30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Podání vysvětlení přišlo obyčejně  (Přečteno 5349 krát)

JanNovak

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[?] Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« kdy: 11 Října 2016, 14:04:09 »

Došla mi výzva k podání vysvětlení podle § 158, mám se dostavit v pondělí, čili za 4 pracovní dny  :o Bylo to obyčejně hozené do schrány, nic od pošty. Je to od Policie, ale pravděpodobně nejde ani o dopravní věc. I tak, jsem povinen se na takto "doručenou" výzvu dostavit? Když ne, hrozí mi něco? Dopis přece mohl někdo ze schránky vyhodit apod., jak chce orgán dokázat, že mi byl doručen?

Děkuji
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« Odpověď #1 kdy: 11 Října 2016, 14:06:15 »

Nereagovat, nic se ti stát nemůže.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« Odpověď #2 kdy: 11 Října 2016, 14:13:59 »

Nehrozí. V klidu to zahoďte, oni možná udělají to samé.  ;)
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

JanNovak

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« Odpověď #3 kdy: 11 Října 2016, 22:34:41 »

Díky za okamžité odpovědi.

Platí ovšem i v případě, kdy by nešlo o dopravní přestupek, ale např. rušení nočního klidu nebo tak něco? V důvodu je jen stroze napsáno něco ohledně objasnění skutečností bla bla...
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« Odpověď #4 kdy: 11 Října 2016, 23:13:15 »

Jak jste správně naznačil, úřad/fízlové/kdokoliv nemá žádnou možnost, jak dokázat, že Vám byl dopis doručen. Co se nedá nadevší pochybnost prokázat, se nestalo.
Nedoporučené dopisy od státních institucí splachujeme do záchoda automaticky. Teda kdyby nám chtěli vrátit nějaké přeplatky, možný bych udělal výjimku
IP zaznamenána

JanNovak

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« Odpověď #5 kdy: 12 Října 2016, 08:26:27 »

Nebude přecejen lepší se ozvat na danou adresu pouze a jen stím, že odepírám podání vysvětlení? Dle některých zdrojů totiž existují judikatury na to, že není možné následné předvední, pokuta apod., neboť podání vysvětlení by v tomto případě bylo bezpředmětné.

Kdo ví, jak následné fízlovi rupne v bedně - když používá nezákonný postup v tak malé věci, jako je doručení výzvy k podání vysvětlení, nedivil bych se, kdyby následně po "neuposlechnutí" udělal ostudu před sousedama apod. kdyby se mě pokoušel předvést.

Na druhou stranu, kdybych odpověděl, stvrzuji tím, že jsem výzvu přijal.

Co tedy bude lepší? Stroze odpovědět, že odepírám podání vysvětlení, anebo na to vůbec nereagovat?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« Odpověď #6 kdy: 12 Října 2016, 08:37:40 »

S fízlama se zásadně nebavíme; na pochybně doručené výzvy zásadně nereagujeme. Tak zní první poučka pro styk se státní mocí.

Jestli se bojíte, že vás po této pochybné výzvě bude nahánět osobně, dost dobře vás může osobně nahánět i po tom, co mu napíšete, že se s ním nechcete bavit.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« Odpověď #7 kdy: 12 Října 2016, 08:41:58 »

pane Novák

3 ze 3 předchozích kolegů Vám doporučilo nijak nereagovat. A já budu tím čtvrtým.

podání vysvětlení je podání vysvětlení - ať už u dopravní agendy, rušení nočního klidu, obnažování na veřejnosti.

základní pravidlo pro komunikaci s úřady - reagujeme jen na doporučené, modře (případně jiné barvy) označené písemnosti.

vše ostatní je neformální dopisování, které nemůže být použito vůči Vám.

můžete se ptát klidně měsíc dál, ale dostanete vždy tuto samou odpověď. pro klid svědomí si můžete nastudovat příslušné zákony, tam to budete mít i v právnickém newspeaku.

to co jste obdržel můžete zahodit (do separovaného odpadu samozřejmě  ;)), použít na zatopení, případně najít jiný kreativní způsob využití  :D
IP zaznamenána

JanNovak

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« Odpověď #8 kdy: 12 Října 2016, 08:48:28 »

Dobre, dekuji, budu se tim ridit a pak dam vedet.

Jeste se chci zeptat, jakou vahu maji jejich slavne hovory ze skryteho cisla? Uz jsem si skryte cisla zablokoval ale v LOGu vidim ze obcas porad to zkousi.

Co rikate na tuto jejich vychcanost ze kdyz neco oznamujete, ulozi si k jmenu Vase cislo a na tom Vas pak nahaneji?

Take jsem ovsem slysel, ze uz ze skryteho cisla volat nesmi...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« Odpověď #9 kdy: 12 Října 2016, 09:02:05 »

vše ostatní je neformální dopisování, které nemůže být použito vůči Vám.

Tak tady pozor, pokud se budete chovat a odkazovat na onu pisemnost, je jasne, ze jste se s ni seznamil a muze to byt pouzito proti Vam.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« Odpověď #10 kdy: 12 Října 2016, 09:03:40 »

O telefonickém hovoru mohou napsat úřední záznam, ale důkazní hodnotu to má pramalou. Může tímto způsobem být prozrazeno, že písemnost byla doručena, ačkoliv byla zaslána obyčejně, takže opatrně.
Zásadně pokud mi někdo volá ze skrytého čísla, tak se zprvu nepředstavím a případně to nejsem já ;-) (to teda dělám hlavně kvůli různým nabízečům). Opičákům telefon nesděluju a když už volám na úřad, tak ze skrytého čísla apod. :-)
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« Odpověď #11 kdy: 24 Října 2016, 13:42:16 »

No takisto keď Vám volajú vy nemáte žiadnu istotu že sú to fakt policajti takžeaj keby mali nahraný hovor proste byť presvedčený že si z Vás niekto robil srandu
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení přišlo obyčejně
« Odpověď #12 kdy: 24 Října 2016, 16:57:52 »

Já se do telefonu představuji až v momentě, kdy to udělá ten, kdo mi volá a já ho poznám. Používám prostě "prosím". Většinou to funguje takhle: Tady Vladimír Čech, mluvím prosím s Mhzz? Dobrý den, pane Čechu, Mhzz u telefonu. V případě, že volá telefonista, imituji naše veličenstvo prasidenta.
IP zaznamenána