30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10

Autor Téma: [LOST] Jihlava bez podpisu  (Přečteno 21998 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #90 kdy: 25 Září 2020, 21:16:29 »

Uběhl měsíc od podání žádosti o uplatnění opatření proti nečinnosti a MD se neozývá. Už je vhodný čas na podání nečinnostní žaloby?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #91 kdy: 25 Září 2020, 21:50:02 »

Když jsem podával nečinnostní žalobu poprvé, kdesi (nemohu to teď najít) jsem se dočetl, že mám dát nadřízenému SO na vyřízení žádosti o uplatnění opatření proti nečinnosti 60 dnů. Takže bych zachoval klid, ono se MD stejně hned tak neozve.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #92 kdy: 20 Října 2020, 23:13:31 »

Na poště čeká něco od MD, tak uvidíme, zda se jedná o tuto věc.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #93 kdy: 31 Října 2020, 11:42:24 »

29.10.2020 doručeno usnesení MD

Úřední parazit Dvořák zatajil písemné potvrzení (blanketního) odvolání ze dne 16.09.2019, kterým bylo v souladu s § 37(4) SprŘ potvrzeno odvolání podané obyčejném e-mailem dne 10.09.2019. Přitom včasné doručení tohoto písemného doplnění odvolání potvrdil SO1 výzvou k doplnění podání i postoupením odvolání.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #94 kdy: 31 Října 2020, 16:16:17 »

První verze správní žaloby (chtěl bych posílat v úterý 3.11.2020), za případné připomínky a komentáře budu rád.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #95 kdy: 31 Října 2020, 21:33:33 »

Už jste známý i na ministerstvu :D ta úřední činnost, ze které MD vychází, je nám známa? Mohl by to být námět na šťourání, kde to vzali (i když z toho, jak se odkazují řádově na desítky řízení tuším, že asi ustojí tvrzení, že vychází jen z toho, co sami řešili).
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #96 kdy: 31 Října 2020, 21:51:59 »

16. je datum odeslání poštou? Nebylo teda doplněno po lhůtě? To by vysvětlovalo to tvrzení MMJ, že žádné řádně podané odvolání nevedou.

Jinak pozor na zaměňování spisové značky za číslo jednací.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #97 kdy: 31 Října 2020, 22:23:12 »

IZS> 16.09.2019 je odeslání doplnění poštou. Vzhledem k tomu, že se jedná o pondělí, bylo to včas.

Bordel v číslech jednacích a spisových značkách má IMHO zejména Jihlava. Nebo jsem něco popletl já?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #98 kdy: 31 Října 2020, 22:26:07 »

Nepopletl. Ten jihlavský systém je skutečně dementní, nikde jinde jsem nic takového neviděl.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #99 kdy: 31 Října 2020, 22:32:34 »

Aha, pardon, moje chyba, koukal jsem na špatný rok.

S tím souhlasím, v Jihlavě to je absolutní mayhem. Na druhou stranu není těžké rozlišit, co je spisovka a co jednačka a přijde mi divné psát "odpor spisové značky"... Pořád jsou na tom líp než Blansko, kde vám všechno přijde třeba pod jediným číslem jednacím.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #100 kdy: 31 Října 2020, 23:02:02 »

OT: Asi to má Blansko takto jako prevenci před multipodáními. Chytré...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #101 kdy: 02 Listopadu 2020, 07:46:02 »

Jestli to chápu správně, sled událostí byl následující:

* e-mailové blanketní odvolání
* ve lhůtě 5 dní + víkendové pravidlo potvrzení jako součást multipodání
* JI v reakci na multipodání posílá výzvu dle § 37(3), kterou potvrzuje účinné podání odvolání (tj. e-mail plus včasné potvrzení), ale chybí mu odvolací důvody
* výzva ignorována (což ale nezbavuje SO1+2 povinnosti odvolání projednat, minimálně v rozsahu, ve kterém jsou povinny rozhodnutí zkoumat ex offo)
* JI standardně postupuje věc KÚ
* KÚ věc vrací bez vyřízení s tím, že multipodání je zneužitím práva a odvolání tak vůbec nebylo účinně podáno
* MD postup KÚ potvrzuje

V tom případě se podle mě v žalobě vyhýbáte klíčové otázce a to právě tomu, zda multipodání je či není zneužitím práva. U nečinnostní žaloby sice nefunguje tak přísná koncentrace a dispoziční vymezení rozsahu přezkumu jako u žaloby proti rozhodnutí, ale i tak mi připadá netaktické to úplně vynechat.

Draft je asi použitelný, jen bych to možná trochu přehledněji uspořádal. Vy tvrdíte a prokazujete
* že je vedeno nějaké řízení (stačí tvrdit, je zjevné ze spisu)
* že bylo podáno odvolání e-mailem (stačí tvrdit + odkaz na spis)
* že bylo včas potvrzeno (tvrdit, doložit podacím lístkem kvůli datu podání, i když asi plyne i ze spisu, odkaz na spis)
* že podané odvolání akceptoval SO1 - plyne nepřímo z výzvy podle § 37(3), podle které jedinou vadou byly chybějící odvolací důvody, což ale i bez doplnění nečiní odvolání neprojednatelným
* že SO1 i SO2 zůstaly nečinné, ke dni podání žaloby ve lhůtě dle § 71 SprŘ nebylo ve věci rozhodnuto, dokonce nebyl vůči vám učiněn ani žádný jiný úkon
* že jste podal žádost dle § 80 a že to nikam nevedlo (doložit asi stačí samotným usnesením MD, netřeba zvlášť prokazovat podání žádosti)
* že žalobu podáváte včas (odkažte na den postoupení odvolání SO2 a lhůtu dle § 71)

Krom toho bych napsal něco ve smyslu, že teprve z usnesení MD jste se dozvěděl, ze KÚ s neurčitým odkazem na údajné zneužití práva ve věci nijak nerozhodl a spis vrátil SO1. A že netušíte, v čem mělo zneužití práva spočívat, a že pokud jde o potvrzení e-mailového odvolání, jeho přijetí a akceptaci potvrdil SO1 výzvou ze dne 19.9.2019, plus bych odkázal na princip legitimního očekávání (moc bych nešermoval s postoupením, to nebyl úkon vůči vám a je tam nějaký názor SO1 zjevně odlišný od názoru SO2 na stejnou věc, a vy žalujete SO2, že si něco SO1 myslí není úplně důležité). Že k žádnému zneužití práva nedošlo a tvrdí-li to žalovaný, pak se mýlí, podrobněji se nemůžete vyjádřit, protože neznáte důvody nezákonného postupu žalovaného ani argumenty, o které se opírá.

Pak bych si počkal na vyjádření žalovaného a v replice případně věc rozvedl, bude-li tedy na co reagovat. Naopak bych nepitval detaily z odůvodnění usnesení MD, to není předmětem řízení (jasně, lze očekávat, že KÚ argumentaci převezme, ale na to bych si počkal).

Jinak bacha na tu roční lhůtu, nehledal a neověřoval jsem to, ale snad se lhůta pro vyřízení odvolání opravdu počítá až od jeho předání SO2 (vycházím z toho, že SO1 má na to postoupení samostatné lhůty v § 88 SprŘ). Každopádně podat v tomto týdnu a v žalobě do toho radši příliš nezabrušovat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #102 kdy: 02 Listopadu 2020, 08:02:05 »

Pořád jsou na tom líp než Blansko, kde vám všechno přijde třeba pod jediným číslem jednacím.
To by zkušeného harcovníka nemělo zastavit. Označují-li své dopisy jako hotentoti, určitě lze najít takovou sadu údajů, která úkon jednoznačně identifikuje - obvykle stačí nějaké to (byť zřejmě nesprávně přetížené) číslo, datum uvedené v dopisu a o co jde (ideálně převzít z nadpisu, chybí-li, pak vygenerovat, nejlépe podle vzoru "forma + §", tj. např. "rozhodnutí o přestupku dle § 125c ZPPK", "výzva podle § 37 odst. 3 správního řádu" atp.).

I kdyby to byli úplní mimoni a ani výše uvedené nefungovalo, vždy lze úkon identifikovat datem uvedeným v dopisu a rekapitulací (podávám odvolnání proti rozhodnutí <označení SO> ze dne <datum v dopisu>, kterým SO rozhodl tak, že mě uznal vinným z ...). Nebo natvrdo to, na co reagujete, přiložit, a třeba v tom i barevně označit, na co reagujete a na co ne, jde-li o nějakou splácaninu.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2020, 13:57:15 od hh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #103 kdy: 02 Listopadu 2020, 15:55:01 »

Jestli to chápu správně, sled událostí byl následující:

* e-mailové blanketní odvolání
* ve lhůtě 5 dní + víkendové pravidlo potvrzení jako součást multipodání
* JI v reakci na multipodání posílá výzvu dle § 37(3), kterou potvrzuje účinné podání odvolání (tj. e-mail plus včasné potvrzení), ale chybí mu odvolací důvody
* výzva ignorována (což ale nezbavuje SO1+2 povinnosti odvolání projednat, minimálně v rozsahu, ve kterém jsou povinny rozhodnutí zkoumat ex offo)
* JI standardně postupuje věc KÚ
* KÚ věc vrací bez vyřízení s tím, že multipodání je zneužitím práva a odvolání tak vůbec nebylo účinně podáno
* MD postup KÚ potvrzuje

Jen upřesním, že doplnění odvolání jsem poslal, ale ne ve stanovené lhůtě, nýbrž 29.10.2019 a to přímo na SO2. Ten to úplně ignoroval a spis vč. blanketního odvolání vrátil dne 14.11.2019 k SO1. To ale asi není ve věci příliš relevantní.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #104 kdy: 02 Listopadu 2020, 18:36:51 »

hh> Lepší?
« Poslední změna: 02 Listopadu 2020, 18:39:35 od Číkus »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10