30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podání stížnost na postup hlídky na místě/nemožnost vyzvednutí dopisu  (Přečteno 4816 krát)

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

byl jsem zastaven, ztotožněn a pán policista mi ZAKÁZAL, i přes poučení o výroku NSS, pořizovat jeho videozáznam. Tak jsem si vzal služební číslo jeho a jeho kolegy a kameru vypnul. Nepodepsal, nesouhlasil.
Teď mi visí na poště nějaký dopis a pravděpodobně je potřeba podat stížnost na jeho postup dřív než si ho převezmu, aby nemohla být označena za účelovou. Takže odbor vnitřní kontroly nebo někam jinam? Případně mohl by se nějaký dobrovolník přihlásit a zkontrolovat mi sepsanou stížnost?

Druhá věc, jsem v zahraničí a dopis nestíhám vyzvednout. Co s tím?
Díky
Štěpán

E: rodinný příslušník informoval, na poště je informace o zahájení správního řízení. Poslední den vyzvednutí je 1.8. Už z poučení mi vyplývá, že až se ze zahraničí zhruba za 3 týdny vrátím, v klidu si dle paragrafu 41 správního řádu požádám o prominutí a naseru uředníka?
« Poslední změna: 24 Července 2016, 11:08:08 od Stepa »
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Podání stížnost na postup hlídky na místě/nemožnost vyzvednutí dopisu
« Odpověď #1 kdy: 24 Července 2016, 14:14:16 »

Ok, tak ne.
Nastudoval jsem si https://www.30kmh.cz/index.php?topic=897.0 a vyplynulo mi, že měsíční pobyt mimo republiku (který doložitelně začal již před doručením dopisu na poštu) mi ouřada jako právoplatný důvod neuzná. Takže pokud chci mít osud ve svých rukou, musím si zde sepsat plnou moc, nechat si jí někde na poště potvrdit a skenovat ji rodinému příslušníkovi? To nemyslí vážně
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Podání stížnost na postup hlídky na místě/nemožnost vyzvednutí dopisu
« Odpověď #2 kdy: 24 Července 2016, 14:31:50 »

Jsem zatím pouze čtenář teoretik, pokud se ale nemýlím tak je poměrně jedno kam zaslat. Klidně na OVK, jelikož to stejně smetou ze stolu s nějakou omáčkou a jediným přínosem stížnosti bude znedůvěryhodnění výpovědi monocajtů v řízení.

Nebo se mýlim?
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Podání stížnost na postup hlídky na místě/nemožnost vyzvednutí dopisu
« Odpověď #3 kdy: 24 Července 2016, 14:50:11 »

Přesně tak. A o to jde. Nemám zájem o zkvalitňování osobních vlastností příslušníku sboru. Jediné co potřebuji je shánět body na podujatost a případné vyloučení svědeckých výpovědí příslušníků. Vzhledem k povaze údajně spácháného přestupku jim totiž on-board kamera z jejich vozu bude úplně k ničemu.
E: Stížnost sepsána. Je zajímavé, že na stránkách pčr police uvádí, že je potřeba si stěžovat podle správního řádu a nikoliv podle zákona o policii  ;D
Kdo poradí s doručením?
« Poslední změna: 24 Července 2016, 14:55:22 od Stepa »
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Podání stížnost na postup hlídky na místě/nemožnost vyzvednutí dopisu
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2016, 09:30:26 »

No ono něco jiného je, pokud jezdím každý týden na služební cestu a na víkendy jsem doma a tedy vím, že se mi někdo něco pokouší doručovat a situace, kdy jsem na dovolené nebo dlouhodobé cestě a vlastně nevím o tom, že mi něco dorazilo.
Myslím, že ve Vašem případě by §41 zafungoval v pohodě.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Podání stížnost na postup hlídky na místě/nemožnost vyzvednutí dopisu
« Odpověď #5 kdy: 25 Července 2016, 09:50:12 »

Kdo poradí s doručením?
Není mi úplně jasné, co by mělo být cílem brojení proti doručování v době vaší dočasné nepřítomnosti. Podle všeho je vám doručováno zahájení řízení, jde-li o přestupkovou věc (jak plyne z kontextu), tak patrně s předvoláním na ústní jednání. V ten moment nemá smysl žádat podle § 41, protože nevidím, který zmeškaný úkon byste takto chtěl řešit - nějaké vaše vyjádření a návrhy můžete dávat kdykoliv v průběhu řízení. Teprve pokud by se z toho důvodu konalo ÚJ bez vaší účasti, můžete s poukazem na nedoručení žádat jeho opakování, patrně úspěšně - jestli je nepřítomnost doložitelná, tak by SO neměl riskovat, že mu to nadřízený orgán hodí na hlavu.

Není-li motivem samotná stížnost, ale včasné seznámení se s písemností, tak můžete počkat, až dopis po úložní lhůtě vhodí do schránky, sice se s ním seznámíte 1-2 dny poté, co je formálně (fikcí) doručený, to by ale nemělo nic zmařit, bude-li vám ta písemnost ukládat nějakou povinnost, neměla by tam být kratší lhůta než 5 dní od doručení. Můžete také úřad požádat (ve smyslu § 19(3) SprŘ), aby vám to doručili třeba na mail.
IP zaznamenána