30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fabia s vozíkem vs. fyzika  (Přečteno 8131 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Fabia s vozíkem vs. fyzika
« kdy: 29 Září 2017, 23:21:08 »

https://www.krimi-plzen.cz/a/nejel-jsem-rychle-ale-auto-nezatocilo/

Celkem pěkný článek, kde udělal chybu? Předpokládám, že těžiště nákladu bylo na středu vozejku (podle pozic kurtů po nehodě taky ok) a před-nájezdová rychlost do zatáčky 40kmph před přibržděním mi přijde taky ok. Gumy nevypadaj sjetě. Na tahání vozíku je asi ideal vohnoutwagen aneb dieselové kombi nebo dodávka, ale že by si s tim ta fabie neporadila za těch podmínek se mi moc nezdá. Předpokládejme že tlumiče měl v pořádku.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #1 kdy: 30 Září 2017, 08:54:55 »

Pravděpodobně nějakej Nankang nebo ještě horší vohnoutí no-name, kterej nedrží kolikrát už na suchu, natož na mokru. ABS dost možná KO, na vozejku naloženýho o polovinu víc, jak snese, bůhví, jestli bržděnej. Nepřekvapuje mě to, takhle vohnouti jezdí na venkově…v horách je prej běžný že jezdí s popelnicema bez značek. Což ne že by samo o sobě bylo špatně, ale dobrý je, pokud maj dost rozumu a aspoň jim to drží pohromadě a brzdí, že.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #2 kdy: 30 Září 2017, 09:02:43 »

Pokud je pravdou, že řidič pak poslal apel ostaním řidičům ve znění v článku uvedeném, tak bych se ani nedivil, že stav byl, jak popisujete.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #3 kdy: 30 Září 2017, 13:55:27 »

Chtělo by to příště více investovat do pneumatik než do alu kol, zvlášť u nedotáčivý fabie
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #4 kdy: 30 Září 2017, 14:27:30 »

na vozejku naloženýho o polovinu víc, jak snese, bůhví, jestli bržděnej.
Informaci o pretizeni berete kde?
Pokud se podivate na vyrobce Agados, specifikace a miru nalozeni(pokud neveze Pb clanky), tak pretizeni je spise tezko podlozena domenka.
Jasne, ze to je nebrzdeny.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #5 kdy: 30 Září 2017, 21:17:11 »

ABS dost možná KO

ABS? I kdyby fungovalo, moc by dle jeho popisu situace nepomohlo.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #6 kdy: 01 Října 2017, 09:33:28 »

Pořád věřím víc shadewerke systému, než vohnoutovi co tvrdí, jak dělal všechno možný i nemožný a na trochu vlhké silnici mu fobie jela stejně rovně jak cihla. Sorry, tohle se stane na náledí, ne na mokru. Pokud tam fakt nemá tunu olova :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #7 kdy: 01 Října 2017, 12:12:52 »

Kecy v kleci a výmluvy. S jedničkovou Fábkou (svou i firemní) mám už najeto pár desítek tisíc kilometrů, tak ať se na rychlost nevymlouvá. Mám osobně vyzkoušené, že na sněhu/ledu se dá v pohodě jet 40-50 km/h a to v zatáčkách - video zde: https://www.youtube.com/watch?v=wCHlk-mVJqw.

Nejdůležitější je podle mě stav pneu - nekupovat nejlevnější no-name značky, hlídat si průběžně vzorek a zda nemá vybouleniny, praskliny apod. A už jsem se poučil, nekupovat pneu z druhé ruky. Za litr se dá koupit funglovka Barumka, která postačuje. Rozdíl oproti no-name pouhý tři stovky !
A taky si hlídat tlaky, opět vyzkoušeno na sněhu, že stačí přidat/ubrat vpředu/vzadu třeba 0,2 baru a auto se chová opět jináč. Raději mám nafouknuto tak, že v případě "prasárny" bude lehce přetáčivé - tento smyk se snáze zvládá.

A když se kouknu do panoramatických map, tak nechápu jak se mu to povedl. Může být rád, že to dopadlo jak dopadlo.
https://mapy.cz/zakladni?x=13.3890053&y=49.9238076&z=16&pano=1&pid=52249751&yaw=6.069&fov=1.257&pitch=0.011&source=muni&id=1427
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #8 kdy: 01 Října 2017, 13:21:18 »

Dobrý gumy se klidně můžou brát z druhé ruky, na tom nic blbýho nevidím. Už jezdím asi 4. sezonu nějaký Pirelli na léto, ne že by byly v extra stavu a je fakt že na vlhku kloužou třeba při rozjezdu na plnej, ale tak vo tom vim a podle toho se řídím (a na mokru celkově jezdím v klidu). Bral sem je do začátku místo šílenejch starejch zimáků a vono to tak nějak pořád ještě drží…jak to bejvá, provizorium vydrží nejdýl, že :D

Zimáky na předek nový UltraGrip 8 a na zadek sem vzal velice málo jetý UG7 (páč když cokoli, je to silně nedotáčivý, takže beru jako primární dobrý obutí vepředu). Celý 4 kusy, takže myslim že až ujedu někdy ty UG8, dám je na předek taky, jsou úplně v pohodě. Celkově tu sadu asi budu sjíždět hodně moc dlouho, při mým nájezdu kolek 5-7k v zimě to mám tak na příští dekádu :D

Ono se to taky jinak bere tady u těch malejch koleček co má fóbie, kde to fakt stojí pakatel, a pak 205/60 R15, kde jedna kvalitnější guma už stojí od dvou tisíc bez daně nahoru.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #9 kdy: 01 Října 2017, 13:31:46 »

Pravda, ale taky tak guma musí vypadat k světu (stav, vzorek + štěstí). Hold v minulosti jsem taky koupil a pak jsem vyhazoval. Nemluvě o času a třeba cesty pro pneu.
Pořád je to ale menší zlo než u  kolegyně, která koupila za 3.800 Kč celou sadu funglovek na svýho Galaxy. No pneumatiky značky Sunny  :D

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #10 kdy: 01 Října 2017, 14:54:22 »

Pořád věřím víc shadewerke systému, než vohnoutovi co tvrdí, jak dělal všechno možný i nemožný a na trochu vlhké silnici mu fobie jela stejně rovně jak cihla. Sorry, tohle se stane na náledí, ne na mokru. Pokud tam fakt nemá tunu olova :D
Jeden čas jsem jezdil trochu ostřeji po městě a měl jsem na to i dedikovaný wagen za pár peněz. No a pojistku od ABS jsem vytáhl, protože mě neskutečně to ABS sralo. Tu jeho aplikaci ruční brzdy taky vůbec nechápu. Mě se jednou stala podobná situace, kdy jsem na mokru s naloženým autem brzdil (v přímé ose, nikoliv do zatáčky) a auto nic, kola seknuté (abs fungovalo, citil jsem jen jak vibruje pedal lehce, ale brzdný účinek tragický). Ubrzdil jsem to nějak, ale dost mě to překvapilo. Gumy, brzdy i tlumiče byly ok. Bylo to za deště, možná tam byla olejová skvrna nebo něco, nevím.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #11 kdy: 01 Října 2017, 16:15:31 »

Když jsem v létě dojížděl zimní nokiany tak klouzali hrozně, takže jsem je potom vyhodil ikdyž měli ještě dost vzorku...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #12 kdy: 01 Října 2017, 19:34:27 »

zcela určitě rozměr pneu který neodpovídá specifikaci vozidla
rychlost asi vyšší než 40kmh
vozík není přetížený

prostě ho to vyneslo a reakce na brzdy byla, že ho vlek tlačil rovně
kdyby nebrzdil, tak to projel
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #13 kdy: 01 Října 2017, 19:38:22 »

zcela určitě rozměr pneu který neodpovídá specifikaci vozidla

Jak víme že neodpovídá? Kdyby měl větší ráfek (hádám z Vaší reakce a fotek), styčnou plochu mezi silnicí a pneu to moc neovlivní. Naopak by mu to v zatáčkách mělo "míň plavat", nebo podle čeho soudíte že to byla příčina nehody?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Fabia s vozíkem vs. fyzika
« Odpověď #14 kdy: 01 Října 2017, 19:43:22 »

obecně se úzká guma snáz "prořízne" vodou, bahnem, sněhem
ovšem je to takové sociální že  8)

čili tam kde tlačí 400kg nebržděné hmoty navíc, je ta širší guma jaksi kontraproduktivní

ano, usuzuji z fotek a obecného přehledu povolených rozměrů pro F1
( jo, že jde pomocí typových listů výrobce "cokoli" vím také )
IP zaznamenána