30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dopravní nehoda - následná pokuta za parkování  (Přečteno 6076 krát)

HonzaJPS

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Dopravní nehoda - následná pokuta za parkování
« kdy: 02 Prosince 2014, 12:17:03 »

Dobrý den,
budu snad maximálně stručný. Jakýsi kokot mi zaparkoval před mým rodinným domem tak, že jsem nemohl vjet na zahradu. Dotyčného jsem si vyfotil (jak celou situaci, tak detail RZ). Během nějaké doby mi přiběhl říct můj syn, že z horního patra viděl, že když ten člověk odjížděl, že mi asi "drcnul" do auta. To už jsem měl naběhlé žíly na čele a řekl jsem si, že to takhle nenechám, parkuje mi před vjezdem a ještě mi ťukne do auta. Zavolal jsem tedy policii, s tím, že mám vše dostatečně zdokumentováno a mám i svědeckou výpověď mého syna. Fízlové přijeli, vše vyfotili, zhodnotili, řekli mi, že to nebude jednoduché, aby se pán přiznal a odjeli. Obdržel jsem "Úřední záznam o podání vysvětlení" a "Potvrzení o účasti na dopravní nehodě". No a co ty kurvy neudělali, vyjádřili se, že se pachatele dopr. nehody nepodařilo zjistit, celé to předali na Magistrát a ten mi uložil pokutu za stání na chodníku. Koukal jsem do své výpovědi a tam bylo uvedeno, že jsem vozidlo zaparkoval já. Tak jsem si řekl, že změním výpověď a po nějaké delší době, jsem jim napsal, že hodlám zaprotokolovat změnu výpovědi k dopravní nehodě, že jsem vozidlo nezaparkoval já. Přišla mi od nich zpět dost drzá odpověď že jsem byl Magistrátem uznán vinným ze stání na chodníku atd. a že vzhledem k těmto skutečnostem je moje změna výpovědi zcela bezpředmětná a jeví se jako účelová. Chtěl bych znát něčí názor, jak v této záležitosti postupovat dál. Za prvé si myslím, že mám právo na změnu výpovědi, bez ohledu na to, jestli bylo v nějaké jiné věci nějak rozhodnuto či ne a za druhé mě ten fízl dost urazil, když mi nepřímo napsal, že lžu, takže bych po něm mohl požadovat omluvu.
Díky za odpověď
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda - následná pokuta za parkování
« Odpověď #1 kdy: 02 Prosince 2014, 13:07:52 »

Fízlové přijeli, vše vyfotili, zhodnotili, řekli mi, že to nebude jednoduché, aby se pán přiznal a odjeli. Obdržel jsem "Úřední záznam o podání vysvětlení" a "Potvrzení o účasti na dopravní nehodě". No a co ty kurvy neudělali, vyjádřili se, že se pachatele dopr. nehody nepodařilo zjistit, celé to předali na Magistrát a ten mi uložil pokutu za stání na chodníku. Koukal jsem do své výpovědi a tam bylo uvedeno, že jsem vozidlo zaparkoval já. Tak jsem si řekl, že změním výpověď a po nějaké delší době, jsem jim napsal, že hodlám zaprotokolovat změnu výpovědi k dopravní nehodě, že jsem vozidlo nezaparkoval já. Přišla mi od nich zpět dost drzá odpověď že jsem byl Magistrátem uznán vinným ze stání na chodníku atd. a že vzhledem k těmto skutečnostem je moje změna výpovědi zcela bezpředmětná a jeví se jako účelová. Chtěl bych znát něčí názor, jak v této záležitosti postupovat dál. Za prvé si myslím, že mám právo na změnu výpovědi, bez ohledu na to, jestli bylo v nějaké jiné věci nějak rozhodnuto či ne a za druhé mě ten fízl dost urazil, když mi nepřímo napsal, že lžu, takže bych po něm mohl požadovat omluvu.
Díky za odpověď

Z příspěvku dovozuji, že oznámení přestupku - dopravní nehodu odložili, protože buď nezjistili skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě nebo konkrétní osobě neprokázali, že způsobila dopravní nehodu. Takže tato věc je ukončená?

K pokutě od Magoše. Magistrát pravděpodobně uložil pokutu příkazem (rozhodnutím) a v současné době je již pravomocný nebo ještě běží lhůta na podání odporu či odvolání?

Pokud je věc v právní moci, tak lze podat opožděné odvolání či odpor, řádně odůvodnit a čekat, že rozhodnutí přezkoumají a zruší. Jelikož rozhodovali na základě podání vysvětlení, což není důkaz a dále jde rozporovat samotné stání na chodníku, tak určitá šance na zrušení rozhodnutí existuje.

Pokud není rozhodnutí v právní moci, tak podat odpor či odvolání, stačí blanketní a ihned požádat o kopii spisu.

Současně lze podat stížnost, jak na správní orgán, tak na jednání pachů.

Podzřelý, obviněný může měnit výpověď, samozřejmě tím snižuje vlastní důvěryhodnost, ale je na úřadu, aby prokázal, že je to či ono pravdivé. Pouhé konstatování, že se výpověď jeví jako účelová určitě nestačí.
IP zaznamenána

HonzaJPS

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda - následná pokuta za parkování
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2014, 13:30:37 »

Díky za odpověď. Ano věc odložili, jestli je to odložením ukončené, netuším. Magistrát uložil pokutu příkazem v současné době je již pravomocná. Takže proti pokutě podám opožděné odvolání či odpor a co se týká dopravní nehody tak mám trvat na zaprotokolování změny výpovědi ? Oni jsou přece povinni přijmout a zaprotokolovat moji výpověď, nebo ne ? A myslím, že svou důvěryhodnost tím nesnížím, neboť budu tvrdit, že vozidlo zaparkoval jiný rodinný příslušník, kterého jsem nechtěl do celé věci zatahovat (pro zjednodušení vyšetřování) a nyní jsem se rozhodl svou výpověď změnit. Na jednání policie stížnost určitě podám (odmítnutí změny výpovědi a urážka na cti) a z jakého důvodu bych mohl podat stížnost na správní orgán ?
Díky
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda - následná pokuta za parkování
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2014, 16:58:28 »

Ano věc odložili, jestli je to odložením ukončené, netuším.

Odložení je jen administrativní úkon a řízení lze zahájit dokud nezanikla odpovědnost.

Magistrát uložil pokutu příkazem v současné době je již pravomocná. Takže proti pokutě podám opožděné odvolání či odpor

Proti příkazu se podává odpor.

mám trvat na zaprotokolování změny výpovědi ? Oni jsou přece povinni přijmout a zaprotokolovat moji výpověď, nebo ne ? A myslím, že svou důvěryhodnost tím nesnížím, neboť budu tvrdit, že vozidlo zaparkoval jiný rodinný příslušník, kterého jsem nechtěl do celé věci zatahovat (pro zjednodušení vyšetřování) a nyní jsem se rozhodl svou výpověď změnit.

Nenazýval bych to změnou výpovědi. V odporu proti příkazu bych uvedl aktuální verzi s vysvětlením. Stanovisko přijmout musí a budou se jím zabývat, stačí to napsat a poslat.

Na jednání policie stížnost určitě podám (odmítnutí změny výpovědi a urážka na cti) a z jakého důvodu bych mohl podat stížnost na správní orgán ?

Těch důvodů je hned několik
- nelíbí se mi, že věc dopravní nehody byla odložena, aniž by se správní orgán snažil zjistit stav věci o němž nejsou důvodné pochybnsti, při nehodě vznikla hmotná škoda, byly zajištěny nějaké stopy, víme, jaké vozidlo mělo účast na dopraní nehodě, viděli jsme řidiče a poznali bychom ho atd.
- nelíbí se mi, že správní orgán rozhodl o mé vině na základě protokolu o podání vysvětlení
- nelíbí se mi jejich drzá odpověď na mé podání
Stížností na postup orgánu lze dosáhnout znovuotevření případu a jeho projednávání tak, aby byl zjištěn stav věci o němž nejsou důvodné pochybnosti.
IP zaznamenána