30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci  (Přečteno 19642 krát)

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil

Tak magisrát se na tohle místo asi vyloženě zaměřuje, údajně tam byl nějaký smrťák nebo co, a tak dost zrychlili jednání - už jsem ve správku. Krátké shrnutí, detaily ve spise. Mám (mají) v tom hrozný bordel...

- údajný přestupek spáchán 25.3.2015 v 14:15 (přestupek A)
- směr Novodvorská
- rychlost údajně 79 na 30
- 18.4.2015 doručena (poslali do DS 9.4., "převzal" jsem 18.) výzva, ignorováno
- druhý přestupek spáchán ten samý den v 16:20 (přestupek B)
- opačný směr
- rychlost opět 79 na 30 (aspoň je vidět že se pachatel fakt snaží :D)
- poslali do DS 8.4., převzal jsem také 18., doručeno fikcí tedy 17.4.

Obojí jsem smaozřejmě ignoroval.

- 24.4.2015 byl odložen přestupek na základě toho, že správní orgán nezajistil totožnost sprostého podezřelého. To je mi dost divné, když se údajný přestupek stal 25.3.2015, jak to můžou odložit po 30 dnech? Nemají náhodou plně využít těch 60? Jak se toho dá využít?
- rovnou 24.4.2015 poslali i příkaz o uložení pokuty, ten jsem přes DS "převzal" 4.5.2015, chtěli 10.000 Kč + 1.000 Kč náklady
- využili tam jakési předchozí skutečnosti (???) z 8.12.2014, římž si potvrdili že jsem provozovatel vozidla, ale to je asi jedno
- 12.5. jsem v řádné lhůtě podal odpor a požádal o spis
- 24.5. mne vyrozuměli, že se mohu vyjádřit před vydáním rozhodnutí, a to 22.6.2015
- dnes přišel spis

Prosím o pomoc, jde už o nemalý fiannční obnos a takhle daleko jsem se nikdy předtím nedostal - VŠE ostatní v Praze již dlouhodobě bez problémů ignoruji. Mám tu něco načteno, ale nevím, co by v tomto případě bylo ideální - chtěl jsem původně tvrdit že nehoda, ale v jiném vlákně bylo tvrzeno, že vzhledem k formě měření (krátká indukční smyčka) to neprojde, což nevím proč. Každopádně nevím, co teď, jestli cizince, a jestli ještě pořád stačí jen poslat nějakého vykuka mimo EU, který se nikdy neozve, a stát si za tím že řídil on, nebo jak...

Nedaří se mi nahrát soubor jako přílohu, tak sdílím přes OneDrive: https://onedrive.live.com/redir?resid=F71B5B873B27B4CC!74241&authkey=!AEkZVL3eszyCDIE&ithint=file%2cpdf

Díky!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #1 kdy: 03 Června 2015, 15:45:33 »

Nevím přesně na kdy to načasovat, ale dá se  podat trestní oznámení na ouřadu za těch 1000 Kč na náklady řízení a bezprostředně po té námitku podjatosti.

http://30kmh.cz/index.php?action=dlattach;topic=1243.0;attach=1603
http://30kmh.cz/index.php?action=dlattach;topic=1243.0;attach=1597


Tvrdit, že jste jel z boční ulice (http://30kmh.cz/index.php?topic=1512.msg12462#msg12462) což při 79km/h...i když by měli oni najisto postavit že to tak nebylo
mnimálně by to mohl být bod do odvolání nebo zdržovačka.....
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #2 kdy: 03 Června 2015, 16:07:35 »

Tady je trestní oznámení za náklady řízení zbytečný, jde o správní delikt ne o přestupek.

§ 79 odstavec 5 správního řádu -povinnost nahradit náklady řízení paušální částkou uloží spr.orgán účastníkovi, který řízení vyvolal porušením své právní povinnosti. Přestupkáč se nepoužije. Už jsem to taky kdysi zkoušel. Kraje to drží :(

« Poslední změna: 03 Června 2015, 16:28:18 od Tacecek »
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #3 kdy: 03 Června 2015, 16:28:30 »

Nejsem si jistý, že s mým autem bych těch 80km/h ze zatáčky zvládnul, kdyby došlo na nějakou demonstraci :D musím to zkusit, ale víc než 60 asi nedám, chvíli trvá než spustí turbo :).
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2015, 16:33:49 »

Zajimave je, ze pisou, ze spravni organ do 60ti dnu od doby, co se o prestupku dozvedel, nezjistil skutecnosti.
Jak to je teda s touto lhutou? Je to pro organ nejzazsi lhuta nebo to je lhuta, kterou by nemel zkratit?

A zda se mi to nebo tam nikde neni odduvodneni vyse pokuty?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #5 kdy: 03 Června 2015, 17:47:53 »

....Prosím o pomoc, jde už o nemalý finanční obnos ......
Máte SZ a v případě přijetí návrhu řešení nabízím nezištnou spolupráci.  :)
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #6 kdy: 03 Června 2015, 18:38:01 »

Zajimave je, ze pisou, ze spravni organ do 60ti dnu od doby, co se o prestupku dozvedel, nezjistil skutecnosti.
Jak to je teda s touto lhutou? Je to pro organ nejzazsi lhuta nebo to je lhuta, kterou by nemel zkratit?

A zda se mi to nebo tam nikde neni odduvodneni vyse pokuty?
To mi příjde také jako relevantní první krok (minimálně jako buzeraci, protáhnutí, když se to bude táhnout rok, třeba to vzdají tak jako většinu ostatních případů v Praze). Nepodařilo se mi ale dohledat, jestli je to závazné, nebo jestli v případě že "neví kudy kam" to mohou vzdát.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #7 kdy: 03 Června 2015, 19:34:58 »

Tvrdit, že jste jel z boční ulice (http://30kmh.cz/index.php?topic=1512.msg12462#msg12462) což při 79km/h...i když by měli oni najisto postavit že to tak nebylo
mnimálně by to mohl být bod do odvolání nebo zdržovačka.....

No, 79km/h nevím nevím, ono plynule z vedlejší by to možná i šlo, ale jestli by se tam pak trefil mezi obrubník a ten beton a jestli by neskončil spíše na parkovišti OMV :-) V této souvislosti mně ale napadlo, jestli nevadí technickému prostředku nájezd z úhlu a jestli je při takovém najetí schopný změřit rychlost stejně přesně, jako když najíždí přímo. Což je možná vhodné alespoň zkusit zpochybnit.
« Poslední změna: 03 Června 2015, 19:42:13 od swenak »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #8 kdy: 03 Června 2015, 19:40:23 »

Jsou lační peněz, aby mohli "investovat" do dalších lokalit. Takže jste se stal prioritní.
« Poslední změna: 12 Července 2015, 10:33:50 od kverulant »
IP zaznamenána

Cheriko

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #9 kdy: 03 Června 2015, 20:29:39 »

nejedná se o překročení rychlosti o více jak 40kmh ve městě a 50kmh mimo město, kde nelze uplatnit správní delikt a stačí tedy osoba blízká?
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #10 kdy: 03 Června 2015, 20:35:13 »

nejedná se o překročení rychlosti o více jak 40kmh ve městě a 50kmh mimo město, kde nelze uplatnit správní delikt a stačí tedy osoba blízká?
Bohužel ne, je to misenterpretováno, ve skutečnosti je to tak, že správní delikt na takto vysoké překročení lze, co nelze, je poslat na takto vysoké překročení ten odpustkový dopis.

Což je paradoxně proti nám, protože odpustkový dopis obvykle znamená, že to budou ignorovat.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #11 kdy: 04 Června 2015, 10:33:10 »

Tvrdit, že jste jel z boční ulice (http://30kmh.cz/index.php?topic=1512.msg12462#msg12462) což při 79km/h...i když by měli oni najisto postavit že to tak nebylo
mnimálně by to mohl být bod do odvolání nebo zdržovačka.....

No, 79km/h nevím nevím, ono plynule z vedlejší by to možná i šlo, ale jestli by se tam pak trefil mezi obrubník a ten beton a jestli by neskončil spíše na parkovišti OMV :-) V této souvislosti mně ale napadlo, jestli nevadí technickému prostředku nájezd z úhlu a jestli je při takovém najetí schopný změřit rychlost stejně přesně, jako když najíždí přímo. Což je možná vhodné alespoň zkusit zpochybnit.

Tam je dulezita jeste jedna vec - srovnat se pri akci do prime pozice, ve ktere ho vyfotili, coz povazuji za hlavni challenge dne :-))
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #12 kdy: 04 Června 2015, 11:08:45 »

Tam je dulezita jeste jedna vec - srovnat se pri akci do prime pozice, ve ktere ho vyfotili, coz povazuji za hlavni challenge dne :-))

Srovnat nesrovnat...i kdyby mu naměřili 130, tak jak budou schopni zcela najisto vyvrátit tvrzení, že přijel z té vedlejší.....asi by to chtělo vidět ty fotky ze spisu.
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #13 kdy: 04 Června 2015, 14:15:58 »

Fotky ve spisu jsou, cenzuroval jsem pouze SPZ. Odkaz je v textu (nepodarilo se mi to nahrat jako soubor)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Zálesí, správní řízení, údajných 79kmph na 30kmphv obci
« Odpověď #14 kdy: 04 Června 2015, 21:51:17 »

Začal bych Helmutem a v SPRDEli v odvolání bych tvrdil, že mohl přijet z vedlejší.
IP zaznamenána