30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Placená ochrana před pokutou. Úřady řeší, jak pofidérní byznys zastavit  (Přečteno 2515 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

    Stále více firem v Česku pomáhá řidičům vyhýbat se placení pokut za dopravní přestupky. Jejich taktikou je zdržování přestupkového řízení nebo upozorňování na procesní chyby úředníků. Toto podnikání je však v řadě případů za hranou zákona.

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/pokuta-doprava-prestupek-policie.A190701_195801_ekonomika_mato#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ekonomikah&utm_content=main
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

A diskuse pod článkem je taky výživná, i když v tomto případě nevím jestli to autor nemyslel ironicky:

    
Karel Novák 84106
Myslím, že by se to vyřešilo, kdyby se zrušilo právo na obhajobu.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil

mě odrovnala věta: Platit pokuty je slušnost. Ale celý příspěvek je výživný.
    
Jiří Haša 29632
 
Spíš mne asi zaráží chování lidí, co přestupek udělali. Jedu rychleji než je povoleno = PLATÍM POKUTU. To má být přece slušnost! Vyhýbání se problémů a alibismus to je opravdu nádherný příklad pro děti...
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil

Tohle jsem ráno slyšel v rádiu. Málem jsem si poblil volant z těch keců. Nicméně zaujalo mě toto:

Pokud by evidovaný stav v rejstříku silničních vozidel byl pouze důsledkem snahy vyhnout se odpovědnosti, správní orgán nebude k údajům v registru silničních vozidel přihlížet,“ uvedla s odvoláním na soudní rozhodnutí z roku 2017 mluvčí. Podobně se soudy vyrovnaly i se snahami jako přestupce označovat cizince nebo těžce nemocné osoby.

To vzali kde? Nedalo by se to využíti opačně? Např. to omlátit o hlavu SO s tím, že se má bavit s firmou a ne s leasingovkou jako provozovatelem?

EDIT: y1 to jsem přesně myslel, zkopíroval jsem jinou větu :D

« Poslední změna: 02 Července 2019, 07:48:16 od re4zon »
IP zaznamenána

y1

  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil

Mne spíše fascinuje tato věta:

„Pokud by evidovaný stav v rejstříku silničních vozidel byl pouze důsledkem snahy vyhnout se odpovědnosti, správní orgán nebude k údajům v registru silničních vozidel přihlížet,“ uvedla s odvoláním na soudní rozhodnutí z roku 2017 mluvčí. Podobně se soudy vyrovnaly i se snahami jako přestupce označovat cizince nebo těžce nemocné osoby.

Takže když jako prodám auto, tak teoreticky mohu za jeho přestupky stále zodpovídat? Pokud orgán shleá že to "bylo účelové"??
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil

Tak mne vytočila tahle část věty:
....nebo upozorňování na procesní chyby úředníků.

Takže když si to přeložíme, tak v právním státě, je procesní chyba minimálně přestupek, za přestupky nás chtějí úředníci trestat ale sami se nezákonného jednání dopoiuštějí. A plebs v podobě lopaťáků jim za to ještě tleská!

Jak může nějaký pisálek něco takového vůbec vypustit na veřejnost?! A to je stěstí, že používám AdBlock, protože jinak by se to vůbec nedalo číst.

Možná jsem moc pesimistický, ale jak to tak všechno kolem ve svých téměř 50ti letech sleduji, tak lidstvo je určeno k zániku, ostatně dinosauři vyhynuli a taky se nich hrozného nestalo, tak teď je asi na řadě vyhynutí lidské rasy nebo minimálně té Evropské....

Uzavřu to starým citátem: Já mám rád v životě tu rozmanitost, každý den mne nasere někdo jiný.
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil

A teď se přiznejte, kdo tam spamujete diskusi pod fake profily :D Jinak si nedokážu vysvětlit stav diskuse. Jsem příjemně překvapen, sice to asi není reprezentativní vzorek veřejnosti, ale vesměs všichni mají normální názor...
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil

Nejvíc pohoršeni jsou asi advokáti, někdo si totiž dovolil dělat jejich práci levněji.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 236
    • Zobrazit profil

Já jsem vážně zvědavý, s čím "experti" přijdou. Tohle má ambice být největším zprzněním práva od vynálezu objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla za dopravní přestupky.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Nejvíc pohoršeni jsou asi advokáti, někdo si totiž dovolil dělat jejich práci levněji.
Neřekl bych, že se to jejich práce jakkoli dotýká nebo dokonce ubírá. Tyhle firmy řeší to, co zdejší fórum pro lidi, kteří to nechtějí řešit sami. Pochybuju, že by někdo kvůli litrové pokutě za rychlost zaměstnal advokáta, který za ten litr ani nesepíše podání. A nehody se zraněním nebo o papíry řeší advokáti už dnes (buď napřímo klientovi nebo jako zaměstnanci těchto firem)

Dotčení jsou zejména zastupitelé obcí a městapácko-úřednická lobby, protože jim to ohrožuje byznys plán. Dále to trošku sere státní politiky a PČR, která sice nemá nic z pokut, ale prostě by lidi měli poslouchat a basta a teď se tu vychovává zvětšující se okruh lidí, kteří si nenechají srát na hlavu. To se musí zatrhnout.
IP zaznamenána