30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zabezpecovaci zarizeni fungovalo bez závad ... (pohled z druhé strany)  (Přečteno 3007 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

https://www.dropbox.com/s/0x2vc5sbeodpmrb/20170906_120342.mp4?dl=0

Citace: hopa25 (chronomag)
V patek byla u nas nejaka bourka,vezl jsem vlak do Hlinska. Vedle mne bila cara od blesku,rana jak z dela. Za minutu volal vypravci,ze mu nefungujou prejezdy. Celkem asi 9 ,pred kazdym se jede na OP ,coz znamena jizda se zvysenou opatrnosti. Podminky jsou 250 metru pred prejezdem davat navest pozor,to znamena ze houkam jak na lesy a 60 metru pred prejezdem jedu 10km/h ..
No a na prejezdu,kde jsou jen blikace mi za tech poslednich 60 metru kdy jedu porad prejizdela auta jak kdyby se nechumelilo. Je to az u zastavky,kde cekali lidi az milostive dorazim. I kdyz sem na houkacce prakticky stal,nikoho to moc nes ralo. Az cestujici ze zastavky udelali dobry skutek,na prejezdu z kazde strany rozpazili ruce a ja mohl projet.
Na kolejich se nerozhlednul nikdo.
Proste neblika to,jedem.


Je to z jiného fóra, ale přišlo mi to dost zajímavý, tak to (s dovolením autora) dávám sem.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zabezpecovaci zarizeni fungovalo bez závad ... (pohled z druhé strany)
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2017, 01:52:42 »

A ono se snad chumelilo? :-)

Pokud na přejezdu neblikají červená světla a v dálce vidím vlak přibližující se krokem, pojedu.

V takovém případě se nabízí otázka, zda by nebylo lepší/bezpečnější vlak zastavit a počkat, až přejezd přijedou nouzově řídit fízlové.
IP zaznamenána

kravamaga

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Zabezpecovaci zarizeni fungovalo bez závad ... (pohled z druhé strany)
« Odpověď #2 kdy: 08 Října 2017, 23:21:45 »

Pokud na přejezdu neblikají červená světla a v dálce vidím vlak přibližující se krokem, pojedu.

V takovém případě se nabízí otázka, zda by nebylo lepší/bezpečnější vlak zastavit a počkat, až přejezd přijedou nouzově řídit fízlové.

S prominutím, ale větší hov...... jsem snad ještě neviděl.

Tak zaprvé, pokud neblikají světla, jedná se o klasický neřízený přejezd, takže jedu 30 a dávám kurevskej pozor, jestli můžu přejet.

A za druhé si pořádně přečtu zákon 361/2000
§ 29

(1) Řidič nesmí vjíždět na železniční přejezd,
a) je-li dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení,
b) je-li dávána výstraha přerušovaným zvukem houkačky nebo zvonku přejezdového zabezpečovacího zařízení,
c) sklápějí-li se, jsou-li sklopeny nebo zdvihají-li se závory,
d) je-li již vidět nebo slyšet přijíždějící vlak nebo jiné drážní vozidlo nebo je-li slyšet jeho houkání nebo pískání; toto neplatí, svítí-li přerušované bílé světlo signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení,
e) dává-li znamení k zastavení vozidla zaměstnanec dráhy kroužením červeným nebo žlutým praporkem a za snížené viditelnosti kroužením červeným světlem,
f) nedovoluje-li situace za železničním přejezdem jeho bezpečné přejetí a pokračování v jízdě.
« Poslední změna: 08 Října 2017, 23:26:27 od kravamaga »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zabezpecovaci zarizeni fungovalo bez závad ... (pohled z druhé strany)
« Odpověď #3 kdy: 08 Října 2017, 23:32:03 »

kravamaga> Pochopitelně. Pojedu přiměřenou rychlostí (neříkám, že právě 30, podle situace i výrazně rychleji nebo naopak pomaleji) a dávám kurevskej pozor, jestli můžu jet. Pokud vlak nejede a nebo jede ale pomalu a je dostatečně daleko, můžu jet.

Pokud by s tím pak měl nějaký orgán problém, budu tvrdit, že vlak nebyl ani vidět ani slyšet a nechť mi prokáže opak.

On ten zákon toho píše hodně, drtivá většina z toho je mi úplně ukradená.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zabezpecovaci zarizeni fungovalo bez závad ... (pohled z druhé strany)
« Odpověď #4 kdy: 08 Října 2017, 23:44:43 »

Tak muze to byt i jinak https://gifyu.com/images/41d7ea.gif
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zabezpecovaci zarizeni fungovalo bez závad ... (pohled z druhé strany)
« Odpověď #5 kdy: 09 Října 2017, 08:08:22 »

e) dává-li znamení k zastavení vozidla zaměstnanec dráhy kroužením červeným nebo žlutým praporkem a za snížené viditelnosti kroužením červeným světlem,

A já si myslel, že tohle znamení platí jen pro vlaky a né pro auta. Zatím si v reálu vždycky stoupli před přejezd z každé strany a rozpažili. Ale fízly jsem ještě tedy přejezd "řídit" neviděl.

Jsem si teď vzpoměl na tenhle "příběh", asi proto by nikoho nenapadlo poslat přejezd řídit fízly.
https://thelastpsychiatrist.com/2009/02/the_boy_who_cried_wolf.html
« Poslední změna: 09 Října 2017, 08:11:20 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.