30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zadrzeny RP a prekluze  (Přečteno 16192 krát)

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Zadrzeny RP a prekluze
« kdy: 02 Července 2015, 18:39:12 »

Zdravim vespolek. Mel bych takovy mozna netradicni dotaz.

Nejdrive drobne priblizeni situace. Pred vice nez rokem mi byl zadrzen RP kvuli tomu, ze jsem nadychal kousicek na fyziologickou hladinu, krev pak jiz byla v norme. Mistni urad rozhodl, ze mam zaplatit, po odvolani pak krajsky urad vratil vec k prezkoumani - abych to zkratil - situace se opakovala a takhle utekl cely rok, melo tedy dojit k prekluzi (uz je to asi rok a dva tydny od spachani a rok a tyden od zahajeni rizeni). Z uradu se mnou nikdo nekomunikuje, ale je pravda, ze jsem je kontaktoval jen mailem (na ktere driv normalne reagovali). Psal jsem jak na mistni, tak na krajsky - nic, takze ridicak zatim fyzicky zpatky nemam.

A ted ten slibovany dotaz: Jsem opravnen ridit, nebo proste musim pockat, az mi prijde "nejakej glejt"?

Zrovna ted by se mi auto velice hodilo a stve me, ze urednici nejsou schopni rok uznat omyl, a pak jeste muzou cloveka takhle bezduvodne dusit.
Pripadneho rizika, ze na me usili nejakou levou s fikci doruceni jsem si vedom, to prosim nezohlednujte.

Diky za pozornost a pripadne rady a odpovedi.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #1 kdy: 02 Července 2015, 18:46:18 »

no musíte mít řidičák samozřejmě, bych tam zašel a vyžádal si ho. jen doufám, že po celý ten rok máte schované doklady o náhradní dopravě , ať se trošku prohnou s náhradami
IP zaznamenána

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #2 kdy: 02 Července 2015, 18:49:45 »

To nemam, co jsem tak slysel, tak z nich nikdo jeste nic nevykopal, snad az na jednu vyjimku. Ale na to celkem kaslu, mne jde hlavne o to, abych jim nedal ani korunu, coz se prozatim darilo, a aby mi co nejdriv vratili tu hnusnou karticku s jeste husnejsi fotkou toho hnusnyho pana. Ja vim, ze "musim mit ridicak", ale ten se da treba zapomenout, zejo. Mne se jedna o to, co by videl svestkovej muzik v databazi, kdyby me zastavil a ja mu rek, ze RP u nemam u sebe...
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #3 kdy: 02 Července 2015, 22:01:52 »

No prvně musí vydat usnesení o odložení z důvodu zániku odpovědnosti (asi s tím nebudou spěchat, tak je potřeba zaurgovat) a teprve potom musí ŘP bez zbytečného odkladu vrátit. Do té doby by bylo řízení vozidla stále závažným přestupkem.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #4 kdy: 02 Července 2015, 22:31:04 »

Aha, takze jim to bude ted trvat jak lacnymu defekace a ja je muzu akorat buzerovat a doufat, ze je to prestane bavit :( To bych blil ovar z Humla :(
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #5 kdy: 02 Července 2015, 23:38:07 »

Jestli chcete zjistit, co mají v systému, tak zkuste požádat o duplikát. Zároveň by jste měl požádat o okamžité vrácení protiprávně zadržované věci s tím, že budete evidovat a posléze požadovat náhradu za každý den zprodlení. Do tohohle by měl být ochotný jít každý právník.
IP zaznamenána

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #6 kdy: 02 Července 2015, 23:49:18 »

No, nejakou paku bych na ne potreboval. Jeste je zkusim poprudit "svepomoci", ale je to urcite moznost. Nejaka ta stiznost by teoreticky taky mohla pomoct, ne?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #7 kdy: 03 Července 2015, 09:34:49 »

Místo vykecávaní se na fórech tam urychleně naklušte a dožadujte se okamžitého vrácení řidičáku a udělejte jim tam trochu dusno! Začal bych u toho mamlase, co to řešil, popř. u jeho vedoucího. A pro příště si pamatujete, že řidičák se nedává z ruky, pokud mám pochybnosti, že můžu něco nadýchat.
IP zaznamenána

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #8 kdy: 03 Července 2015, 09:43:56 »

Ja tam bohuzel tak snadno naklusat nemuzu. Je to v Lysy, ja jsem z Prahy a nemuzu ridit. Plus samozrejme prace. Zkusim tam dneska zavolat a pripadne se tam pristi tejden vydam je zbuznout, protoze asi fakt nebude zbyti.

A s tim neodevzdanim ridicaku - toho se totiz vlastne tykal ten muj puvodni dotaz. Byl by to pro me nejakej vyraznej rozdil? Zaprvy by ho urcite chteli odevzdat pri prvnim "podanim vysvetleni" a zadruhy - pokud jsem ted v systemu vedenej jako clovek, co ma pozastaveny opravneni, nebo jak to rict, byla by mi ta karticka k necemu?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #9 kdy: 03 Července 2015, 09:56:38 »

Řidičák lze zadržet pouze na místě přestupku a pouze fyzickým zabavením kartičky. Nelze ho zadržet ex post ani na podání vysvětlení/ústním jednání, ani nějak virtuálně. Ergo pokud byste na místě příslušníkům, řekl že ho nemůžete najít, tak by sice následně (nevy)řešili o jeden přestupek víc, ale mohl byste celou dobu naprosto legálně řídit.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #10 kdy: 03 Července 2015, 10:07:47 »

Chm, to by me v zivote nenapadlo. Dekuji za tip, priste budu delat, ze ho nemam, a kdybych mel nulu a chteli mi dat pokutu, ze ho nemam, tak ho najednou budu mit :))
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #11 kdy: 03 Července 2015, 10:29:49 »

Chm, to by me v zivote nenapadlo. Dekuji za tip, priste budu delat, ze ho nemam, a kdybych mel nulu a chteli mi dat pokutu, ze ho nemam, tak ho najednou budu mit :))

Pochopil. Pozdě, ale přece.  ;)
IP zaznamenána

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #12 kdy: 03 Července 2015, 10:35:19 »

No, ja sice chapu, ze zakony nemaj s logikou mnoho spolecnyho, ale tohle uz mi prijde postaveny na hlavu ;)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #13 kdy: 03 Července 2015, 11:46:50 »

Není to na hlavu, jen ten případ se zapomenutýma papírama naši zákonodárci (vládci naši, slunce naše jasná) zapomněli ošetřit a fízlové je zatím nedonutili to převrtat.  ;)
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeny RP a prekluze
« Odpověď #14 kdy: 03 Července 2015, 12:01:08 »

V tom pripade je to ovsem diletantstvi par excellence. Nu coz, aspon, ze jsou blby, kdyz uz jsou zlomyslny.
IP zaznamenána