30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz odbočování vlevo  (Přečteno 10444 krát)

Radek11

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Zákaz odbočování vlevo
« kdy: 08 Března 2016, 18:11:02 »

Dobrý den,

dnes jsem přehlédl zákazovou značku a vzal jsem to na křižovatce doleva. Policajti naštěstí nikde, možná záznam na kameře, tak se ptám, jestli hrozí za tento přestupek body. Díky za odpověď.
« Poslední změna: 08 Března 2016, 23:14:15 od Radek11 »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2016, 19:56:38 »

Za body nikoli, bude to sběrný paragraf 125c odst. (1) písm. k). Trochu horší by bylo, kdyby tam byl směrový signál přímo + vpravo.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #2 kdy: 08 Března 2016, 20:00:39 »

Za tento přestupek body nehrozí. A i kdyby hrozili, viník je neznámý, tudíž by bylo stejně nemožné je někomu přičíst. ;)
Edit: Tak jsem byl druhý...  :D
IP zaznamenána

Radek11

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #3 kdy: 08 Března 2016, 22:11:02 »

Myslel jsem si taky, že to bude asi bez bodů. Dík za ujištění, příště už dám raději pozor, do Jihlavy na Polygon se mi už nechce :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #4 kdy: 08 Března 2016, 22:29:16 »

Ale v něčem jste první - nejde o sprdelizovatelný přestupek, NElze se odvolat na čl. 37 LZPS.

EDIT: pan Tacecek má jako vždy pravdu.
« Poslední změna: 09 Března 2016, 01:29:18 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #5 kdy: 08 Března 2016, 23:32:49 »

Pokud by bylo zachyceno automatizovanym prostredkem, tak i sprdel by sel.
IP zaznamenána

ondrakrupi

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #6 kdy: 11 Března 2016, 19:40:19 »

Zdravim, taky se me stalo neco podobbneho. Odboceni vlevo, pri pruhu doprava a rovne. Po  cca 500m pomale jizdy me dojeli statni, zajimavym zpusobem kdy mohli bourat zastavili a tvrdili jak maji zaznam, ale ukazat nechteli. Takze jsem rekl ze to chci do spravniho. Do papiru napsali asi toto. Prestupek viden z cca 15m, pri dobre viditelnosti, bylo to asi v 9 vecer. nikoho jsem neohrozil ani neomezil pri odbocovani. Mozna by se nasel i zaznam z palubni kamery.
jak postupovat u spravniho? Pujde to do Brna
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #7 kdy: 11 Března 2016, 19:44:19 »

Zalezi kde bylo spachano.
IP zaznamenána

ondrakrupi

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #8 kdy: 11 Března 2016, 19:47:49 »

Taky v brne, nevim jak moc mohu rozepsat kde. Rekneme z rom ulice smer okruh  k nadrazi
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #9 kdy: 11 Března 2016, 19:52:35 »

Citace
jak postupovat u spravniho? Pujde to do Brna

Napřed počkat. V Brně jsem dvakrát odbočoval vlevo přes zákaz (ale ne ze špatného pruhu), kousek dál PaChové vybírali, s vypětím všech sil sepsali zápis do správního, nikdy nic nepřišlo.
IP zaznamenána

ondrakrupi

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #10 kdy: 11 Března 2016, 19:56:06 »

Dekuji, urcite pockam, bylo na nich videt, ze se jim to spravko moc nezamlouva, ale proste jeden byl arogantni, tak jsem rekl spravko. Rad se s kazdym domluvim, dokazu uznat chybu, ale kdyz se nekdo chce povysovat, tak to ne, bohuzel nas rozhovor jse  si nenahral. Mam kontakt i na jednu firmu resici pokutu, ale nejsem si jist, Jak sou dobri. Jmenuji se pravoplus.cz
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #11 kdy: 11 Března 2016, 19:59:00 »

Jak postupovat neporadím, ale je to nanejvýš na sběrný § 125c odst. (1) písm. k) ( 1500 - 2500 Kč), anžto tam je plný signál, nebyla to jízda na "nesignál" volno - to by bylo jiné kafe. Sankce hrozí tedy relativně minimální, v 9 hodin večer nulový provoz, takže jste ani dopravu nezdržoval a nebránil plynulé jízdě ostatním. Dejme tomu nevědomý přestupek z mírné nepozornosti.
Btw vy místní situaci neznáte? manévr vlevo se řeší v pohodě paralelní komunikací, pojmenované po městě v sousední republice.

Nevedomi urcite, prototze pred casem tam i to odboceni slo, staci se mrknout na mapy.cz, pak nekdy upravili pruhy.
To už je delší dobu, řekl bych od roku 2013. Nějakou dobu byl levý pruh úplně uzavřen (lze vidět na goolge streetview rok 2014), teď je pravý vpravo a levý přímo. To Vás asi zmátlo, protože levý byl odjakživa vlevo co pamatuji. Také jsem se poprvé nachytal, ale všiml jsem si a pokračoval jsem přímo a pak 3x vpravo.
« Poslední změna: 11 Března 2016, 20:17:50 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ondrakrupi

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #12 kdy: 11 Března 2016, 20:05:41 »

Nevedomi urcite, prototze pred casem tam i to odboceni slo, staci se mrknout na mapy.cz, pak nekdy upravili pruhy.

edit. Ano o te druhe ulici vim, ale premyslel jsem o necem dulezitem a neuvedomil jsem si to. Az se tohle dozvi muj kamarad, urcite se na muj ucet potrha smichy.
« Poslední změna: 11 Března 2016, 20:09:20 od ondrakrupi »
IP zaznamenána

ondrakrupi

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #13 kdy: 11 Března 2016, 20:16:12 »

Nevedomi urcite, prototze pred casem tam i to odboceni slo, staci se mrknout na mapy.cz, pak nekdy upravili pruhy.
To už je delší dobu, řekl bych od roku 2013. Nějakou dobu byl levý pruh úplně uzavřen (lze vidět na goolge streetview rok 2014), teď je pravý vpravo a levý přímo.

to asi souhlasi, bohuzel temito misty moc casto nejezdim, oficialne bydlim v Brne cca 10 mesicu.


jako na posledni chvili jsem neco zaregistroval, ale asi podcenil.

ono vseobecne ten den bylo vecer u PCh rusno, staveli jak kdyby byl soudny den vsude po meste
« Poslední změna: 11 Března 2016, 20:21:23 od ondrakrupi »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz odbočování vlevo
« Odpověď #14 kdy: 11 Března 2016, 20:21:42 »

Rozhodně počkejte, co přijde od úřadu - pokud vůbec něco a hned to sem dejte podle návodu https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2160.0. Poté Vám matadoři - odborníci na správní řízení poradí. V oblasti SŘ nejsem kompetentní.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.