30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtáhl vozidla - neoprávněný?  (Přečteno 2161 krát)

cocoonda

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Odtáhl vozidla - neoprávněný?
« kdy: 07 Ledna 2021, 01:15:08 »

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat zda je nějaká možnost vyhrát správní řízení za odtah vozidla jelikož jsem stál na rezerovaném místě, kde informativní značka stojí 10m ve předu v jednosměrné ulici za křizovatkou, kterou jsem na parkovací místo přijel.

Přikládám dvě fotodokumentace, kde první ukazuje ulici, kterou jsem přijel a parkovací místo č.15 a druhý obrázek, který ukazuje informační značku v jednosměrné ulici.

Fotografie č.1
http://imgway.cz/s/1Z1n
Fotografie č.2
http://imgway.cz/s/1Z1o

Jelikož jsem se na místě odtahovaného parkoviště musel rozhodnout zda jí zaplatím na místě či nikoliv s tím, že to půjde do správního řízení, rozhodl jsem se jít do správního řízení abych si skutečně tuto situaci objasnil, jelikož mi nebyly sděleny žádné informace zda mé auto bylo odtažené právem či nikoliv.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Odtáhl vozidla - neoprávněný?
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2021, 05:31:01 »

Vyhrazené parkoviště IMHO platí jen pokud jsou na místě obě značky - jak svislá tak vodorovná. To ve vašem případě nevypadá - značku tam nevidím.

Takže za mně neoprávněně.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Odtáhl vozidla - neoprávněný?
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2021, 10:29:17 »

To, že vodorovné a svislé značení musí být v páru, platí jen o vyhrazeném místu pro invalidy.

Chápu-li správně obrázek, ta svislá značka je stejně na druhé straně ulice, takže na dané místo by se nevztahovala. Ale jestli vozidlo stálo na V 10e, je to porušení ZPPK a důvod k odtahu.
IP zaznamenána

cocoonda

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odtáhl vozidla - neoprávněný?
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2021, 11:10:00 »

Na druhé fotografii je ukázaná šipka na ulici, kterou jsem přijel + kde je značka umístěna. Zajímá mě, jestli je mojí povinností zkontrolovat značky vyhrazených parkování na celé ulici, když jsem přijel na místo křižovatkou z jiné ulice ve které není ani zmínka o rezervaci tohoto místa.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Odtáhl vozidla - neoprávněný?
« Odpověď #4 kdy: 07 Ledna 2021, 11:25:17 »

Obecně není, ale je-li na vozovce kříž (V 10e), tak není důvod, proč nějaké další značky dohledávat/kontrolovat, není-li tedy to místo vyhrazeno pro vás. Máte dodržovat i vodorovné značení, v případě V 10e není nutné doplnění svislou značkou.
IP zaznamenána

cocoonda

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odtáhl vozidla - neoprávněný?
« Odpověď #5 kdy: 07 Ledna 2021, 11:54:13 »

Obecně není, ale je-li na vozovce kříž (V 10e), tak není důvod, proč nějaké další značky dohledávat/kontrolovat, není-li tedy to místo vyhrazeno pro vás. Máte dodržovat i vodorovné značení, v případě V 10e není nutné doplnění svislou značkou.

V centru Brna je mnoho křížů na parkovacích místech, které nejsou rezervovaná. Jinak bych tam samozřejmě neparkoval. Tipuju, že tenhle argument, ale neustojí.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Odtáhl vozidla - neoprávněný?
« Odpověď #6 kdy: 07 Ledna 2021, 12:13:33 »

V 10e Vyhrazené parkoviště
Značka vyznačuje dovolené zastavení a stání a popřípadě stanovuje způsob stání ve vztahu k okraji pozemní komunikace. Při stání nesmí vozidlo svým obrysem nebo nákladem přesahovat do vozovky vyznačenou plochu. Na značce lze vhodným nápisem vyznačit, pro koho je parkoviště vyhrazeno.


Pro koho je parkoviště vyznačeno na značce (jak svislé, tak vodorovné) být může, nikoliv musí, není to podmínka její platnosti. Ten, pro koho je stání vyhrazeno, může mít třeba individuání rozhodnutí, nemusí se to nutně projevit ve značení.

Ale i kdybych přijal argument, že je-li někde značka, ale neexistuje nikdo, komu by bylo parkoviště vyhrazeno, takže materiálně vůbec nejde o vyhrazené parkoviště, není to řešený případ. Tam je na silnici číslo 15, což je ve smyslu definice značky ten vhodný nápis vyznačující, pro koho to je vyhrazeno (v kombinaci se svislým značením). Argument, že někde jinde není (možná) značení v pořádku, a že proto můžete porušovat i značení, které v pořádku je, pochopitelně nemá šanci obstát.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 929
    • Zobrazit profil
Re:Odtáhl vozidla - neoprávněný?
« Odpověď #7 kdy: 07 Ledna 2021, 12:49:36 »

Pokud je to dle všeho neprůstřelné, tak už zbývá jen recese...
lokální sněhová vánice, která pokryla dané místo souvislou vrstvou sněhu a samostatné značení V10e nedoplněné značkou IP12
nebylo vidět. :-)

inspirace Pupendo:
pojišťovatelka: Můžete mi prosím vysvětlit, jak to, že právě v období, které bylo srážkově podprůměrné by téměř suché, byl váš ateliér, jako jediný široko daleko poškozen, cituji "velikou průtrží mračen"? Jak tomu mám rozumnět?
Mára: Lokální bouřka?!
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Odtáhl vozidla - neoprávněný?
« Odpověď #8 kdy: 07 Ledna 2021, 16:17:08 »

Odtah jste platil?
IP zaznamenána