30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva skrze IZ8a/B29 - značka nepřítomna  (Přečteno 149 krát)

Sandro

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Výzva skrze IZ8a/B29 - značka nepřítomna
« kdy: 20 Května 2024, 10:06:41 »

Dobrý den,
v Brně už lístečky za stěračem přeskakují, takže rovnou bez varování přišla doporučeně "výzva k uhrazení určené částky"
(což vede mimo jiné k tomu, že nevím přesně, kde auto stálo, ale to není až tak podstatné)

Slepá ulice, okraj Brna, žádná zóna, žádné zakazující značky, parkoval jsem před bytem, parkuje se tady stejně (ignoranti i mnohem hůře) dnes a denně.

Auto teoreticky mohlo skutečně stát v rozporu s předpisy (stání blízko od vjezdu do garáží (=křižovatky) nebo neponecháno celých 6m průjezdu), nicméně to, že je ve výzvě uvedeno "...nedodržel povinnost vyplývající z dopravní značky "zóna s dopravním omezením" č IZ8a kde platí zákaz stání B29" znamená, že je to celé procesně špatně a půjde to na tom shodit, ne?

Pro jistotu jsem ještě ověřoval blokové čištění a skutečně, za dva dny od "spáchání přestupku" bylo.
Tzn., že dočasné značky zakazující stání tam byly, ale s platností až o dva dny později.
To by možná vysvětlovalo, proč to napsali na tu IZ8a/B29, možná viděli značku a dodatkovou tabulku neřešili...

Tedy jaký je prosím vhodný další postup?

- Neřešit, nechat zahájit správní řízení, kde to bude jasný WIN, protože nejde o porušení IZ8a/B29?
Mohou to při zahájení řízení překvalifikovat a tím to udělat korektní?

- Neřešit, nechat zahájit správní řízení a tam poté rozporovat, že nešlo o stání, ale jen zastavení? Spis jsem neviděl, nevím, jestli mají fotky s časovým odstupem, teoreticky mohu zajít na úřad pro spis, ale pokud by byla jiná varianta "na jistotu", radši bych si ušetřil cestu

- Odpověd na výzvu - finta se zdravotním nebo technickým problémem a tím pádem nouzové zastavení? (toto už jsem opakovaně s úspěchem použil, bylo to ještě v kombinaci s Helmutem, prostě jim vše (udání Helmuta přímo do výzvy + přiznání Helmuta s jeho vyjádřením, že šlo o nouzové zastavení) pošlu v reakci na výzvu a pak byl vždy klid, tedy se mi to zdá jako hra na jistotu, ale proč nevyužít toho, že to nejspíš špatně kvalifikovali a nenaučit se něco nového)

- jiný postup?

Děkuji za případné komentáře.
« Poslední změna: Dnes v 08:09:18 od Sandro »
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 267
    • Zobrazit profil
Re:Výzva skrze IZ8a/B29 - značka neexistuje
« Odpověď #1 kdy: 20 Května 2024, 10:29:45 »

Určitě řešit. Nač to parazitovi zlehčovat. Finty mají čas. 58. den oznamte sebe jako řidiče, nebo ještě lépe spolupracujícího Helmuta. S řidičem musejí provést více procesních kroků než s provozovatelem. Tzn. více práce pro parazita, může méně škodit jinde, vyšší pravděpodobnost, že vygeneruje chybu.
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Výzva skrze IZ8a/B29 - značka nepřítomna
« Odpověď #2 kdy: Dnes v 10:45:02 »

Děkuji, tedy cca za měsíc (bude to vycházet na zhruba 55. den od "spáchání", takže se pro jistotu vejdu i do 30 denní lhůty od doručení výzvy) udám sám sebe (nejsem provozovatel a "můj" Helmut je smyšlený = nekontaktní).

K tomu otázka: bude pak možné, abych v pozdější fázi udal jako řidiče Helmuta? (tzn. provozovatel udal mě a já udám Helmuta ; řetězení)?
Nehodí to pak úřad automaticky na provozovatele, případně nemohou ho popotahovat, že nevěděl, kdo řídil, když udal špatného řidiče?

A ten můj předpoklad, že když to vedou jako porušení IZ8a/B29 ale značka tam nebyla, tak to vedou špatně, je správný?

« Poslední změna: Dnes v 10:47:13 od Sandro »
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 267
    • Zobrazit profil
Re:Výzva skrze IZ8a/B29 - značka nepřítomna
« Odpověď #3 kdy: Dnes v 11:26:46 »

Řetězení vede k automatickému překlopení na provozovatele, to bych nezkoušel. Oznámen musí být jeden řidič, dalším se parazit zabývat nebude, na to si cvičení šimpanzové už osvojili taktiku.
Předpokládat můžeme cokoli, podstatné je, co mají ve spisu. Určitě bude dobré do spisu ve vhodné chvíli nahlédnout.
IP zaznamenána