30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN  (Přečteno 14547 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #15 kdy: 23 Listopadu 2015, 13:01:53 »

A Vy snad z médií víte víc než ostatní, já totiž nevím na kterou stranu bych se přiklonil a proto nesoudím. Možná je to tupej měšťák, ale nikdo z nás neví jak to bylo, bylo by dobré krotit svoji zaujatost.
Já vím jedno, když byl v analogické situaci napaden člověk v Brně několika bezďáky, dostal pokus o vraždu. Oba bezďáci přežili.

Opicejní prase co bylo arogantní a útočné od samého začátku zabije pracujícího člověka, jednoho těžce zraní a to je naprosto v pořádku.

Pokud všem stejným metrem, tak tento měl dostat doživotí.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2015, 13:04:25 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #16 kdy: 23 Listopadu 2015, 14:05:15 »

Já ale nepopírám, že MP je debil taky. Rozhodně bude ok mu odebrat zbroják a dát nějaký bonus za jeho pokus o vstup do klubu.
To ale nic nemění na tom, že honit ho po venku a snažit se mu fyzicky ublížit rozhodně není ok a o nutnou obranu se v jeho případě nejspíš jednalo.
Souhlasim az na to: a o nutnou obranu se v jeho případě nejspíš jednalo.

To opravdu nevim, ja jim u toho nesvitil a muze to byt ok, ale pak ok nejsou prave ty ostatni pripady - tady asi panuje obecna shoda.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #17 kdy: 23 Listopadu 2015, 14:29:14 »

Pokud všem stejným metrem, tak tento měl dostat doživotí.

Přeložím do češtiny: já nechci kozu, ale chci aby sousedova chcípla.

Ano, je průser že jakž takž férového zacházení se od OČTŘ dočká jen takový vypatlanec a bývalý kolega. Ale opravdu není řešením aplikovat i na tyhle „prominenty“ debilní zacházení, kterého se dočká běžný občan.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #18 kdy: 23 Listopadu 2015, 17:33:33 »

je to sice katastrofa, ale zase by z toho mohl být pěkný precedens ne ?
a oprávněně předpokládám, že o ZP přijde, a tím pádem budˇkancelář nebo ÚP  8)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #19 kdy: 23 Listopadu 2015, 18:41:38 »

Už je z něho skladník (mimo MP), takže zbroják zas tak moc nepotřebuje.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #20 kdy: 24 Listopadu 2015, 02:20:47 »

Za mě je střelba proti přesile zcela ok. I proti zcela normálnímu napadení. Nikdo nemá povinnost podstupovat street figth s každým debilem, co si usmyslí že se chce se mnou prát.

Aha, takže ke mně domů přijde nalitá cikorka a začne chtít nějaké "výpalné" a když ho nedostane nastříká mi do dveří slzák, já s bráchou vezmeme bejsbolky a vyběhneme za ním ven a budeme chtít aby počkal než přijede policie....no jemu se na cajty nebude chtít čekat a tak mu malinko pohrozíme těma bejsbolkama a on teda má v tu chvíli plný právo nás postřílet..... no tě pic....
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #21 kdy: 24 Listopadu 2015, 07:45:07 »

Tak to je. V okamžiku kdy útok skončil už ho nemůžeš jít bušit bejsbolkou. Dejme tomu ještě u tebe na zahradě, na parkovišti před panelákem už ale určitě ne :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #22 kdy: 24 Listopadu 2015, 10:31:26 »

Takže ještě jinak, pokud do mé restaurace nevpustím ožralu, který na to konto dovnitř nastříká slzák a tím mi způsobí nemalou škodu, nemám podle tebe právo ho zadržet do příjezdu policie ?
A na čí traně jsi byl, když tenkrát ten chlapík střelil po autě cikorek, co ho pravidelně okrádali a vykrádali a trefil tu holčinu?
Já osobně jsem přesvědčen, že přiznávat nutnou obranu útočníkovi a jasnému strůjci konfliktu je prasečina. Každý kdo provede nějakou sviňárnu (vloupává se někam a podobně) se automaticky sám zbavuje svých lidských práv. Líbí se mi například ten usus, že pokud jdou dva frajeři loupit a jednoho majitel domu odpráskne má na krku trest za vraždu nebo zabití ten druhej lupič - platí to (snad ještě) v některejch americkejch státech.

Vůbec když vidím, jak si tady soudci dělají nejenom ze spravedlnosti ale i ze zákonů trhací kalendář, tak je mi špatně a moc bych se přimlouval za porotní soudy. Myslím že by to bylo mnohem lepší.   
« Poslední změna: 24 Listopadu 2015, 10:40:21 od pk202 »
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #23 kdy: 24 Listopadu 2015, 10:49:13 »

A na čí traně jsi byl, když tenkrát ten chlapík střelil po autě cikorek, co ho pravidelně okrádali a vykrádali a trefil tu holčinu?
Já osobně jsem přesvědčen, že přiznávat nutnou obranu útočníkovi a jasnému strůjci konfliktu je prasečina. Každý kdo provede nějakou sviňárnu (vloupává se někam a podobně) se automaticky sám zbavuje svých lidských práv.

Toto už podle mě nelze brát jako nutnou obranu. I přesto, že se dotyčný pokoušel o vloupání nebo se mu to i podařilo, pokud na něj začnu střílet ve chvíli kdy utíká, tak už se nebráním útoku, ale jsem sám útočník.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #24 kdy: 24 Listopadu 2015, 11:00:39 »

Toto už podle mě nelze brát jako nutnou obranu. I přesto, že se dotyčný pokoušel o vloupání nebo se mu to i podařilo, pokud na něj začnu střílet ve chvíli kdy utíká, tak už se nebráním útoku, ale jsem sám útočník.

Takže beztrestně krást je dovoleno....děkuji.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #25 kdy: 24 Listopadu 2015, 11:56:50 »

Beztrestně krást dovoleno není, jenže nikdo z nás nemůže trestat.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #26 kdy: 24 Listopadu 2015, 12:08:29 »

Když bude zdrhat s něčím cennějším, je to pořád probíhající útok na majetek a zrušit ho bejsbolkou je zcela ok.
Pokud nic neodnáší, tak nekrade a útok skončil.

Takové tu prostě máme zákony. Takže jestli pánové za dotyčným vyběhli a chtěli ho ztrestat, tak se celkem logicky bránil a nelze ho nijak trestat za to, že se bránil i za cenu útočníkova života.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #27 kdy: 24 Listopadu 2015, 13:46:06 »

Že naše zákony jsou na prd na tom se asi shodneme. Jinak se holt dá předpokládat, že kdo nosí kus železa bude na straně každého hovada co si vystřelí.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #28 kdy: 24 Listopadu 2015, 15:15:14 »

Tak to zase ne. Víme prd co se tam dělo, tak prostě nechci házet blátem.
Zatím víme jen to, že frajeři z ochranky nastoupili na někoho, na koho zjevně nestačili a dva z nich to odskákali. To že nastoupili na debila co jim předtím nejspíš provedl něco ošklivého je možná pochopitelné, ale to nic nemění na tom, že chtít někoho fyzicky vydusit znamená nést riziko, že to taky nemusím přežít.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Opilý strážník v civilu zabije a postřelí lidi -> NEVINEN
« Odpověď #29 kdy: 24 Listopadu 2015, 15:55:34 »

Hypotetický dotaz:

V případě, že by ten pepřový sprej vystříkal přímo ten MP, šlo by to kvalifikovat jako výtržnictví?

Negovalo by to potom NO, protože by akce těch bratrů šlo považovat za zadržení osoby podezřelé?

Předpis č. 40/2009 Sb., Zákon trestní zákoník

§ 358

Výtržnictví

(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

§ 76

Zadržení osoby podezřelé

(1) Osobu podezřelou ze spáchání trestného činu může, je-li dán některý z důvodů vazby (§ 67), policejní orgán v naléhavých případech zadržet, i když dosud proti ní nebylo zahájeno trestní stíhání (§ 160 odst. 1). K zadržení je třeba předchozího souhlasu státního zástupce. Bez takového souhlasu lze zadržení provést, jen jestliže věc nesnese odkladu a souhlasu předem nelze dosáhnout, zejména byla-li ona osoba přistižena při trestném činu anebo zastižena na útěku.

(2) Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, smí omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů. Je však povinen tuto osobu předat ihned policejnímu orgánu; příslušníka ozbrojených sil může též předat nejbližšímu útvaru ozbrojených sil nebo správci posádky. Nelze-li takovou osobu ihned předat, je třeba některému z uvedených orgánů omezení osobní svobody bez odkladu oznámit.
IP zaznamenána