30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Přišel mi příkaz  (Přečteno 13366 krát)

Chodec123

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] Přišel mi příkaz
« kdy: 09 Června 2015, 10:12:00 »

Ahoj!

Do datovky mi přišel příkaz na uhrazení pokuty za banální přestupek. Loni v srpnu, v Brně, jsem přecházel cestu mimo přechod, načež mě zastavili MP a chtěli mě pokutovat za přecházení vozovky mimo místo určené k přecházení. Což jsem samozřejmě odmítl (přechod byl daleko přes 80 metrů). MP sice tvrdili: "Nemáte právo odhadovat vzdálenost přechodu", ale když jsem se ohradil, že onu vzdálenost můžeme klidně vyřešit ve správním řízení, tak utichli a nechali to být.

V příkazu však uvádějí jiný přestupek
Citace
jako chodec překonával zábradlí nebo jiné zábrany na
vozovce. Jmenovaný uvádí, že přechod pro chodce je vzdálen víc jak 50 m. Větší vzdálenost
od přechodu v tomto případě nelze použít, neboť samotné překonávání zábradlí je přestupkem
(citace zákona viz níže).
Tím porušil ustanovení § 54 odst. 4 zák. č. 361/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů, dle
kterého chodec nesmí překonávat zábradlí nebo jiné zábrany na vozovce, a dopustil se tak
přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu dle ustanovení § 125c odst. 1
písm. k) zák. č. 361/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
Správní orgán rozhodoval na podkladě těchto důkazů – oznámení přestupku MP Brno - a
dospěl k závěru, že skutkový stav přestupku byl nepochybně zjištěn ve smyslu ustanovení §
87 odst. 1 zák. č. 200/1990 Sb., ve znění pozdějších předpisů, a proto bylo rozhodnuto tak, jak
je uvedeno ve výrokové části tohoto příkazu.
Při stanovení výše sankce za spáchaný přestupek, bylo přihlédnuto k jeho závažnosti, způsobu
spáchání, k okolnostem, za nichž byl spáchán a k míře zavinění řidiče. Správní orgán dospěl
k závěru, že k dosažení účelu a smyslu sankce postačí uložit pokutu na spodní hranici
zákonné sazby, přičemž za tento přestupek lze dle ust. § 125c odst. 4 písm. f) zákona č.
361/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů, uložit pokutu od 1500 Kč do 2500 Kč.

Jedná se o čtyřproudovku, která byla bez provozu (neohrožoval jsem ostatní účastníky ani sebe). Je to už dlouho, takže sám ani nevím, jestli tam nějaké zábradlí bylo. Přijde mi to strašně absurdní, takže už z principu se mi to platit nechce.

Už jsem se dočetl, že do 15 dní musím podat Odpor, ale jako člověk práva neznalý nevím, co všechno si můžu vyžádat (fotografie místa?) a podobně. Přecejen je to dlouhá doba a dokazování toho přestupku mi přijde takřka nemožné (leda výpovědí MP).

Budu rád, když mě někdo posune tím správným směrem.

Díky moc!



IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2015, 11:41:07 »

V každém případě podejte odpor. http://30kmh.cz/index.php?topic=706.0 a zažádejte o spis pode Inf zákona : http://30kmh.cz/index.php?board=43.0
Ovšem Brno se tomu brání, takže možná budete muset pro spis osobně nebo pomocí zmocněnce (pokud to máte daleko možná by se tady někdo ochotný našel).
Nicméně nejprve zkuste inf a teprve až se bude blížit nahlášený termín ústního jednání, tak to začněte řešit. Osobně si myslím, že do srpna nemají šanci to dát pravomocně dohromady i kdyby měli betonové důkazy - což nejspíše nemají.
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #2 kdy: 09 Června 2015, 11:51:36 »

Určitě podat odpor. Na nařízené ústní jednání bych šel s tím že jako první věc namítnu že záznam o přestupku není řádným důkazem a tím že jej správní orgán akceptuje dopouští se excesivního jednání pro které podávám námitku podjatosti úřední osoby. Do prekluze to nemaj šanci dát.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #3 kdy: 09 Června 2015, 12:07:16 »

V tom příkazu byla opravdu fráze "k míře zavinění řidiče"?  :o

Zvážil bych namítnutí metody měření - měřili tu vzdálenost ověřeným stanoveným měřidlem?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #4 kdy: 09 Června 2015, 12:22:02 »

Myslim, ze je to trochu podobne tomuto zdejsimu pripadu http://30kmh.cz/index.php?topic=697
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2015, 12:42:09 »

Loni v srpnu? Tedy dva mesice do prekluze? Jen to zkousi... Podej odpor, nijak neodduvodnuj a nemaji nejmensi sanci to stihnout.
IP zaznamenána

Chodec123

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #6 kdy: 09 Června 2015, 12:59:28 »

Myslim, ze je to trochu podobne tomuto zdejsimu pripadu http://30kmh.cz/index.php?topic=697
To je přesně stejný případ (byť bylo odpoledne, ale hustota provozu nula), nemohl jsem to tu najít. Zábradlí taky na oddělujícím pásu. Moc děkuju!

Loni v srpnu? Tedy dva mesice do prekluze? Jen to zkousi... Podej odpor, nijak neodduvodnuj a nemaji nejmensi sanci to stihnout.
Ano, dva měsíce a pár dnů. Jen se chci zeptat, můžu Odpor poslat skrz datovku? A mám spolu s ním posílat i žádost o spis?

Ještě jednou díky.


IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #7 kdy: 09 Června 2015, 13:30:10 »

O spis zažádat ideálně co nejdřív, odpor poslat zase až co nejpozději – ke konci zákonné lhůty. Samozřejmě lze obojí podat datovkou.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #8 kdy: 09 Června 2015, 14:49:28 »

 Veškerou korespondenci  vyřizuj v poslední den.   Ale už to v podstatě nemůžou stihnout když nebudeš dostatečně aktivně spolupracovat viz AMTS  FSM 3.6 a jiné.
  Nebo pokud chceš potrénovat a prokázat službu jiným spolubojovníkům odčerpáním kapacity orgánu (asi bych doporučil), spočítej si čas zabraný všemi lhůtami (tj. včetně následného odvolání) a když už to bude jako celek bezpečné, dojdi na jednání, přines nějaké fotky z místa tvého strašného zločinu, požádej o doplnění spisu něčím hodnotným (třeba plánkem) a trvej na následném osobním seznámení se s doplněným...
 Ale nech si tento postup posvětit zkušenějšími a bacha na termíny s přihlašováním do datovek (to nevím jak funguje)!
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #9 kdy: 09 Června 2015, 15:36:44 »

Tohle vyhraješ díky prekluzi, stačí nepozvat MP ke svědecké výpovědi a v odvolání napsat, že úřední záznam nemá hodnotu důkazu. Jenom to zkoušejí sviňuchy nenasytné.
Ale využij tuto příležitost a trochu si to tady projdi, aby jsi se zorientoval v matrixu a věděl, že krmit parazity není vítězná strategie. 
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #10 kdy: 09 Června 2015, 18:09:13 »

no, tak úplně jednoduché s nepředvoláním svědků a úřeďákem to myslím není, ale z pochopitelných duvodů to tu raději veřejně nepitvejme... Nepřítel naslouchá... Spočítej si lhůty a jdi tam až nebude co pokazit ikdyby odvolání vyřešili obratem a v neprospěch.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #11 kdy: 10 Června 2015, 02:19:39 »

Určitě podat odpor. Na nařízené ústní jednání bych šel s tím že jako první věc namítnu že záznam o přestupku není řádným důkazem a tím že jej správní orgán akceptuje dopouští se excesivního jednání pro které podávám námitku podjatosti úřední osoby. Do prekluze to nemaj šanci dát.
To se píše až do odvolání. V tomto případě ještě lépe do doplnění blanketního odvolání po výzvě k onomu doplnění v určeném termínu :-) Srpen nemají šanci…
V tom příkazu byla opravdu fráze "k míře zavinění řidiče"?  :o
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

strafelda

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #12 kdy: 10 Června 2015, 13:05:20 »

Chodec nesmí překonávat zábradlí nebo jiné zábrany na vozovce - byla ta potenciální zábrana vůbec na vozovce? Nebyla až vedle vozovky? Vedle vozovky může přece každej překonávat co chce.
IP zaznamenána

Chodec123

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #13 kdy: 10 Června 2015, 15:57:49 »

Ano, ta zábrana je na dělícím (travnatém) pásu. Směřuje to tedy k tomu, že jednají nezákoně - stejně tak jako strážníci MP, kteří mi tehdy strkali podepsat pokutu za přecházení mimo místo určené k přecházení (které v okolí 80m nebylo).

Horší je, že tím místem si zkracuje cestu spousta lidí (je to podstatně kratší, než to obcházet přes daleký přechod) a hádám že jen hrstka z nich to odmítne zaplatit. Přitom ten přestupek je tak neuvěřitelně absurdní.

Každopádně moc děkuji za rady. Jestli se budou snažit vzdorovat, budu to reportovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Přišel mi příkaz
« Odpověď #14 kdy: 10 Června 2015, 16:17:55 »

Jestli se budou snažit vzdorovat, budu to reportovat.

Doufám, že se nechystáte těm sviním zaplatit.
IP zaznamenána