30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání v jiném než pravém jízdním pruhu  (Přečteno 5939 krát)

Hennessy

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Stání v jiném než pravém jízdním pruhu
« kdy: 01 Prosince 2014, 22:11:45 »

Přítelkyně dostala u nás před barákem lístek za "stání v jiném než pravém jízdním pruhu". Když pominu že to nabonzoval nějakej zkurvenej soused, protože se tam parkuje normálně a ta silnice nikam nevede, tak stála v pravo a na vozovce žádný pruhy nejsou!

Mám podezření že si fízl spletl (možná úmyslně) paragraf a špatně odkázal na neponechání více než 3m... Poslali jsme magistrátu 5Kč a čekáme co se bude dít dál.

Nicméně moje otázka zní - stání v jízdním pruhu platí i na vozovce kde nejsou vyznačeny jízdní pruhy?

Díky.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Stání v jiném než pravém jízdním pruhu
« Odpověď #1 kdy: 01 Prosince 2014, 22:29:29 »

§ 2 písm. t) zákona o silničním provozu říká, že "jízdní pruh je část vozovky dovolující jízdu vozidel jiných než dvoukolových (motocyklů) v jednom jízdním proudu za sebou".

Spíš by mě zajímalo, na jaký paragraf to naroubovali, protože pokud vím, tak žádný přestupek "stání v jiném než pravém jízdním pruhu" neexistuje. Jízdní pruhy totiž už z definice nejsou určeny ke stání, ale k jízdě.
IP zaznamenána

Hennessy

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Stání v jiném než pravém jízdním pruhu
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2014, 00:00:09 »

§27 odst 1 písm. j) : řidič nesmí zastavit a stát v jízdních pruzích vyznačených na vozovce mimo pravého jízdního pruhu.

A jak jsem psal, na vozovce není ani čárka. + přítelkyně jednoznačně stála vpravo na kraji vozovky.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Stání v jiném než pravém jízdním pruhu
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2014, 06:57:12 »

Nicméně moje otázka zní - stání v jízdním pruhu platí i na vozovce kde nejsou vyznačeny jízdní pruhy?

Jedině pokud by došlo k porušení § 25 odst. 3, tedy při stání neponechala alespoň jeden jízdní pruh 3m pro každý směr jízdy.

§ 27 odst 1 písm. j) řidič nesmí zastavit a stát v jízdních pruzích vyznačených na vozovce mimo pravého jízdního pruhu, by na tento případ určitě nešlo aplikovat vzhledem k popsanému místu.

Mám podezření že si fízl spletl (možná úmyslně) paragraf a špatně odkázal na neponechání více než 3m... Poslali jsme magistrátu 5Kč a čekáme co se bude dít dál.

Taky se domnívám, že opice provedla z dosud nezjištěných pohnutek nesprávnou právní kvalifikaci. Že by se spletl úmyslně bych vzhledem k jejich znalostem vyloučil. Spíš bych tipoval, že nevěděl na co to napasovat a tohle se mu k dané situaci líbilo nejvíc.

Taky je možné, že to překvalifikoval úřad. Chtělo by to prostudovat spis, jestli se k něčemu dalšímu rozhoupají.

IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Stání v jiném než pravém jízdním pruhu
« Odpověď #4 kdy: 02 Prosince 2014, 16:51:44 »

§27 odst 1 písm. j) : řidič nesmí zastavit a stát v jízdních pruzích vyznačených na vozovce mimo pravého jízdního pruhu.
Neexistují vyznačené pruhy = neexistuje přestupek.
IP zaznamenána