Poradna > Potřebuji poradit - doručování

Platí SPr.Ř ohledně doručování i pro Magistrát - odbor odpady?

(1/4) > >>

ViktorN:
Mám následující dotaz. Platí správní řád i pro magistrát — Oddělení správy poplatku za komunální odpad?
Podle úřadu totiž doručování platí i když úřad zaslal nedoporučeně obyčejným dopisem.
Stejně tak úřad usoudil, že může rovnou vyvěsit na úřední vývěsce a doručení je tak platné.
Za celkou dobu úřad neposlal žádný doporučený dopis a tvrdí, že není povinen ze zákona.
A tak si sám po celou dobu stanovoval a zvyšoval pokutičky za údajný nedoplatek, což nakonec začal exekučně vymáhat obstavením účtu. Podle telefonického ověření poslal úřad až nyní doporučený dopis s oznámením o zahájení exekuce, nicméně tento dopis ještě nebyl poštou doručen.


Podle mého názoru je to samozřejmě nesmysl. Nenašel jsem žádnou výjimku. Ale přece jen — vi někdo o existenci takové případné výjimky, kdy úřad není vázán povinností cokoliv doručovat a může rozhodovat tím, že založí si to do spisu a pak případně vyvěsí na své nástěnce někde ve sklepě úřadu a má za doručené?
Přece jen je SO stále orgánem, byť se v jednom případě jedná o „dopravní odděleneí“ a v jiném případě „odpadkové oddělení“, výjimky snad nejsou a nebo se mýlím?
Děkuji

Martin623:
Domnívám, se že platí správní řád i pro odpadkové oddělení.
Vím jistě, že pro úřad práce platí také správní řád.

Kdysi jsem byl na úřadu práce registrovaný po dobu dvou měsíců, ale věděl jsem, že po těch dvou měsících nastoupím do zaměstnání a sdělil jsem jim to. Nicméně oni mě stejně otravovali, abych si práci hledal, chodil na pohovory, sbíral razítka, že mne nikde nechtějí. Měl jsem se v termínu dostavit na ÚP a já se na to pochopitelně vy.sral a odjel na dovolenou. No to byl humbuk. Úřad práce nelenil a zahájil se mnou správní řízení, které pak zastavil.

Hugo:
InfŽ podle jakého zákona zmíněný odbor doručuje?
A před vlastní exekucí nebyla žádná výzva? Podán návrh na zastavení exekuce?

ViktorN:
Ne, před exekucí nebyla doručená žádná výzva (dokonce ani nedoporučeně). Nyní leží na poště doporučený dopis (sic) s oznámením o exekuci, která již byla zahájena obstavením účtu. Zítra vyzvednu a podám návrh na zastavení exekuce a zároveň budu muset asi napadnout exekuci soudně zároveň s žádostí o předběžné opatření, protože je mi jasné, že s návrhem na zastavení exekuce si paraziti vytřou své rectum…
Ano, součástí návrhu na zastavení exekuce může být dotaz dle §106 InfZ, podle jakého zákona konkrétně ráčí úřad doručovat.

Hugo:
Předpokládám, že nejde o závratnou částku. Pokud exekuce blokuje něco víc než adekvátní částku na účtu, řešil bych to žádosti o zrušení exekučního příkazu. Předběžné opatření je trochu s kanónem na mravence, ne?

Platebnímu rozkazu musí předcházet předžalobní výzva. A platební rozkaz snad  musí být doručen do vlastních rukou, náhradní doručení není možné.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi