30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výslech svědků u ústního jednání  (Přečteno 5863 krát)

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Výslech svědků u ústního jednání
« kdy: 09 Prosince 2015, 09:24:34 »

Zdař - mám jen takový teoretický dotaz... Pokud dojde k ústnímu jednání při řešení přestupku a jako svědci jsou přizvání třeba PaCHové co přestupek měřili.. zjistili.. hlásili a je prováděn jejich výslech - je nějak určeno či ošetřeno, zda první dotazy na svědka pokládá sprostý obviněný, nebo ouřada?? Jde mi o to, že v některých případech je li prvním tazatelem úřad, tak může položit dotazy takovým způsobem že svědka upozorní na potenc. špek či vidle co jsou na něj nachystány a při dotazech sprostého obviněného už může svědkovi v hlavě blikat kontrolka...
A vice versa - občas je výhodné nechat vykecat úředníka a následně on sám třeba udělá nějakou botu či na něco upozorní, co se dá následně výhodně použít pro obhajobu... Jaké máte zkušenosti?? ( u mě pokládal dotaz na svědka první úředník...)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků u ústního jednání
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2015, 09:40:35 »

Řízení vede úředník, tedy je na něm, jaký postup zvolí. Není tady moc prostoru jak si vynutit slovo.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků u ústního jednání
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2015, 10:10:02 »

Vy můžete pokládat otázky, což probíhá tak, že sdělíte, na co se chcete zeptat. Na to buď svědek odpovídá přímo, nebo úředník může otázku zamítnout či přeformulovat. Musí to být ale uvedeno v protokolu.
Pokud jsou otázky logické a k věci, úředník většinou nezasahuje.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků u ústního jednání
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2015, 10:22:14 »

Jak se popasovat se situací, že mají být vyslechnuti dva a více svědků a bylo by je potřeba samozřejmě vyslechnout odděleně?
Jestli to představení režíruje ouřada a toto neprovede, lze to rozporovat na místě a nebo je to "halt jen bod do odvolání"?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků u ústního jednání
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2015, 10:42:20 »

Může to zamítnout, ale měl by to zdůvodnit. Bod do odvolání je to každopádně - měl byste ale zdůvodnit, proč je to problém.

IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků u ústního jednání
« Odpověď #5 kdy: 03 Června 2016, 14:18:21 »

Zdravím

mám dotaz ohledně výsledků výslechu svědků bez mojí přítomnosti.

Jde o to, že jsem se z jednání, kde měl proběhnout výslech 2ks Pomáhačů omluvil, ale omluvenka nebyla akceptována a jednání proběhlo beze mě. Neměl jsem tedy možnost rozbít osobně svědectví.

Máte s tím někdo zkušenost. Tipuju, že svědectví bude kopírovat sepsaný záznam z místa činu. Dá se to rozporovat dodatečně?

Má proběhnout ještě seznámení s podklady pro vydání rozhodnotí, takže asi připomínky nechat do odvolání.

IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků u ústního jednání
« Odpověď #6 kdy: 04 Června 2016, 09:35:16 »

ještě to upřesním - má význam něco v průběhu seznámení s podklady (nově by tam měl být jen výslech PACHů, zbytek spisu samozřejmě už mám) doplňovat/požadovat, nebo to spíš nechat na odvolání?

a jaká je možnost požadovat dodatečný výslech, např. v případě určitých nesrovnalostí v tom co tam bude teď sepsáno?
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Výslech svědků u ústního jednání
« Odpověď #7 kdy: 22 Června 2016, 22:25:37 »

vrátím se k "Seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí" - jakou doporučujete taktiku v tomto kroku? Navrhnout něco, nebo jen znova zkopírovat spis a nechat si argumentaci do odvolání?
IP zaznamenána