30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Dopravní nehoda  (Přečteno 6575 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
[?] Dopravní nehoda
« kdy: 03 Srpna 2015, 12:57:42 »

Zdar a sílu,

nějak tu chybí subvlákno "Potřebuji poradit - nehoda", tak házím sem prosbu o pomoc.

Kamarádova manželka v květnu řídila, krátce po nabytí řidičského oprávnění, auto - avšak měla bouračku, kterou zavinila. Auto se opravilo, oprava poškozeného uspokojena normálně z POVka. Řidička poškozená byla odvezena sanitkou, ačkoliv neměla žádný zjevný zdravotní problém - čistě preventivně.
Vinici (krásné slovo.. aneb genderově korektní "viník".) teď leží na poště obálka s modrým pruhem z dané lokality. Podle bodovníku, bude-li kvalifikován přestupek jako zavinění dopravní nehody se zraněním, hrozí pokuta 25-50 tisíc, body a hlavně zákaz řízení na 1-2 léta.

Předpokládám postup standardní: vyzvednout poslední den lhůty, okamžitě zažádat o zaslání spisu, omluvenka (tady hraje pozitivně do karet to, že vinice má tři děti, manžel chodí do práce a vrací se večer a nehoda se stala daleko od místa bydliště) a pak to směřovat všemi prostředky (podjatost, omluvenky, blanketní odvolání) k prekluzi. Nebo je to v případě nehody se zraněním jinak?
Proč se ptám - mám jistou obavu, že sanitka poškozenou odvezla do nemocnice, kde jí "něco" našli (klasika - možná bolest páteře či hlavy, neschopenka) a případ bude překvalifikován na trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #1 kdy: 03 Srpna 2015, 15:11:04 »

Na spis bych se (tedy pokud je to trochu mozne) dosel podivat hned a nafotil si vse co v nem je.
Psani vyzvednout v posledni den lhuty, nafotit a ..

.. a s obojim sem.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #2 kdy: 03 Srpna 2015, 15:54:20 »

Tak pokud se to bude řešit jako přestupek, tak samozřejmě platí jednoroční prekluze, pokud se bude jednat o trestný čin, tak už je to jinej level, ale to se jistě dozvíme z obálky s modrým pruhem.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #3 kdy: 03 Srpna 2015, 16:03:47 »

Děkuji. Spis je ve městě vzdáleném zhruba nějakých 140-180km, osobně tam zajet momentálně není realizovatelné, takže jedině korespondenčně/emailově (což nevím, zda by se podařilo, když ještě nevíme číslo jednací, jelikož dopis s modrákem nebyl dosud převzat).

Žádost o spis zkusit 106/1999 InfZ nebo 500/2004 SprŘ? (já furt ještě nevím, co funguje líp :) ) (nejsou to Klatovy)

Mělo by význam žádat o přesun celého případu do místa bydliště (Praha)? Osobní účast dotyčné v dané lokalitě by byla dost obtížná a musela by se řešit skrze zmocněnce (což bych byl nejspíš já => den dovolené v čudu).
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #4 kdy: 03 Srpna 2015, 16:27:10 »

Mělo by význam žádat o přesun celého případu do místa bydliště (Praha)? Osobní účast dotyčné v dané lokalitě by byla dost obtížná a musela by se řešit skrze zmocněnce (což bych byl nejspíš já => den dovolené v čudu).
Zkusit to samozřejmě lze, ale pochybuju, že vyhoví, vždyť jde přeci o jejich peníze...
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #5 kdy: 04 Srpna 2015, 06:42:09 »

Děkuji. Spis je ve městě vzdáleném zhruba nějakých 140-180km, osobně tam zajet momentálně není realizovatelné, takže jedině korespondenčně/emailově (což nevím, zda by se podařilo, když ještě nevíme číslo jednací, jelikož dopis s modrákem nebyl dosud převzat).

Žádost o spis zkusit 106/1999 InfZ nebo 500/2004 SprŘ? (já furt ještě nevím, co funguje líp :) ) (nejsou to Klatovy)

Kde to je? Pokud z toho udelaj ublizeni na zdravi je dobre se zacit chystat co nejdrive.
 Kdyztak SZ, existuje po CR sit lidi, kteri radi dojdou nafotit spis. A jako bonus se ve spravku zacnou objevovat zmocnenci a to neni nikdy na skodu, ted se mi to v jednom pripade bohate vyplatilo ;)
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #6 kdy: 04 Srpna 2015, 11:35:04 »

Pokud jsou to města jako Turnov, Liberec, Jablonec, tak můžu pomoct se získáním spisu.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #7 kdy: 04 Srpna 2015, 11:43:16 »

Město raději nebudu uvádět veřejně, zašlu v soukromkách.. velmi děkuji za ochotu :)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #8 kdy: 04 Srpna 2015, 13:35:02 »

Vinici (krásné slovo.. aneb genderově korektní "viník".) teď leží na poště obálka s modrým pruhem z dané lokality. Podle bodovníku, bude-li kvalifikován přestupek jako zavinění dopravní nehody se zraněním, hrozí pokuta 25-50 tisíc, body a hlavně zákaz řízení na 1-2 léta.

Proč se ptám - mám jistou obavu, že sanitka poškozenou odvezla do nemocnice, kde jí "něco" našli (klasika - možná bolest páteře či hlavy, neschopenka) a případ bude překvalifikován na trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.

...způsobí dopravní nehodu, při které je jinému ublíženo na zdraví
...kdo jinému z nedbalosti způsobí těžkou újmu na zdraví
...kdo jinému z nedbalosti ublíží na zdraví tím, že poruší důležitou povinnost
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #9 kdy: 10 Srpna 2015, 15:48:14 »

Update:
zjištěno, je to pouze přestupek nedání přednosti v jízdě, tak snad dobrý. Nicméně neusínáme na vavřínech a jsme v ostražitosti, jestli třeba poškozená nepodá trestní oznámení.. prozatím děkuji za konzultaci a veškerou ochotu :)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita