Přestupek (dříve správní delikt) provozovatele (tzv. řešení osoby blízké) > Výzva provozovateli - starší případy

Auto z půjčovny - provozovatel vozidla?

(1/7) > >>

Lafayette:
Dostal jsem hned dvě výzvy provozovateli motorového vozidla, abych zaplatil po 1000 Kč za jízdu rychlostí 60 km/h v místě, kde je povoleno jet nejvýše 50 km/h.
Nicméně v obou případech jsem jel autem z půjčovny (měl jsem s půjčovnou normální smlouvu), ale v dopisech doručených mě vyzývá městský úřad provozovatele vozidla se zaznamenanou registrační značkou k zaplacení nebo ke sdělení údajů o totožnosti řidiče vozidla (klasický dopis).
Prostě oni poslali dopis do půjčovny, ta jim sdělila, že v té době jsem měl auto půjčené a oni dál postupují, jako kdyby to auto bylo moje. Dokonce v té výzvě k zaplacení je věta: Z centrálního registru silničních vozidel vyplývá, že jste provozovatelem výše uvedeného vozidla.

Předpokládám, že provozovatel vozidla je ta autopůjčovna, takže já na ten dopis nemusím vůbec nijak reagovat, je to tak?

jkraus222:
Jelikož nejste provozovatel, nemůžou Vás ani jako provozovatele k ničemu vyzývat. Nechal bych to plavat.

mosquitoe:
Kdyby snad vydali rozhodnutí, tak by to mělo jít rozstřílet na odvolání nebo přinejhorším u soudu bez větších problémů.

Lafayette:
Tak já to nechám teď úplně být a uvidím, jestli bude nějaké pokračování. Dám vědět.

kverulant:

--- Citace: lafayette  16 Března 2014, 01:58:40 ---......Nicméně v obou případech jsem jel autem z půjčovny (měl jsem s půjčovnou normální smlouvu), ale v dopisech doručených mě vyzývá městský úřad provozovatele vozidla se zaznamenanou registrační značkou k zaplacení nebo ke sdělení údajů o totožnosti řidiče vozidla (klasický dopis).

--- Konce citace ---
A to ten provozovatel nezajistil, aby s autem jako se zbraní nebyly páchány přestupky nebo trestné činy ? To je absurdní až nezodpovědné.  :)
Co kdyby jste třeba to auto půjčil nějaké osobě blízké? Jak si tohle před úředním údem obhájí? Asi by měla být auta vybavena biosenzory, která dálkově předají data o řidiči před vlastní jízdou. Jinak utrum. 
Zkuste v té půjčovně zjistit zda to úřad odloží pro zjevnou šikanu... pak se třeba vyplatí si pořídit živnostňák na půjčování aut a půjčovat ho osobě blízké. A ještě to provozovat se ztrátou.  :)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi