30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí  (Přečteno 7608 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #15 kdy: 22 Ledna 2018, 17:49:20 »

Pozor, datovka je vyzvednuta dnem přihlášení, tedy už v #9

Nebo máte zřízenu pověřenou osobu?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #16 kdy: 22 Ledna 2018, 18:10:22 »

am6: Na tom obrázku je vyznačeno jen dodání, takže na to kouká bez práva číst.  ;)
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #17 kdy: 27 Února 2018, 05:08:09 »

Nyní je řízení ve stavu, kdy mám 2-3 dny na vyjádření se k podkladům před vydáním rozhodnutí. Předchozí zdržovací taktika (#6) byla výhodná, úřad do spisu doplnil Souhlasné stanovisko policie k měření, ostatními věcmi se nezabýval - ale i tak se celá měc protáhla o cca 3 mesíce.

Nenapadá vás, jaké vyjádření ještě poslat, aby se znovu restartovalo kolečko: doplnění spisu - dokazování - lhůta na vyjádření? Už mě samotného nic nenapadá.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #18 kdy: 28 Února 2018, 03:09:13 »

Běžte nahlédnout do spisu s kamerou a ihned navrhněte podjatost :) Tady na tom úřadě je téměř jisté, že budou obstrukce, spisy nemají v pořádku. Předem zavolejte v jakých hodinách se dá nahlížet, ale neříkejte jim své jméno (spis by dali do pořádku předem).
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #19 kdy: 10 Března 2018, 15:16:54 »

Ale tam už jsem nahlížel tolikrát, že už není na co nahlížet (viz celý spis nafocený dříve v tomto vlákně) :-D Nemocí se mi povedlo posunout termín o měsíc, tak fajn.

Spíš jde o to, co bych ještě mohl vytknout ve vyjádření, aby to museli doplnit do spisu.
« Poslední změna: 19 Března 2018, 15:54:39 od jakubb »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #20 kdy: 19 Března 2018, 16:00:13 »

Účastnil jsem se provádění důkazů. Jednalo se o mimořádně nesmyslný úkon, odvozuju tedy podle toho, co jsem viděl.

Úředník vzal spis, ve kterém měl předem stickerama označené písemnosti spadající pod dokazování. Neoznačené odkládal rovnou, u těch označených přečetl jeho nadpis a datum („úřední záznam z prvního ledna dvatisíce sedmnáct“) a odložil je taky na hromádku.

Tak během minuty spis, čítající nyní asi 120 stran, prošel asi za dvě minuty, obsahem se nezabýval.

Je to takhle v pořádku? (zvukovou nahrávku mám)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #21 kdy: 19 Března 2018, 16:12:04 »

Účastnil jsem se provádění důkazů. Jednalo se o mimořádně nesmyslný úkon, odvozuju tedy podle toho, co jsem viděl.

Úředník vzal spis, ve kterém měl předem stickerama označené písemnosti spadající pod dokazování. Neoznačené odkládal rovnou, u těch označených přečetl jeho nadpis a datum („úřední záznam z prvního ledna dvatisíce sedmnáct“) a odložil je taky na hromádku.

Tak během minuty spis, čítající nyní asi 120 stran, prošel asi za dvě minuty, obsahem se nezabýval.

Je to takhle v pořádku? (zvukovou nahrávku mám)

Není. Provedení listiny jako důkazu spočívá v tom, že je obsah listiny nahlas přečten, popřípadě je nahlas sdělen její obsah.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #22 kdy: 19 Března 2018, 17:08:32 »

Není. Provedení listiny jako důkazu spočívá v tom, že je obsah listiny nahlas přečten, popřípadě je nahlas sdělen její obsah.

Dobře, abych měl jistotu, tak příkládám i mp3 z provádění důkazů (anonymizované), ve kterém jsem vystřihl jen tu část dokazování (vynechal jsem úvod a pak následné pořizování kopií). To hlavní, kdy se dostane k samotnému provádění důkazů je od času 1:50.

Dokazování proběhlo před více jak měsícem, následně jsem byl vyzván k vyjádřením před vydáním rozhodnutí, ale omluvil jsem se pro nemoc, dostal jsem další poměrně velkorysou lhůtu. Lze za takových okolností provedení dokazování ještě napadnout, nebo jsem měl reagovat neprodleně?

EDIT: Doplněn protokol z dokazování.
« Poslední změna: 19 Března 2018, 19:22:16 od jakubb »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #23 kdy: 19 Března 2018, 17:31:05 »

A máte protokol z jednání?
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #24 kdy: 19 Března 2018, 19:22:40 »

Ano, doplněn výše.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #25 kdy: 19 Března 2018, 19:27:03 »

Citace
Provedení listiny jako důkazu spočívá v tom, že je obsah listiny nahlas přečten, popřípadě je nahlas sdělen její obsah.
Tak je to sice podle správního řádu, ale pokud příslušné listiny byly trvale založeny ve spise a měl jste možnost se s nimi seznámit, tak to soud smázne.

Viz Provádění důkazu listinou ve správním řízení mimo ústní jednání

Edit:
Vzhledem k protokolu má podle mě napadnutí dokazování jen malou šanci. Ale zkusit to můžete. Nejlepší by bylo najít v těch dokladech nějakou nesrovnalost a pak dovodit, že kdyby se dokazování dělalo podle správního řádu, tak by k tomu nedošlo. A mohlo by to vyústit v opakování dokazování.
« Poslední změna: 19 Března 2018, 19:37:59 od uziv »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #26 kdy: 19 Března 2018, 20:24:49 »

Teď bude záležet na tom co vymyslí orgán.

Pokud dá sankci při spodní hranici, tak to stačit nebude.

Do odvolání to nicméně můžete zkusit použít i tak, jako podpůrnou munici. Něco ve smyslu "Pirát je názoru, že pokud už má být potrestán, tak postupem striktně podle zákona a nikoli tak, že správní orgán předvede taškařici, která nemá s dokazováním společného vůbec nic."
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #27 kdy: 09 Dubna 2018, 08:52:57 »

  • Podáno vyjádření s námitkou nesmyslnosti provedeného dokazování (v příloze)
  • Orgán nařídil nové dokazování na konec dubna

Myslím, že do odvolačky mám nabito dost, tak jsem tohle namítnul ještě v rámci vyjádření k podkladům před vydáním rozhodnutí, nařízeno nové dokazování - a povedlo se -, tak se těším na tu komedii.

"Pirát je názoru, že pokud už má být potrestán, tak postupem striktně podle zákona a nikoli tak, že správní orgán předvede taškařici, která nemá s dokazováním společného vůbec nic."

Dovolil jsem si Vaše slova s mírnou úpravou použít v závěrečné větě, díky za ně :)
« Poslední změna: 09 Dubna 2018, 10:59:36 od jakubb »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #28 kdy: 09 Dubna 2018, 10:40:49 »

No ještě zvažte tu "taškařici" aby na vás nezkoušeli znevážení orgána....
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #29 kdy: 26 Dubna 2018, 11:27:05 »

Poslal jsem to i s „taškařicí“ a přišla pozvánka na nové dokazování (ale nebylo v ní uvedeno, proč se dokazování opakuje).

Dneska jsem tam byl. Ústně jsem se dozvěděl, že je to na základě mojí námitky a následně referent četl skoro 2 hodiny v kuse obsah listin. Boží!

Zjsitil jsem tak, jaký kraviny jsem jim psal před rokem a jak jsem se od té doby posunul. A to díky vám všem! Díky moc.

Na mě je teď vymyslet, další námitku, co oddálí vydání rozhodnutí… došly mi úplně nápady.
IP zaznamenána