30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda předjíždění zprava, kamerový záznam  (Přečteno 607 krát)

pavelho

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Nehoda předjíždění zprava, kamerový záznam
« kdy: 18 Dubna 2024, 19:39:25 »

Nehoda, rozpor ve výpovědích účastníků.
Jako důkaz přestupku použity kamery soukromého subjektu, zabírající i část silnice. Lze připustit takový důkaz?
« Poslední změna: Dnes v 17:06:39 od pavelho »
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 169
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné písmeno přestupku
« Odpověď #1 kdy: 18 Dubna 2024, 20:20:11 »

Myslím, že soukromé video není důkaz, bo nemá oprávnění k záznamu přestupků a nikdo neví, jak bylo se záznamem manipulováno, upravováno atd.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 672
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné písmeno přestupku
« Odpověď #2 kdy: 18 Dubna 2024, 23:00:52 »

O jaký přestupek mělo jít a co měl soukromý subjekt zaznamenat?
IP zaznamenána

pavelho

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné písmeno přestupku
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2024, 06:18:29 »

Dopravní nehoda. Úřad hodnotí přestupek podle kamerového záznamu skladového areálu, kdy jedna kamera zabírá i část silnice.
IP zaznamenána

pavelho

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda předjíždění zprava, kamerový záznam
« Odpověď #4 kdy: Dnes v 16:30:23 »

Takže už mám rozhodnutí o přestupku - vinen.
Zahýbal jsem z pravého pruhu doprava, blinkr doprava, v rámci pruhu jsem si mírně najel doleva, frajer za mnou se mě pokusil podjet zprava, nevyšlo to. On tvrdí, že jsem měl blinkr doleva a jel v levém, odbočovacím pruhu. Záznam zmiňovaných kamer moji jízdu v levém neukazuje- zkreslení šikmo umístěných kamer - správní orgán ovšem tvrdí, že ano. Záznam jasně ukazuje blinkr doprava, orgán tvrdí, že je to nejisté, a stejně jsem si měl dávat pozor, protože chudák za mnou mohl být například oslněn sluncem
Další argument je šířka vozovky - musel jsem prý jet v levém, protože bychom se vedle sebe do pruhu nevešli. K střetu ovšem došlo až v křižovatce, do které jsme se krásně vejít mohli.

Prostě SO vychází z výpovědi podjížděče, důkazy svědčící pro moji výpověď zpochybňuje, jeho smyšlenky naopak jako důkazy pro moji vinu používá.

Chci se odvolat, prosím o radu, jak argumentovat, co napsat, doplnit, jestli požadovat další důkazy, atd.
« Poslední změna: Dnes v 17:05:24 od pavelho »
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 169
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda předjíždění zprava, kamerový záznam
« Odpověď #5 kdy: Dnes v 20:40:32 »

Do odvolání zpochybnit ty jejich úvahy, tedy podrobně rozvést to , co jste dnes psal.
IP zaznamenána