30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úřednice to podělala  (Přečteno 2442 krát)

jakubthesilent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Úřednice to podělala
« kdy: 14 Října 2022, 23:17:01 »

Cca začátek srpna jsem měl lupen za stěračem kvůli parkování. Z mé strany ignor
22.8. – přišel platební rozkaz za přestupek (parkování)
23.8. – doručen datovkou můj odpor
14.10. – přišlo upozornění na nedoplatek. Volám úřednici, omlouvá se, že to posrala a že zapomněla, že jsem podal odpor. Sdělila mi ale, že to spadne do správního řízení a budeme to dál řešit. Upozornění na nedoplatek mám ignorovat.

Tak nějak jsem doufal, že když to posrala, tak se v tom nebudem nimrat a zahrajem to do autu. Poraďte, co teď? Neprošvihla nějakou lhůtu? Není tam třeba 30 na reakci na můj odpor?


Díky Kuba
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice to podělala
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2022, 23:33:31 »

Volat úřednici byla zásadní chyba. Stačilo peníze uhradit, nechat věc promlčet a pak si je nechat vrátit. Ale to už zpět nevrátíme.

Mezi tím lístečkem za stěračem a příkazem (nikoli platebním rozkazem) neproběhlo nic? Nahrajte sem podklady v anonymizované podobě.

Lhůtu prošvihla, ale pouze pořádkovou. Nicméně můžete podat žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti. Než ale budete podnikat nějaké další kroky, ukažte ty podklady.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice to podělala
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2022, 09:54:28 »

Co zkusit uhradit "nedoplatrk" i po tom telefonátu? Parazit hovor nenahrává nebo o tom neinformuje. Může to být do budoucna druhá větev řízení.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice to podělala
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2022, 10:19:43 »

I průměrně inteligentní parazit o hovoru sepíše úřední záznam, tedy volal pyrát, totožnost ověřená znalostmi detailů případu, říkalo se to a to.

Ale nic to nemění na tom, že bych v této fázi zaplatil i tak, pokud to nijak dramaticky nenaruší rodinné cashflow. Ta úřednice se určitě nepřetrhla, nešla ihned něco dělat, jen si udělala poznámku, že to má časem hodit na hromadu "potížista, správko", pořád je zde šance, že po zaplacení neudělá už nic. A i kdyby ne, tak bude muset řešit vracení platby, každé přidělání práce za to stojí.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice to podělala
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2022, 15:39:31 »

To je jedno, zaplaťte to. V lepším budete mít po roce nabito, v horším případě vám platbu vrátí a roztočí SŘ. V tom lepším případě si úřednice řekne, že jste to zaplatil a tím je to z krku – úředníci nemají moc zájem vést plnotučné řízení, raději jedou výzvy a příkazy, kdy nehrozí, že by sprostý podezřelý prudil. Tím, že zaplatíte, jí usnadníte tu "správnou" volbu – nevyjde najevo, že udělala chybu, a ještě nemusí vracet platbu a rušit právní moc a stahovat záznam z rejstříku (nešlo-li o sprdel). Navíc, pokud jste působil během telefonátu alespoň trochu nesměle a zmateně, tak úřednice nebude nic zákeřného tušit a možná si zvolí centu menšího odporu a prostě ponechá chybu bezpovšimnutí.

Důležité:
  • Dobře si schovejte důkaz, že jste podal odpor včas – doručenku (včetně formátu ZFO)
  • Hoďte si do kalendáře výročí, kdy budete pokutu vymáhat.

I průměrně inteligentní parazit o hovoru sepíše úřední záznam, tedy volal pyrát, totožnost ověřená znalostmi detailů případu, říkalo se to a to.

Pfúúú, ještě jsem nezažil, že by tohle nějaký úředník psal ve fázi příkazního řízení, zejména, když by tím měl na papír sednout důkaz, že pochybil. To raději napíše, že na to přišel namátkovou kontrolou spisu.
« Poslední změna: 16 Října 2022, 15:42:00 od jakubb »
IP zaznamenána

jakubthesilent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice to podělala
« Odpověď #5 kdy: 17 Října 2022, 09:04:19 »

Zaplaceno, děkuji. Z datovky vše uloženo, včetně doručenky
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice to podělala
« Odpověď #6 kdy: 30 Října 2022, 08:47:34 »

Mezi tím začátkem srpna a 22.8. přišla nějaká Výzva k úhradě určené částky s možností sdělení totožnosti řidiče?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice to podělala
« Odpověď #7 kdy: 30 Října 2022, 09:29:31 »

Otázka je, co je myšleno tím platebním rozkazem za přestupek z 22.8., čikus později sice píše příkaz, ale nikdo ho tu neviděl, možná to byla právě ta výzva k uhrazení určené částky? Platební rozkaz posílá předpokládám jen soud např. v občanskoprávním řízení, do správního řízení to vůbec nepatří?
« Poslední změna: 30 Října 2022, 09:31:19 od alo.is »
IP zaznamenána