30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení  (Přečteno 37451 krát)

jakubfotbal

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil

Cca měsíc zpět jsem jel v jedné obci na Moravě v půl 4 rano (nulový provoz) za kamionem. Najednou se na mě nalepilo nějaké auto, bohužel jsem v zrcátkách nepoznal, že se jedná o PČR a kamion jsem začal předjíždět. Bohužel se tak ale stalo těsně za přechodem, takže jsem asi ještě kousek přejel plnou čáru, možná jen zadkem, to už nevím. Jenže když jsem končil předjížděcí manévr, tak byl přede mnou zase přechod. U tohoto si taky jistý nejsem. Myslím, že jsem se před přechodem už zařadil do svého pruhu, ale asi jsem přejl opět kousek plné čáry (doufám, že ne přechod). Když jsem začal předjíždět, tak samozřejmě za mnou okamžitě policie s majákama a je průser, že měli v autě zapnutou kameru.
Podle polacjtů mě hrozí odebrání ŘP na půl roku a pokuta 5000-10000 Kč. Ještě jsem jim na místě podepsal nějaký papír, což byla asi chyba, ale já jsem se k ním snažil chovat slušně a nedělat problémy. Nyní čekám, kdy mně od MÚ příjde předvolání ke správnímu řízení.

Poradí mi někdo prosím, jak to řešit?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2014, 23:15:43 »

Zatím bych čekal než příjde oznámení o zahájení řízení. Je předčasné to řešit teď.
Až to přijde budeš vědět z čeho jsi obviněný.
Pak je nutné vidět spis, takže požádat o kopii podle zdejšího návodu.
Až bude spis, tak ho vložíš např. na uložto, zdejší moudří to zkouknou a poradí :) 
Pokud to kvalifikovali jako § 125c odst. 1 písm. f) bod 7, porušením § 17 odst. 5 písm. d), tak opravdu hrozí 5 - 10 tis pokuta, zákaz řízení 6 - 12 měsíců a jako bonus 7 bodů v bodovém hodnocení řidičů, ale jestli se to stalo jak píšeš, tak to skutkovou podstatu moc nenaplňuje, protože v zákoně je, že nesmíš předjíždět na přechodu pro chodce a bezprostředně před ním. Poprvé si začal předjíždět za přechodem a pokud tam byl někde další, tak jsi se zařazoval do pruhu. Pokud mají video, bude to vidět přesně.
U těch plných čar záleží na tom, jestli byla před tím úsekem svislá dopravní značka zákaz předjíždění, pak by to mohlo být taky porušení § 125c odst. 1 písm. f) bod 7.
Podepsání oznámení přestupku neznamená, že se člověk doznává.

 
IP zaznamenána

jakubfotbal

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2014, 00:58:50 »

Pokud tedy předvolání příjde, jak mám tedy požádat o spis? O ŘP  si opravdu nemůžu dovolit přijít, takže to řeším dopředu, možná unáhleně. Možná ani nic nepříjde.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #3 kdy: 13 Května 2014, 07:36:50 »

Je to sekce "Procesní záležitosti - vzory podání" zde na foru, nad poradnou. Ve volném čase doporučuji pročíst celé forum. Je tu popsáno mnoho postupů, návodů a rad.
IP zaznamenána

jakubfotbal

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #4 kdy: 16 Května 2014, 00:09:47 »

Tak mi dnes došel dopis od MÚ, zítra ho jdu vyzvednout. Je ochotný mi někdo poradit, jak potom postupovat dál? Dopis od MÚ můžu naskenovat a vložit někam. Byl bych moc vděčný.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #5 kdy: 16 Května 2014, 00:40:49 »

jestli vám přišel dnes tak zcela jistě počkejte pár dnů, než ho vyzvednete. Může se to hodit :)
IP zaznamenána

jakubfotbal

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #6 kdy: 16 Května 2014, 02:19:26 »

Chci ho vyzvednout dnes, možná mně s tím pomůže kamarád, který má na MÚ známé a možná to půjde nějak ztopit. Jenže se nechci na něj spoléhat, proto píšu i sem.  :(
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #7 kdy: 16 Května 2014, 09:22:14 »

Dopis je na poště uložený 10 dní a rozhodně bych tuto lhůtu využil. Na výzvě od pošty je napsané do kdy tam bude uložený, takže bych ho vyzvednul poslední den uvedené lhůty.

Může se hodit každý den navíc kvůli prekluzi a orgány někdy spěchají, takže se může stát, že nedodrží pětidenní lhůtu od převzetí k samotnému jednání, což je nepřípustné a musí, po stížnosti, nařídit nové jednání. Nebo to nechat být, nechat je rozhodnout a využít to v odvolání na závažnou procesní vadu.

Na ztopení přestupku zapomeň, to fungovalo před xx lety. V současné době si to nikdo nelajsne, nebude riskovat své místo a pověst. Nebo je to ignorant, který jde přes mrtvoly a neřeší budoucnost :) Může tomu pomoct, když dokumentace nebude prokazovat spáchání přestupku, ale to si můžeš zařídit sám i bez pomoci přes známého. Záleží na tom, jak moc je kamarád známý s někým na úřadě. Samozřejmě nejlepší varianta je, když zná toho, kdo rozhoduje. Jakýkoliv další prostředník je zhoršení situace.

Pokud budeš využívat dvě možnosti obrany, tedy přes známeho a nebo cestou rad, tak to může uškodit tobě i známému. Známý nemusí být uspěšný a nebude moct svým vlivem pomoct, ale orgán bude vědět, že si chtěl ovlivnit výsledek. Když se pak začneš bránit aktivně sám, tak to může mít dopad na sankci a známý už pravděpodobně nebude mít dobré vztahy na úřadě. Nejhorší jsou známý co se chtějí nějak domluvit, a když to nejde začnou dělat potíže.

Je to jen můj subjektivní názor. Každopádně bych se rozhodoval o cestě ke zdárnémů cíli až po seznámení se spisem.
IP zaznamenána

jakubfotbal

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #8 kdy: 16 Května 2014, 12:26:58 »

OK, dám na Vaši radu a přeberu to až v příštím týdnu, to bude jistější  ;)
IP zaznamenána

jakubfotbal

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #9 kdy: 19 Května 2014, 18:51:07 »

Dopis od MÚ půjdu vyzvednout v pátek (8.den), ale absolutně nevím, co mě může v dopise čekat - moje první taková zkušenost. Když bych byl náhodou předvolaný už na pondělí, tak se asi nestihnu připravit. Hned v pátek sem vložím naskenovaný dopis, poradí mně s tím někdo prosím?
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #10 kdy: 19 Května 2014, 19:21:23 »

Pokud předvolají na dřív než za 5 dní, tak porušují správní řád. Omluvit se s tím, že to nestíháte, podat stížnost.
IP zaznamenána

jakubfotbal

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #11 kdy: 19 Května 2014, 19:34:10 »

Uvidím v pátek, ale popravdě z toho mám velký strach, nikdy jsem nic takového neřešil a ani nevím, jak podat omluvu, že se nestihnu dostavit popř. stížnost.  :-\  Zatím je to ale opravdu předběžné řešit, doufám, že mi někdo poradí v pátek, až to sem naskenuji.
« Poslední změna: 19 Května 2014, 19:36:07 od jakubfotbal »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #12 kdy: 19 Května 2014, 21:04:26 »

Dopis bude na poště i v pondělí, klidně bych pro něj zašel až v pondělí ráno.
Taky je možný na tu poštu zavolat a oni ho podrží do odpoledne.
Mám s tím jen dobré zkušenosti, kromě toho, když konec lhůty padne na víkend nebo svátek, tak se lhůta posouvá na následující pracovní den.
U přestupku, kde hrozí zákaz řízení bych bojoval o každý den :)

IP zaznamenána

jakubfotbal

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #13 kdy: 19 Května 2014, 22:44:05 »

Chápu, ale mám možnost vyzvednout jen v pátek, bydlím na Moravě a v pondělí už musím byt ve škole v Praze...
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 353
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění v blízkosti přechodu - správní řízení
« Odpověď #14 kdy: 20 Května 2014, 03:27:10 »

Doporučené dopisy je možné si nechat přeposlat na jinou adresu nebo na jinou poštu. Stačí zavolat na poštu, kde je dopis uložen, a požádat je o to.
IP zaznamenána