30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] řidič má trvalou adresu v DE  (Přečteno 5591 krát)

jazzman78

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] řidič má trvalou adresu v DE
« kdy: 04 Března 2016, 11:47:27 »

Ahoj,
jsem vlastník a naměřili mi 71 v obci. Mám možnost použít (naprášit jak řidiče) známého s trvalou adresou v DE.
Slibuji si od toho, že se buď na to MÚ vybodnou, nebo mu napíšou, on nejdříve přizná vinu a napíše jim zpět,
ale pak začne dělat mrtvýho brouka.
Je tento  způsob aplikovatelný? Jaké to pro něj a pro mě může mít důsledky?
Díky
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:řidič má trvalou adresu v DE
« Odpověď #1 kdy: 04 Března 2016, 11:50:38 »

kamarád v DE dá na schránku jméno sv. Helmuta a vy naprášíte jeho, kamarád se po doručení přizná jménem sv. Helmuta . Asi není moc důvod zatahovat do toho reálná jména :)
IP zaznamenána

jazzman78

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:řidič má trvalou adresu v DE
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2016, 13:36:36 »

Hm tak to jsem zvědavej, jak se k tomu postaví německý pošťáci :)
díky
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:řidič má trvalou adresu v DE
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2016, 13:47:02 »

Německý (ale i holandský, švédský nebo anglický) pošťák se k tomu postaví tak, že prostě dá dopis tomu, kdo na dané adrese otevře dveře. Případně to hodí do schránky i s doručenkou :-D
IP zaznamenána

jazzman78

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:řidič má trvalou adresu v DE
« Odpověď #4 kdy: 09 Června 2016, 14:16:46 »

Hm takže bohužel, SPRDEL
A asi poučení pro budoucí generace:
Kamarád dal na svoji schránku v DE falešné jméno (a stále jej tam má), ale německá pošta dopis od CZ ouřadu vrátila jako nedoručitelný, že na dané existující adrese se daná osoba nenachází. Trochu se obávám, že němci to prostě jen tak někomu do schránky nehodí, jak píše výše JJ. Možná mají nějakou bázi adres a jmen a když se stěhuješ, musíš se tam přihlásit..
---
druhá možnost je drsnější- týpek na městským úřadě si tu nedoručitelnost prostě vymyslel.. bohužel otestovat nedoručitelnost mi zabere více než 8 dní co mám na podání odporu.
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:řidič má trvalou adresu v DE
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2016, 14:29:28 »

Bydlím v Německu a rád bych to taky vyzkoušel. Potřebuje někdo pomoct, že bych na schránku nalepil sv. Helmuta a počkal, jestli to pošťáci doručí? Zájemci kdyžtak do SZ.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:řidič má trvalou adresu v DE
« Odpověď #6 kdy: 09 Června 2016, 14:35:41 »

Bydlím v Německu a rád bych to taky vyzkoušel. Potřebuje někdo pomoct, že bych na schránku nalepil sv. Helmuta a počkal, jestli to pošťáci doručí? Zájemci kdyžtak do SZ.

To se dá otestovat snadněji než hokus pokus se SO. Stačí poslat jakýkoliv doporučený dopis :). Buď dojde nebo ne :)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 926
    • Zobrazit profil
Re:řidič má trvalou adresu v DE
« Odpověď #7 kdy: 09 Června 2016, 17:26:00 »

Hm takže bohužel, SPRDEL
A asi poučení pro budoucí generace:
Kamarád dal na svoji schránku v DE falešné jméno (a stále jej tam má), ale německá pošta dopis od CZ ouřadu vrátila jako nedoručitelný, že na dané existující adrese se daná osoba nenachází. Trochu se obávám, že němci to prostě jen tak někomu do schránky nehodí, jak píše výše JJ. Možná mají nějakou bázi adres a jmen a když se stěhuješ, musíš se tam přihlásit..
---
druhá možnost je drsnější- týpek na městským úřadě si tu nedoručitelnost prostě vymyslel.. bohužel otestovat nedoručitelnost mi zabere více než 8 dní co mám na podání odporu.
Mas spis? Je ve spisu ten liebesbrief pro p.Helmuta, bytem v Nemecku? Zakladni premisa zni, ze urednik lze, jako kdyz fizl tiskne. Podani odporu je samozrejmost - tam neni co testovat. Potom pozadat o spis .
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:řidič má trvalou adresu v DE
« Odpověď #8 kdy: 10 Června 2016, 22:59:09 »

řešil jsem určitou situaci s německou pojišťovnou
poslal jim všechny doklady mailem a nic se nedělo
tak jsem strejdovi volal, proč se nic neděje a on prej
alle mit der Post...
tak jsem to vytiskl, zabalil do obálky, zaplatil asi 70,- za doporučený dopis a za tři dny byly prachy na účtě
čili nějak to funguje, ale dodejku jsem k tomu samo neměl
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:řidič má trvalou adresu v DE
« Odpověď #9 kdy: 11 Června 2016, 10:37:52 »

Konkretne v Polsku to funguje tak, ze to postak da kazdemu kdo otevre dvere ......ale jen na vesnici a malem meste . Ve velkych mestech to da jen tomu kdo predlozi obcanku a zaroven chce podepsat dorucenku
IP zaznamenána