30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol - žádné měření, jen PŘIZNÁNÍ  (Přečteno 16765 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - žádné měření, jen PŘIZNÁNÍ
« Odpověď #15 kdy: 13 Ledna 2016, 18:47:03 »

stejně by nebylo od věci, se seznámit se spisem ne ?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - žádné měření, jen PŘIZNÁNÍ
« Odpověď #16 kdy: 13 Ledna 2016, 21:52:07 »

Tak mi volal úředník, že to odložil. Možná škoda, že? :)
Chtělo by to písemné rozhodnutí, měl by to být poslední list spisu.
A škoda to není, z Vašeho případu si tady mohlo pár lidí osvěžit hlavní zásadu FSM : S policajty se nebavíme.
A že v mnoha případech mají jenom to, co jim sám vyžvaníte. 
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - žádné měření, jen PŘIZNÁNÍ
« Odpověď #17 kdy: 17 Ledna 2016, 23:49:55 »

A škoda to není, z Vašeho případu si tady mohlo pár lidí osvěžit hlavní zásadu FSM : S policajty se nebavíme.
A že v mnoha případech mají jenom to, co jim sám vyžvaníte.
Hmm, pro neznalého (což jsem např. já) je to těžké, když já jdu ve svém zájmu ohlásit odcizení svého vozidla a řeknu policajtovi, že jsem nechal na sedadle občanský průkaz a chci tedy nahlásit jeho odcizení ... on to napíše, ale nemám povinnost mít OP u sebe? V tu chvíli je to střet zájmů - já to nahlašuji protože nechci splácet někomu barák a tím se doznávám k porušení zákona.

Edit: Nevím jak je to s tou občankou, ale např. řeknu že jsem nechal auto odemčené, tedy se doznám že jsem auto dle zákona nezabezpečil proti krádeži.
« Poslední změna: 17 Ledna 2016, 23:51:52 od zceyee »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - žádné měření, jen PŘIZNÁNÍ
« Odpověď #18 kdy: 18 Ledna 2016, 15:52:46 »

... já jdu ve svém zájmu ohlásit odcizení svého vozidla a řeknu policajtovi, že jsem nechal na sedadle občanský průkaz a chci tedy nahlásit jeho odcizení ... on to napíše, ale nemám povinnost mít OP u sebe? V tu chvíli je to střet zájmů - já to nahlašuji protože nechci splácet někomu barák a tím se doznávám k porušení zákona.
Edit: Nevím jak je to s tou občankou, ale např. řeknu že jsem nechal auto odemčené, tedy se doznám že jsem auto dle zákona nezabezpečil proti krádeži.
Pochopil jsem, kam míříte i když obě jmenované věci nejsou přestupkem (nemít OP u sebe nebo vždy vše zamykat).
To FSM se vztahuje k sebeobraně proti nevyžádané pozornosti orgánů. Jinak je vždy Vaše volba, co a jak ohlásite a orgán Vaši inteligenci patřičně ocení.
IP zaznamenána