30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost 55 over limit v obci ...Kuriozni doruceni spise nedoruceni  (Přečteno 28320 krát)

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #30 kdy: 23 Května 2016, 11:32:13 »

Vyvoj causy : dnes vhozeno do schranky (aniz bych mel pred tim avizo od postyt) rozhodnuti ...... vinen spachani , ridicak na 10 mesicu a pokuta 8 tis ;-)
V oduvodneni neuznani omluvy na jednani 4.5.2016 ... Omluvu neuznal , nebot aktivity soukromeho charakteru neni zavazny duvod pro neucast (jednalo se o zahranici sportovni udalost , naplanovanou pul roku do predu kde jsem dolozil startovni listinu, rezervaci ubytovani atd) a dovetek , ze jsem si mel vzit advokata nebo jineho zmocnence (jaksi zapomnel, ze jsem predvolani k jednani vyzvedl na poste 2.5. a do Holandska jsem odjizdel 3.5 jelikoz 4.5.2016 jsem musel byt na zavodech a pominu li 5 denni lhutu tak jsem ani nemel cas nekohoi zmocnit) .
Predpokladam, ze rohodnuti je jen cisty alibismus poverene osoby .
Do 15 dnu se odvolam .... tedy cca 6.6.2016 .
Prekluze je 16.6.2016 :-)


« Poslední změna: 23 Května 2016, 13:02:38 od tomoking »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #31 kdy: 23 Května 2016, 11:40:45 »

Hoďte jim 15. den blanket a nebude-li to idiot, tak už místo výzvy k doplnění pošle rovnou zastavení řízení. Protože jen poslední den k vyzvednutí případné výzvy k doplnění by už byl po prekluzi. Dojde-li výzva, tak odepište v doplnění, že odpovědnost za přestupek zanikla a tak žádáte zastavení řízení :o)
« Poslední změna: 23 Května 2016, 13:19:03 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #32 kdy: 23 Května 2016, 11:59:35 »

Já bych mu klidně místo blanketu poslal rovnou stručné odvolání

* nedodržena lhůta pro nařízení ústního jednání (doručeno fakticky i formálně 2.5., jednání 4.5., zjevný rozpor s § 49(1) správního řádu)

* chybné posouzení omluvy - šlo o první omluvenku, fakticky první úkon v řízení, není chybou obviněného, že kvůli zpackanému doručování a dalším průtahům se k tomu SO dostal až nyní; jde sice o soukromou aktivitu, ale plánovanou dávno před nařízením ÚJ, neúčastí by vznikly nepřiměřené náklady a další újma související s neúčastí, trvání na účasti na ÚJ by bylo v příkrém rozporu se zásadou přiměřenosti (srov. § 2(3) a § 6(2) SprŘ)

* argumentace možností zastoupení nebo neúčastí je nemístná, je čistě na rozhodnutí účastníka jestli a jak bude v řízení hájit svá práva a zájmy, zda např. bude pasivní, bude se řízení účastit osobně nebo prostřednictvím zástupce, chtěl-li se obviněný účastnit osobně, nemůže mu to SO upřít s tím, že si mohl zvolit zástupce - navíc ani to nebylo možné vzhledem k načasování

SO to buď nechá vyhnít sám (počká na prekluzi a zastaví), případně autoremedurou zruší a zastaví, nebo postoupí kraji (který to zruší a zastaví). Každopádně bude mít ostudu, protože u blanketu by se mohl tvářit, že to zákeřný pyrát obstrukcemi dotlačil do prekluze, takto bude každému (včetně nadřízeného, který to bude podepisovat) jasné, že si to spackal jen a jen sám.
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #33 kdy: 23 Května 2016, 13:24:16 »

Odvolani jsem napsal , pouzil jsem ty body uvedene HH

Pripsal jsem tam jeste pac me nastvali tim rozhodnutim ....

Nesouhlasím ani s měřením provedeným policisty zařizením POLCAM , které je dle mého názoru  uděláno nevhodně a nesprávně na krátkém úseku a není vůbec nijak objektivně potvrzeno, jestli nedošlo k porušení podmínek měření a na tomto odborném posouzení měření trvám. Policie totiž ve skutečnosti jenom vzdálenost mezi měřenými vozidly pouze odhaduje,bez prokázání, že nedošlo během měření k přiblížení vozidel. Sve pochybnost o správností měření jsem poznamenal samotným policistům besprostředně po jeho shlédnutí ve vozidle Passat R36 do zaznamu o spachání dopravního přestupku dne 16.6.2016.  Pověřená osoba magistrátu města XXXXXX se tímto vůbec nezabývala a ani neměla snahu předvolat policisty jež měření prováděli aby do protokolu uvedli své výpovědi a úřad tak nemá žádné věrohodné důkazy o spáchání přestupku.

Dále nesouhlasím se sankcí udělenou v rozhodnutí. Odebrání ŘP na 10 měsíců a finanční sankce ve výši 8000 Kč je obstrukční a svědčí o podujatosti pověřené osoby. Za deset let trvání  bodového systému jsem obdržel jediné 2 body a to v roce 200X tedy cca před X lety za nepatrné překročení rychlosti na 6 proudém úseku dálnice v XXXXXXXXXXXXXXX. Statistiky MDČR http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Ridicske_prukazy_Autoskoly/Statistiky/sbh.htm
uvádějí , že patřím mezi malé procento nejbezpečnějších řidičů. Pro koho je tedy rezervována sankce odebrání ŘP na 6 měsíců a menší pokuta ? Pro řidiče Felicii a Žigulíků ? Nebylo snahou pověřené osoby potrestat kapitalistu ve sportovní limuzíně ? Navíc rychlost byla údajně překročena v bezpečném a přehledném úseku kde je povolená rychlost 70km/h a  překročení rychlosti není zdaleka tak závažné jako překročení 50km/h limitu v městské zástavbě.

Pochybuji že se v průběhu řízení magistrát nějak zabýval  materiální podstatou přestupku a skutečným zaviněním, laskavě žádám o přezkoumání celého postupu magistrátu, včetně
postupu při jednání a doručování, potažmo se tímto odvolávám proti vydanému
rozhodnutí v celém jeho rozsahu. 

« Poslední změna: 23 Května 2016, 13:31:36 od tomoking »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #34 kdy: 23 Května 2016, 14:06:07 »

opravte si termity:
úřední osoba není podujatá, ale podjatá
nepřiměřená sankce není obstrukční, ale prostě nepřiměřená (synonyma: neadekvátní, neodpovídající ...)

A buďte nad věcí, nemá smysl se rozčilovat a podsouvat úředníkovi nějaký světonázor. Zkuste být stručný a věcný. Např.: Nebyl dostatečně zjištěn skutkový stav, protože ... (námitky k měření, výslech policajtů atd.). Nebyl posouzen materiální aspekt a zavinění, protože ... Sankce je nepřiměřená a nedostatečně odůvodněná, protože ... (dobrá historie řidiče, bezpečný úsek, relativně méně nebezpečné překročení na 70 než na 50 ...). Žigulíky, kapitalisty a limuzíny neřešte, věcně to ničemu nepomůže a kvalitu odvolání to spíš shazuje. Úředník bude mnohem víc nasraný, když prostě nebude mít proti vašemu podání jakoukoliv obranu, když mu ale budete psát nějaké afektované bláboly, snadno to otočí proti vám (jako urážlivé podání, jako podklad pro hodnocení osoby nenapravitelného pyráta při určení či hájení výše trestu ...).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #35 kdy: 23 Května 2016, 14:13:15 »

Máte ten záznam z Polcamu? Pokud ano, někam uložte a dejte odkaz (třeba přes SZ), pokusím se to vyhodnotit. Jinak to vůbec nenapadejte, pouze si tím uškodíte. A jak píše hh, žádný afekt, pouze podložená fakta stručně a jasně bez jakéhokoli emocionálního zbarvení.
Citace
Passat R36 do zaznamu o spachání dopravního přestupku dne 16.6.2016
Vy jste vlastníkem stroje času?
« Poslední změna: 23 Května 2016, 14:16:21 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #36 kdy: 23 Května 2016, 14:26:16 »

dekuji , jdu to opravit  :)
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #37 kdy: 23 Května 2016, 15:05:47 »

dekuji , jdu to opravit  :)

Zaznam nemam ale videl jsem ho par minut po prestupku, na oko je videt priblizeni v prubehu mereni . Minul jsem je kdyz stali na benzince , rozjeli se a po cca 600 metrech me zmerili tesne pred tim nez jsem zacal brzdit pred padesatkou a krizovatkou.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #38 kdy: 23 Května 2016, 15:28:56 »

Tak si námitky vůči měření nechejte v šuplíku, kdyby nějakým záhadným expresním konáním správních orgánů došlo k ústnímu jednání. Tam si vyžádáte celý spis včetně záznamu a lhůtu k vyjádření. Zatím to tlačte spíše po procesní stránce a vůbec nedávejte najevo, že máte relevantní námitky i proti materiální a dokonce i formální stránce - tedy že to dokážete překlopit na neexistující formální znak přestupku.
« Poslední změna: 23 Května 2016, 15:32:45 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #39 kdy: 24 Května 2016, 17:50:36 »

Zrejme co uvedu bude jedno. Odvolani poslu 6 cervna, dojde jim 7 cervna a 16 cervna je prekluze .... tedy i kdyby se postavili na hlavu tak do prekluze mi nedoruci nic ;-)
Chci ale aby kraj videl , ze jsem uvedomely obcan co mi v budoucnu muze byt pricteno k dobru ;-) ...clovek nikdy nevi koho na silnici potka :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #40 kdy: 25 Května 2016, 03:40:25 »

Chci ale aby kraj videl , ze jsem uvedomely obcan co mi v budoucnu muze byt pricteno k dobru ;-) ...clovek nikdy nevi koho na silnici potka :-)
Ano, cokoliv řeknete/napíšete, bude v budoucnu použito proti vám :)
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #41 kdy: 08 Června 2016, 15:46:58 »

6.6.2016 odeslano odvolani, 7.6.2016 stejne odvolani doruceno na podatelnu MeU (potvrzenou kopii mam u sebe) ...to pro pripad ze by ourada otevrel obalku a v ni nic nebylo .
Mimochodem stalo se uz nekomu, ze SO tvrdil, ze sice obdrzel doporuceny dopis ale odvolani, odpor, namitka.......v nem nebyla ?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #42 kdy: 08 Června 2016, 20:32:42 »

Zkušenost nemám, ale na podatelně mi v jednom městě potvrdí cokoli, takže i tato možnost by se v krajním případě dala využít. Jen ji asi není vhodné aplikovat, když o relativně nic nejde....
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #43 kdy: 17 Června 2016, 09:30:14 »

 :)
Vcera uplynul rok a den od spachani domneleho prestupku . Odvolani podano pred 11 dny, tedy cekam , ze za nejaky cas dostanu obsilku z uradu , ze vzhledem k prekluzi ........

IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost 55 over limit v obci ...Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #44 kdy: 14 Července 2016, 16:38:34 »

Alebo sa na to urad totalne vyserie, vid. moj pripad https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1637.30
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj