30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Přišel mi příkaz  (Přečteno 13364 krát)

Chodec123

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #15 kdy: 10 Června 2015, 17:50:21 »

To vůbec ne. Po X zaplacených pokutách za parkování jsem se rozhodl jim tu práci při nejmenším stížit, jak jen to půjde.
IP zaznamenána

Chodec123

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #16 kdy: 28 Července 2015, 13:09:40 »

Tak tu mám po relativně krátké době pokračování. Ouřadové se snaží, aby to do konce srpna stihli.

Žádost o spis jsem posílal co nejdříve (byla zamítnuta). Podal jsem tedy stížnost (kterou jsem našel zde) a tu mi taky zamítli:
Citace
[...]
Správní orgán I. stupně dle názoru odvolacího správního orgánu, a to s ohledem na výše uvedené, nepochybil, pokud žadatelovu ,,Žádost o poskytnutí informace podle zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím“, ve které žádal o zaslání kompletní kopie spisového materiálu odmítl a odkázal ho na ust. § 38 zák. č. 500/2004 Sb., které komplexně upravuje postup poskytování informací ze správních spisů a je tak speciálním ustanovením vůči obecné úpravě poskytování informací dle zák. č. 106/1999 Sb.

Námitka odvolatele, že správní orgán I. stupně opřel své rozhodnutí o rozsudek NSS č.j.: 5 A 158/2001-100, tedy o zastaralý judikát vztahující se k zastaralé právní úpravě, je dle odvolacího správního orgánu naprosto nedůvodná, neboť v napadeném rozhodnutí není o tomto rozhodnutí NSS ani zmínka. Naopak správní orgán I. stupně své rozhodnutí opřel o rozsudek NSS č.j.: 7 Ans 18/2012-23 ze dne 13.12.2012, tedy o judikaturu tohoto soudu v předmětné oblasti poměrně nedávnou, a to především v porovnání s rozhodnutími NSS (rozsudek NSS č.j.: 8 As 34/2005-76 ze dne 28.03.2006, rozsudek NSS č.j.: 6 As 52/2007- 80 ze dne 15.09.2008, rozsudek NSS č.j.: 8 As 34/2005-76 ze dne 28.03.2006 a rozsudek NSS č.j.: 5 As 3/2006-70 ze dne 13.12.2006), na která odvolatel odkazuje ve svém odvolání. Stejně tak závěry Ministerstva vnitra v ,,Metodickém doporučení k postupu povinných subjektů podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím – vyřizování žádostí o informace ze správních spisů“ lze považovat s ohledem na dobu vydání tohoto metodického doporučení (ze dne 01.10.2009) za překonané.

Pokud odvolatel v odvolání argumentuje zatížením zbytečnými náklady z důvodu osobního dostavení se ke správnímu orgánu, aby mohl realizovat své právo dle ust. § 38 SprŘ, kdy poukazuje na vzdálenost mezi Karlovými Vary a Ostravou, nelze tento argument dle odvolacího správního orgánu vůbec vztahovat na předmětné řízení, neboť v posuzovaném případě se nejedná o takového účastníka řízení.

Odvolací správní orgán navíc podotýká, že je třeba vycházet z principu, že každý, tedy i správní orgán, dotčený orgán i účastník řízení, nese své náklady sám. Správní orgán má sice povinnost postupovat v řízení tak, aby účastníkovi řízení nevznikaly zbytečné náklady, nicméně tuto povinnost má i vůči komukoliv jinému, tedy i vůči jiným správním orgánům. Uvedenou zásadu hospodárnosti řízení není tedy možno maximalizovat ve prospěch účastníka řízení na úkor správního orgánu, a to zejména s ohledem na ustanovení § 79 odst. 3 správního řádu, které mimo jiné stanoví, že účastník řízení nese své náklady sám.

S ohledem na výše uvedené tedy odvolací orgán v souladu s ust. § 90 odst. 5 správního řádu odvolání zamítnul a napadené rozhodnutí potvrdil.

Poučení: Proti tomuto rozhodnutí se dle ustanovení § 91 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, nelze dále odvolat.

Hádám tedy, že pro spis se budu muset vydat osobně. Zároveň mě předvolali k ústnímu jednání (které se koná 17 dní před prekluzí). V den jednání nebudu v Brně ani v jeho blízkosti a vážit cestu se mi moc nechce. Druhý důvod je ten, že v tom nejsem úplně kovaný a spíš bych si uškodil, než přilepšil.

Případně nevím, zda risknout účast na jednání a argumentovat tím, co zde psal lubos.

Na nařízené ústní jednání bych šel s tím že jako první věc namítnu že záznam o přestupku není řádným důkazem a tím že jej správní orgán akceptuje dopouští se excesivního jednání pro které podávám námitku podjatosti úřední osoby. Do prekluze to nemaj šanci dát.

Za případné rady děkuji!  :)
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #17 kdy: 28 Července 2015, 13:19:40 »

Pokud do prekluze zbývá 17 dní, tak bych tam ani nešel - třeba i bez omluvy.

Pokud by nakrásně stihli rozhodnout, tak nestihnou doručit. A pokud by náhodou stihli, tak jim to zboří odvolání...
IP zaznamenána

Chodec123

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #18 kdy: 28 Července 2015, 13:24:58 »

Ještě upřesním. To jednání se koná 10.8. a 27.8. 2014 mělo údajně dojít k přestupku.

To odvolání bude nejspíš jistota. Jen jsem původně myslel, že to prostě vzdají a přestanou mě s tím otravovat.
« Poslední změna: 28 Července 2015, 13:27:19 od Chodec123 »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #19 kdy: 28 Července 2015, 19:41:34 »

Ještě upřesním. To jednání se koná 10.8. a 27.8. 2014 mělo údajně dojít k přestupku.

To odvolání bude nejspíš jistota. Jen jsem původně myslel, že to prostě vzdají a přestanou mě s tím otravovat.

přesně tak, mě nedávno poslali rozhodnutí 3 týdny před prekluzí, tak dostali odvolání, kde bylo napsáno: odvolávám se proti rozhodnutí č. blabla; odůvodnění: a pod to jsem s pomocí mého syna nakreslil prasátko :)
IP zaznamenána