkou, od krajnice tak 40cm.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Parkování kamionem v zákazu
« Odpověď #7 kdy: 18 Prosince 2014, 23:40:42 »

používal bych pojem "zastavit vozidlo"  ;)
361/2000 paragraf 2) písmeno p)
IP zaznamenána