30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Canabis při řízení  (Přečteno 5769 krát)

TheAndy

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Canabis při řízení
« kdy: 13 Dubna 2016, 17:07:33 »

Dobrý den, dnes mě zastavila v autoškole police ČR. Podrobil jsem se testu na marihuanu ze slin a byl pozitivní jelikož jsem marihuanu kouřil naposled před 2 dny. Následně jsem se podrobil odběru krve a moči, poté mě policie po vyplnění všech papírů oznámila že se mám dostavit na výslech.Společně s tím jsem dostal "Výzvu k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu". Jelikož jěště nemám řidičský průkaz nevím co můžu očekávat. Pokuta,zákaz řízení?  :'(
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Canabis při řízení
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2016, 17:37:29 »

V krvi by už neměly být aktivní metabolity. Předpokládám, že PaChové o tom kouření před dvěma dny neví (pravidlo s PaChy se nebavíme). Takže se dostavit k výslechu a odmítnout vypovídat (viz LZPS). V autoškole pokračovat a co nejrychleji ji dodělat. Čekat na výsledek testů a před seznámením se s výsledky testů se s PaChy nebavit.

Hrozí přestupek nebo trestný čin - tady je to shrnuto http://poradna.asociace.org/pravni-informace/rizeni-pod-vlivem/
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Canabis při řízení
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2016, 19:27:52 »

Napiš na fízlárnu toto:

Jsem předvolán k podání vysvětlení dne xx.yy.zzzz. V uvedené věci nebudu podávat vysvětlení a ani odpovídat na žádné otázky, proto se nedostavím.
S pozdravem
               Pepa
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Canabis při řízení
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2016, 22:53:18 »

Formuloval bych ten střed trochu opatrněji, třeba

Jsem předvolán k podání vysvětlení ve věci ABCD na den xx.yy.zzzz. Ve věci ABCD podávam toto písemné vysvětlení: V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám podání vysvětlení ve věci ABCD. Tímto považuji svou povinnost podat vysvětlení za splněnou a dne xx.yy.zzzz se nedostavím.

Mělo by to být prokazatelně doručeno před xx.yy.zzzz aby PaChové nebyli rychlejší než pošta - předvedení a/nebo pokuta - sice nepravděpodobné, ale proč riskovat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Canabis při řízení
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2016, 23:17:27 »

Co blbnete? PČR pokutu dát nemůže, zato předvést vás může v zásadě i poté, co jim napíšete, že jim nic neřeknete. Dopisy od PČR ignorovat, najdou-li si nějaký jiný komunikační kanál (rádi lidem volají, narozdíl od úřadů totiž nemají problém si vaše číslo zjistit), tak se donekonečna omlouvat či vymlouvat. Dokud je to nepřestane bavit.

Předvedení není nic, čemu by bylo třeba se vyhýbat, v podstatě to je zážitková jízda, někteří lidi za takové věci i platí :) Navíc se to téměř jistě stejně nestane.

Zpozornět je třeba ve chvíli, kdy přijde v horším případě sdělení obvinění z trestného činu, v lepším něco od úřadu.

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Canabis při řízení
« Odpověď #5 kdy: 14 Dubna 2016, 09:24:59 »

Co blbnete? PČR pokutu dát nemůže, zato předvést vás může v zásadě i poté, co jim napíšete, že jim nic neřeknete. Dopisy od PČR ignorovat, najdou-li si nějaký jiný komunikační kanál (rádi lidem volají, narozdíl od úřadů totiž nemají problém si vaše číslo zjistit), tak se donekonečna omlouvat či vymlouvat. Dokud je to nepřestane bavit.

Předvedení není nic, čemu by bylo třeba se vyhýbat, v podstatě to je zážitková jízda, někteří lidi za takové věci i platí :) Navíc se to téměř jistě stejně nestane.

Zpozornět je třeba ve chvíli, kdy přijde v horším případě sdělení obvinění z trestného činu, v lepším něco od úřadu.

Jenže tady je potřeba brát do úvahy, že pan kolega bude velmi mladý a nezkušený, což policajti mohou zkoušet zneužít. Já mám taky zkušenost, že když mi bylo 20, tak si ke mně dovolili věci, které je teď už ani nenapadnou.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Canabis při řízení
« Odpověď #6 kdy: 14 Dubna 2016, 09:42:42 »

Pokutu PČR dát může podle §66 (1) trestního řádu a TheAndy by to měl mít napsáno v poučení na výzvě, kterou obdržel. Viz http://zakony.centrum.cz/trestni-rad/cast-1-hlava-3?strana=2 a taky třeba https://www.30kmh.cz/index.php?topic=440.0

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Canabis při řízení
« Odpověď #7 kdy: 14 Dubna 2016, 13:18:53 »

opas: To byla reakce na vvvvvv. Pro potřeby PČR nemá smysl písemné či ústní sdělení, že jim nic neřeknete, jakkoliv "ladit", např. nějakými odkazy do právního řádu. Naopak je to kontraproduktivní, protože policajti z výskytu paragrafů dostanou dojem, patrně správný, že je řešený občan chytřejší než oni, a budou přemýšlet, jak mu to znepříjemnit.

Písemná reakce na výzvu dle návrhu opase byla zcela dostatečná. Jestli ji poslat nebo neposlat vůbec nic už záleží na vkusu každého soudruha, ani takový dopis totiž nemusí předvedení zabránit, oblíbená záminka PČR je, že odmítnout podat vysvětlení sice člověk může, ale musí to udělat osobně na fízlárně a vlastnoručně jim to podepsat ...

EDIT: Pokuta dle § 66(1) TrŘ nehrozí ani náhodou, jednak není vůbec jasné, že bylo zahájeno přípravné řízení (PČR to může prověřovat i v jiném režimu), a jednak je zcela zjevné, že nevyšumí-li věc do ztracena, směřuje k nějaké formě stíhání toho, po kom chtějí vysvětlení. V takové situaci je pořádková pokuta (mj. i dle judikatury ÚS) nepřípustná.
IP zaznamenána