30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: urážky a nadávky u výslechu  (Přečteno 5017 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
urážky a nadávky u výslechu
« kdy: 04 Června 2016, 02:08:11 »

Zdravím přátelé,
 
Jen ve zkratce, kamaráda před 14 dny zmlátili nějaká dvě individuala když šel pozdě večer po náměstí domů. Na místo byla přivolána hlídka PČR, kteří zmláceného kamaráda naložili a odvezli. Po cestě potkali právě zmiňované dva ******, kteří kamaráda zmlátili. Byla tedy povolána druhá hlídka PČR, která je odvezla na služebnu, kde to s nimi sepsali a pustili je. S kamarádem jen udělali stručný zápis a poslali ho domů s tím, aby si zítra ráno došel k doktorovi a nechal se vyšetřit, zda se mu něco nestalo a poté přinesl lékařskou zprávu jim. Druhý den tedy šel kamarád na vyšetření, kde mu doktor nalezl pár modřin po těle, naražený prst, něco se zády, dostal takový ten límec na krk a že si ho v nemocnici nechají nějakou dobu na pozorování  To je každopádně jedno, teď teprve příjde můj problém.

Jel jsem tedy s kamarádem ještě na stanici PČR, abych jim kamarád odevzdal papír o předběžném vyšetření. Co se ale nestalo, slečna od PČR najednou začala kamaráda vyslíchat, jestli se mu něco nerozbilo, jestli si zničil oblečení atd. Když to sepisovala, tak byla lehce arogantní a až skoro nezdvořilá, že musí zase něco dělat, místo volného odpoledne u kafíčka s kolegy. Po sepsání si kamarád nechal vypsat potvrzení o "výslechu" a já ho odvezl zpět do nemocnice, kde následně 5 dní zůstal. Po pěti dnech se dozvěděl, že u něj doma byla hlídka PČR a že jeho rodičům řekla, aby se on sám dostavil na další výslech. Šel tedy znova na výslech společně se mnou a i s nahrávacím zařízením, kdyby náhodou chtěla být slečna zase arogantní atp.. Byla tam ta samá slečna PČR, která nám oznámila, že já musím opustit služebnu a že výslech bude veden jen s mým kamarádem, že já tam nemám co dělat. Inu, odešel jsem tedy a čekal venku v autě na kamaráda. Kamarád se po cca hodině vrátil a pustil mi celou nahrávku.

Na nahrávce je slyšet, že nebyl poučen o svých právech a povinnostech a hned mu byly kladeny otázky, které zadávala slečna a zároveň i další pán od PČR. Kamarád odpovídal na otázky a když už se do odpovědi zamotal i on sám, protože mu byly otázky kladeny vícekrát ty samé jen jiným stylem, byl už z výslechu unaven, a tak mu začal pán od PČR nadávat, jestli je dementní, jestli umí alespoň počítat a že na něj nemají celý den a aby neříkal pí*oviny. V tu ránu si kamarád vytáhl z kapsy nahrávací zařízení a začal si ukládat nahrávku, aby se náhodou nesmazala, když to slečna a pán viděli, tak si mysleli, že kamarád jde teprve nahrávat a najednou bylo ticho a slečna rázem oznámila, že výslech je u konce, a aby kamarád podepsal protokol. No, kamarád podepsal protokol a nevzal si potvrzení o výslechu. Po tomto zjištění jsem tedy zavezl kamaráda zpět na stanici PČR s tím, aby si vyžádal informace o výslechu, který s ním vedli. Z toho má kamarád také pořízenou nahrávku, nejdříve slečna ani nevěděla, jaké potvrzení chce a když jí kamarád řekl podle jakého paragrafu to chce, tak slečna nejdříve hledala v počítači daný paragraf a když ho konečně nalezla, tak nechala vytisknout potvrzení o vedení ústního jednání.
Když jsem si ho já poté četl, tak jsem zjistil, že informace na nahrávce se neschodují s tím, co je v přepisu z výslechu a navíc je tam uveden jen slečna jako inspektor a druhý člověk do PČR tam není vůbec zmíněn, přitom otázky pokládal také. Dále chyběl i podpis kamaráda, který předtím při výslechu přepis podepisoval.

Moje otázka teď zní, lze si na chování PČR a urážení mého kamaráda stěžovat u GIBSu, popřípadě u Vnitřní Kontroly?
Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:urážky a nadávky u výslechu
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2016, 03:50:14 »

Nevím, jak ostatní, ale mě ihned napadla varianta podat skrz OVK stížnost, nechat "vyřídit", no a tu nahrávku si nechat do zálohy posléze pro případ, že by jste nebyl spokojený s "vyřízením" stížnosti  ;D
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:urážky a nadávky u výslechu
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2016, 13:39:31 »

Nerad ti kazím iluze, ale to je normální. Dát na OVK (na GIBS se vykašli, ten to jenom přehodí do OVK) a až to OVK přikryje (což udělá), tak bych došel za právníkem a nechal roztočit ozubená kola soudního systému. K potrestání tech viníků co kamaráda zmlátili samozřejmě nedojde minimálně do roku 2020, jestli je chtěl potrestat, měl mít pistoli a oba je zastřelit, to je jediná rychlá cesta ke spravedlnosti.
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:urážky a nadávky u výslechu
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2016, 16:17:56 »

Na rozdíl od pana mcsoapa bych nešel za právníkem, nýbrž za advokátem. Zmlácený kamarád ho nejspíš bude potřebovat, neboť bude mít v adhezním nebo následném občanském řízení právo požadovat od mlátičů odškodnění. K úspěchu v občanském řízení je advokát (skoro) nezbytný, náklady platí mlátiči. Pokud byl kamarád pět dní v nemocnici, těžko z toho PČR nebo SZ udělá přestupek, i kdyby snad chtěli mlátičům pomoct.
S hulvátskými PACHy nic nesvedete, OVK i GIBS je budou krýt. Můžete taky příběh sepsat, přiložit kopii nahrávky a poslat na SZ. Otázka zní, jaký užitek z toho budete mít.
Pro příště: 1. Neměli Vás co vyhazovat, byl jste zástupce. Zmocnění lze udělat i uvedením této skutečnosti do protokolu. Podání vysvětlení je úkon, který se řídí správním řádem a jeho ustanovením o zastupování.
2. Kamarád tam druhý den nemusel vůbec chodit, jeho stav to vylučoval. Pachatele PČR měla a poškozeného mohla vyslechnout až po uzdravení.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:urážky a nadávky u výslechu
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2016, 16:24:33 »

Tak nějak jsem počítal s tím, že to GIBS a OVK kdyžtak přikryjí, přece nebudou trestat svoje "kolegy".

To, že mě nemohli vyhodit jsem nějak tušil, ale nechtěl jsem dělat u PČR problémy, nebyl jsem si tak úplně jist, jestli tam mohu být nebo ne.

Vyřídím tyto informace kamarádovi i s tím, aby probral další řešení pro jistotu s advokátem.

Děkuji mnohokrát za rady.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:urážky a nadávky u výslechu
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2016, 19:36:15 »

Jen ještě připomínám, že pokud by kamarád se chtěl soudit o případné odškodnění za napadení, tak promlčecí lhůta je v tomto případě 10 let.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:urážky a nadávky u výslechu
« Odpověď #6 kdy: 04 Června 2016, 19:48:17 »

Jen ještě připomínám, že pokud by kamarád se chtěl soudit o případné odškodnění za napadení, tak promlčecí lhůta je v tomto případě 10 let.

Děkuji, vyřídím kamarádovi  :)
IP zaznamenána