30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepřepsané vozidlo a následný přepis  (Přečteno 21065 krát)

HANYS

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« kdy: 21 Května 2014, 14:25:10 »

Zdravím,

jsem zde nový, četl jsem pár článku a dost jsem se přiučil.  Podobné téma se tu už řešilo, ale šlo o jiný případ, takže nevím jestli jsem to měl připsat tam (pokud ano, tak se omlouvám)..

Takže, můj problém spočívá v tom, že jsem přibližně před třemi roky koupil vozidlo z bazaru. Podepsal jsem kupní smlouvu, povinné ručení a zaplatil za vozidlo. Do ruky jsem dostal jen ORP a VTP mi poslali do měsíce poštou. ORP je přestřihlé a auto je odhlášeno na autobazar, nikoliv na mě. Vozidlo stálo rok na soukromém pozemku, následně jsem na něm udělal STK a začal s ním jezdit v provozu. Když mě zastavila PČR, vymlouval jsem se na to, že mám ze zákona 10 dní na přihlášení na mou osobu. Samozřejmě povinné ručení jsem platil. Ale teď k věci. Kdybych chtěl momentálně vozidlo přihlásit, jak vysoká sankce hrozí za to, že jsem vozidlo za celou tu dobu nepřepsal a nezaplatil ekologickou daň? Dalo by se té sankci nějak vyhnout?

Děkuji za odpověď a za případné rady.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #1 kdy: 21 Května 2014, 17:44:46 »

U přihlašování bych se toho nebál. V registru vozidel budou spíš rádi, že můžou zaevidovat auto co bylo dlouho v převodu a peníze z toho úřad má taky, díky správnímu poplatku.
Je v tom takovej bordel v celý republice, že to neřeší, těch aut v převodu jsou sta tisíce.
Leda by ten úředník v registru vozidel dal aktivně podnět a podklady jejich přestupkářům, ale to je nereálné, navzájem si práci přidělávat nebudou.

Jiná věc je, když to oznámí aktivní policajti z kontroly na silnici.
Na to jsem viděl asi 3 příkazy a všechny byly kvalifikovány podle:

§ 46 Ostatní přestupky proti pořádku ve státní správě a přestupky proti pořádku v územní samosprávě

(1) Přestupkem je porušení i jiných povinností, než které jsou uvedeny v § 21 až 45, jestliže jsou stanoveny zvláštními právními předpisy včetně nařízení obcí, okresních úřadů a krajů.
(2) Přestupkem proti pořádku ve věcech územní samosprávy je porušení povinností stanovených v obecně závazných vyhláškách obcí a krajů vydaných na úseku jejich samostatné působnosti.
(3) Za přestupek podle odstavců 1 a 2 lze uložit pokutu do 30 000 Kč a za přestupek podle odstavce 2 lze spolu s pokutou uložit zákaz pobytu.

Takže možná pokuta do 30 tisíc. V příkazech bylo rozmezí od 1000 do 4000,- Kč.
Zřejmě podle doby nepřihlášení, sankce nebyla řádně odůvodněná ani v jednom případě.
Když jsem se kolem toho snažil něco zjistit, tak jsou dva názory.
Jeden, že je to v pořádku takhle kvalifikovaný a druhý, že to nemá oporu v zákoně a nepřihlášení ve lhůtě 10 dní není trestatelné.
Pokud se ale podíváme z hlediska prekluze, tak přestupek se stane v den co uplyne ta 10 denní lhůta, tzn. cca před třemi lety v tvém případě. Takže je možný, že to ani nejde projednat, protože od přestupku uplynul jeden rok a odpovědnost za přestupek zanikla.
Nijak víc jsem se tím nezabýval a ani jsem nehledal žádnou judikaturu, dotyční pokuty zaplatili, nechtěli se bránit.
« Poslední změna: 21 Května 2014, 17:46:34 od Mršťa »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #2 kdy: 21 Května 2014, 20:41:45 »

V praxi se to moc neřeší, i když je fakt, že tohle je už relativně hodně dlouhá doba. Jednou jsem auto přihlašoval místo po 10 dnech asi po 40 a napjatě jsem čekal, co bude. Nebylo nic, ani mi nic neřekl.

Souhlasím, že tu navíc zřejmě nastala prekluze (posuzovat to jako trvající přestupek podle mě nelze).
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #3 kdy: 21 Května 2014, 21:00:08 »

moc to neřeší ale už jsem slyšel že pár lidí dostalo 500 pokuty ...
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #4 kdy: 22 Května 2014, 10:55:36 »

také jsem napjatý čekal co bude (nepřihlášené asi 7 měsíců) a nic. Sice je pruda vozit sebou velký techničák a kupní smlouvu atd. ale zase když jsem přišel na registr a zjistil že se čeká fronta i na lístečky s pořadovým číslem (jako opravdu) tak jsem se otočil na patě a raději jsem šel něco dělat. Až když jsem potřeboval přihlásit i další vozítko tak jsem tam s plnou mocí poslal kamaráda, ker zrovna neměl nic na práci.  :)
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2014, 16:35:23 »

vtp sebou vozit nesmíš správně...
IP zaznamenána

HANYS

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #6 kdy: 25 Května 2014, 17:13:59 »

Takže říkáte jít s klidnou hlavou a přepsat? .. Doufám, že v tom nebude nějaký zádrhel, když vozidlo není odhlášené na mě :) Uvidím, zítra s tím skočím na dopravák a dám vědět. Snad nedopadnu moc špatně -- přeci jen, tři roky jsou tři roky :D .. Díky moc.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #7 kdy: 25 Května 2014, 21:24:15 »

Tedy aspoň dle toho co vím, tak vozidlo pokud si ho chceš na sebe přehlásit musí bývalí majitel odhlásit nebo druhá možnost, že máš od něj plnou moc. Pokud ji nemáš asi bych uvažoval nad tim jak si ji "zajistit".  :)
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #8 kdy: 26 Května 2014, 11:45:45 »

Tedy aspoň dle toho co vím, tak vozidlo pokud si ho chceš na sebe přehlásit musí bývalí majitel odhlásit nebo druhá možnost, že máš od něj plnou moc. Pokud ji nemáš asi bych uvažoval nad tim jak si ji "zajistit".  :)
pokud nejni v polopřevodu na někoho (je jedno koho) tak by potom musel na úřad kde je registrovaný- klidně přes půl republiky a dát ho na základě plné moci do polopřevodu na sebe
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #9 kdy: 27 Května 2014, 00:16:14 »

Mně se teda v životě nepovedlo přepsat auto v tý lhůtě 10 dnů. Pokud si (aspoň v Praze) chcete na magorstrátu zarezervovat termín, tak je to všechno tak na 2-3 týdny obsazeno. Jinak jedno auto mám v polopřevodu už asi 6 let a už to tak zůstane. Když mi na magorstrátu žena za pultem řekla, že v TP je nějak špatně vyplněnej údaj o emisích, takže budu platit eko-výpalný 10 litrů, tak jsem se akorát zasmál a šel pryč.
Jinak s tim převodem po lhůtě by to šlo případně obejít tim, že budu tvrdit, že auto jsem sice koupil, ale obratem jsem ho prodal Sergejovi Stokurevovi z Kyjeva, nicméně Sergej po nějaký době přišel s tim, že auto mělo skrytou vadu, takže odstupuje od kupní smlouvy. Než se to se Sergejem vyřešilo, tak uplynulo X měsíců (nebo let), nakonec jsem si teda auto vzal zpátky, Sergejovi vrátil peníze, a teď teprve ho jdu teda přepsat na sebe.
IP zaznamenána

HANYS

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #10 kdy: 27 Května 2014, 10:38:09 »

Takže asi takto. Zaplatil jsem 10 000 EKO daň, 200 evidenčka, 800 přepis a slečna řekla 3 000 pokuta za nedodržení lhůty. V tu ránu jsem zavřel kapačku a poslušně ty peníze dal.. Dohromady 14 000 .. Čekal jsem větší pálku :) Takže teď už je vše tak jak má být a PČRka už mě nebude terorizovat s tím, že to není přepsaný :D .. Díky lidi, pomohly jste mi se odhodlat dojít na úřad a něco s tím udělat.. :)
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #11 kdy: 27 Května 2014, 15:39:32 »

HANYS - 14 000 ? to bych tedy za "dobrý pocit"  fakt nedal
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #12 kdy: 27 Května 2014, 15:40:12 »

Mně se teda v životě nepovedlo přepsat auto v tý lhůtě 10 dnů.
Mně jo, s novým majitelem jsme podepsali smlouvu a pak šli rovnou na magistrát. Ale bez objednání jsme tam strávili asi 3-4 hodiny.
A jednou jsme se myslím nejdřív objednali na magistrát a až tam podepisovali smlouvu  :)

HANYS:
Fajn že jste spokojený, ale jestli nebylo lepší se na to vykašlat. Podle toho eko to je přes 20 let staré auto, nebylo těch 14 litrů víc než jeho současná hodnota?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #13 kdy: 27 Května 2014, 16:17:58 »

Slečně bych řekl, že jí žádnou trojku nedám, pokud chce jakoukoliv sankci, požaduji řádné vydání rozhodnutí  :)

Jinak za ty prachy bych to celé nechal plavat...  ;)
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané vozidlo a následný přepis
« Odpověď #14 kdy: 27 Května 2014, 18:32:20 »

Fajn že jste spokojený, ale jestli nebylo lepší se na to vykašlat. Podle toho eko to je přes 20 let staré auto, nebylo těch 14 litrů víc než jeho současná hodnota?

Ono to tak neni, že se platí podle toho, jestli auto splňuje nějakou ojro normu. Úřad zajímá jenom to, co se píše v papírech. Jelikož ještě poměrně nedávno tohle nikoho nezajímalo, tak se kolikrát do TP ty emisní normy ani nepsaly. Nebo se tam psalo něco jinýho. Já mam třeba u jednoho auta zapsáno S2. Podle úřednice to znamená, že auto nesplňuje ani euro 1. A je úplně jedno, že tam přijdete přihlásit třeba hybridní Toyotu Prius. Prostě to neni v papírech a přes to nejede vlak. Bylo mi doporučeno, ať si zajedu na Dekru a nechám si vyhotovit nějakej dokument. Tak jsem se prostě na převod vybodnul.
Otázka je, jak by úředníci reagovali, kdybych měl třeba Trabanta a do papírů si napsal, že to splňuje normu euro 5.
« Poslední změna: 27 Května 2014, 18:35:41 od torrente »
IP zaznamenána