30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...  (Přečteno 22809 krát)

kousak

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[?] Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« kdy: 19 Ledna 2015, 10:47:28 »

Prisel mi postou prikaz o ulozeni pokuty.
Zacatkem zari jsem byl zastaven hlidkou PCR, ztotoznen a vyzvan k zaplaceni pokuty za telefonovani za jizdy. Pokutu jsem po uvaze odmitl, tak stejne jsem odmitl podepsat blok a odmitl jsem se vyjadrit. Po letech, kdy procitam Dfense, bych se zastydel zaplatit na miste. Prislusnici byli tri a po mem odmitnuti zacala buzeracni kontrola snad vseho co se dalo kontrolovat. Odfotil jsem si misto zastaveni, vzal jsem si jejich sluzebni cisla a prislusnici sedli do auta a odjeli.
Nebyl sepsan zadny zaznam o zahajeni spravniho rizeni na miste a popravde jsem mel pocit ze prislusnici to vzdali ale spletl jsem se.
Spravni rizeni to bude moje prvni, tak bych rad uvital nejake rady a postrehy od zkusenejsich.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2015, 10:55:55 »

Tak hlavně podat do osmi dnů odpor http://30kmh.cz/index.php?topic=706.0 a požádat o spis http://30kmh.cz/index.php?topic=485.0
« Poslední změna: 19 Ledna 2015, 10:58:26 od plikous »
IP zaznamenána

kousak

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2015, 11:10:00 »

Bylo mi to doruceno do datove schranky, protoze bydlim na Slovensku a v pouceni o odvolani je 15 dnu, tech 8 uz nestihnu. Jak sem pridam fotografii, ja jsem prikaz nafotil, ale nenasel jsem tady tu moznost, nebo na nejake externi uloziste?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2015, 11:10:45 »

U přestupku by mělo být na odpor 15 dní.. 8 je pro SPRDEL.

Odpor jako takový je snadný.. napíšete že proti rozhodnutí č.j. ... ze dne ... podáváte odpor. To je všechno.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2015, 11:58:36 »

Jasně, 15 dní.... Takže hlavně podat v té lhůtě odpor. Jinak na ukládání obrázků je třeba kliknout pod tím editovacím oknem na "Rozšířené možnosti..."
« Poslední změna: 19 Ledna 2015, 12:00:13 od plikous »
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2015, 12:18:28 »

To je zase kvalitní orgánština. Fotku toho mobilu nemají, dle odůvodnění je to jen tvrzení policie. Pak mě pobavily perly typu přestupek byl spáchán konáním, nikoliv opomenutím a to na místě veřejně přístupném apod. Podle mě je rozhodnutí nepřezkoumatelné, jelikož sice uvádí, že přihlédli k závažnosti zavinění, následku, k okolnostem, k pohnutkám, osobě řidiče atd., ale nikde tam to přihlédnutí nevidím napsané. Ale tak u příkazu, co by běžný smrtelník mohl čekat za kvalitní odůvodnění... odpor a uvidíme dál, jestli něco uvidíme :-)
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2015, 12:25:51 »

Chtělo by to přezkoumat i druhý "skutek" - omezení výhledu "poličkou" - za co by dle nich mělo být dle nich vozidlo nezpůsobilé provozu na pozemních komunikacích.

Tu "poličku" jste demontoval, nebo ne? Nešlo by u toho použit tvrzení že když ho policie pustila bez demontáže dál tak tím vlastně potvrdila že to není až tak nebezpečné?
IP zaznamenána

kousak

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2015, 12:45:36 »

Tech rozsirenych moznosti jsem si nevsiml... Odpor samozrejme podam a uvidime co se bude dit.
IP zaznamenána

kousak

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #8 kdy: 19 Ledna 2015, 12:50:10 »

Druha strana
IP zaznamenána

kousak

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #9 kdy: 19 Ledna 2015, 12:51:54 »

Treti strana
IP zaznamenána

kousak

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #10 kdy: 19 Ledna 2015, 12:54:12 »

Posledni...
IP zaznamenána

kousak

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #11 kdy: 19 Ledna 2015, 13:11:34 »

Tu polici jsem samozrejme nedemontoval. Temer v kazdem tahaci je a ve vyhledu mi ''vadi'' i mytne jednotky, takze ty bych mel sundat asi taky... Nic jineho se jim tehdy najit nepodarilo.
Me spis prekvapilo, ze na miste se nesepisoval zadny zaznam a ani o nem nepadlo slovo.
Pro ilustraci jak takova police vypada:
IP zaznamenána

kraklakvakve

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #12 kdy: 19 Ledna 2015, 13:51:15 »

Doporučuji zkvalitnit anonymizaci, začerněné údaje lze přečíst.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #13 kdy: 20 Ledna 2015, 00:30:52 »

...... Prislusnici byli tri ......Nebyl sepsan zadny zaznam .....

Jak jsem pochopil, tak "mobil" nebo hřeben nebo třeba mraženou okurku přikládanou na bolavý zub "viděl" jenom jeden příslušník. Mýliti se je lidské a odpouštět je božské.
Ten záznam si asi udělali a protože jste patřičně nespolupracoval, tak Vás ani s ním neobtěžovali. Je to jen úřední záznam a nemá sílu důkazu. S tou poličkou nevím jaké jsou šance, to je spíše věcí zkušeností z Vaší branže.
Také to může dopadnout tak, že sice nevyhrají telefon (v pochybnostech ve Váš prospěch), takže sníží pokutičku za stoličku na 1000 a k tomu přirazí 1000 za správko. Jediný význam je potom v té hrsti písku v systému a vázání kapacity protivníka.

P.S.: vlastně jsem si neuvědomil, že telefén je za 2 bodíky bonus navrch. Takže boj, boj, boj - může to být dražší o 1000, ale body jsou body. A ten telefon je slušná šance uhrát - slovo proti slovu a nebude ho schopen popsat.
« Poslední změna: 20 Ledna 2015, 22:21:24 od kverulant »
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #14 kdy: 21 Ledna 2015, 12:03:05 »

Co jsem nekde postrehl, tak udajne telefonovani bylo potreba dokazat nebo vyvratit vypisem hovoru.
Je to jenom takove JPP, tusim, ze jsem to kdysi zahledl v nejakem fundovanem mediu typu iDnes, a tak nevim jestli je to pravda, pripadne jestli jde o plosny pristup nebo inovaci nejakeho konkretniho uradu.
Jestli si vzpominam dobre, tak rikali "Dobre, budeme Vam verit, ze jste netelefonoval, ale dolozte vypis telefonniho cislo na Vase jmeno, ktery ukaze (ne)aktivitu v predmetne dobe." - nevim jak presne by se popasovali s tim, kdyby jim clovek prinesl vypis nejakeho cisla, ktere samozrejme v dany cas aktivni nebylo a pro demonstraci toho, ze je pouze psane na jinou osobu, si na nej nechal ve spravnim zavolat a vytahl ho z kapsy ;)

IMAO by se tahle konstrukce, tj. dolozeni vypisu nejakeho cisla mohla dat pouzit i pro spravni a prijit s ni clovek sam, ne?
Snad moc neplacam. Ale verim, ze kdyz jde o riziko dvou bodu u profika, tak ucel sveti prostredky.
IP zaznamenána