30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny  (Přečteno 965 krát)

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil

Přišla výzva k uhrazení.
stál jsem autem na jednom z míst podle fotky vlevo u nakládací rampy, bežný stav sopoustu let. Nějaký obchodník se rozhodl volat MP, že mu to brání v zásobování.
Za mě je tam místa dost zásobovat mohl i jinak.

Nezjištěný řidič vozidla tovární značky xxxxxxxxx je podezřelý ze spáchání přestupku podle
§ 125c odst. 1 písm. k) zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, kdy porušil
povinnost vyplývající z ustanovení § 27 odst. 1 písm. s) zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních
komunikacích, tím, že dne xx.xx.xxxx v době nejméně od xx:xx do xx:xx hod., na ul. xxxxxxx
xxxxxxx (nákladní rampy, zadní část NC ) v xxxxxxx, s výše uvedeným vozidlem stál v místě,
kde ohrozil bezpečnost provozu na pozemní komunikaci, zejména omezil ostatním vozidlům přístup při
zásobování provozovny.

Zaráží mě jak mohu omezit a za to dostat pokutu, není tam zákaz zastavení stání, ani vyhrazeno cokoliv pro zásobování, tzn. řidič nemohl vědět že omezuje cokoliv, průjezd jsem nechal 6m.

Mám napráskat řidiče? Zatím je to na výzva na provozovatele.

Strategie:1.) snažit se ať úřad prokáže kože a jak jsem omezil, toto asi nebudou schopni, beru že musejí předvolat toho koho jsem omezil atd.?
2.) napráskat se jao řidič a tvrdit že jsem zastavil vozidlo pro poruchu a čekal na odtah. Nebo že se mi udelalo nevolno.

Díky.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2024, 16:40:49 »

Napráskáním řidiče nic nepokazíte, parazit bude mít přidanou práci.
Co je to za město?
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2024, 08:16:15 »

Ostrava
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2024, 09:44:02 »

To je daleko, jako Helmut neposloužím. S Ostravou nemám zkušenosti. Bojovat ale doporučuji vždy, v tomto případě obzvlášť, má potenciál.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2024, 10:54:17 »

Ohrozil bezpečnost tím, že omezil.......?? Zákon tyto pojmy docela rozlišuje a v Ostravě asi dost chlastají.... příště bude porušením jiné povinnosti, že si tam obchodník nemohl zakouřit?

Jestli tam není zákazová značka, pak podle mě platí §25 1(b) a 3 - 6 metrů tam zjevně je.
« Poslední změna: 09 Února 2024, 11:11:25 od gumidos »
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #5 kdy: 09 Února 2024, 11:25:03 »

Ano, právě pro tu absenci svislého a vodorovného značení vidím potenciál. Gumové hlášky fízlů a parazitů nemají s důvodností ani zdůvodněním nic společného.
Napráskat kontaktního řidiče, který se bude s parazity co nejdéle kočkovat, maximálně využívat lhůt, nahlížet do spisu, vyjadřovat se k podkladům, podávat žádosti, podjatosti, atd. atd. Velký potenciál.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2024, 12:05:27 »

Používá tu rampu vůbec někdo k zásobování?
IP zaznamenána

hořčík

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
xx
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2024, 12:51:15 »

xx
« Poslední změna: 26 Února 2024, 15:40:54 od revell »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2024, 13:50:47 »

Pokud to zkoušejí přes § 27(1)(s) a nějaké šroubované vysvětlení, tak to znamená, že i úřad si není jistý, jak to s tím stáním je. Je třeba je v tom co nejdéle nechat a náležitě si je vychutnat. Pokud tam není zakázaný vjezd nebo nějaké značky, tak na první pohled podle fotky bych řekl, že to je stání zcela v souladu s pravidly, od oka podle délky auta tam bude volných 6m a dokonce ani to stání kolmo bez příslušné značky není nepřípustné, srov. § 25(1) ZPPK.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #9 kdy: 09 Února 2024, 14:48:09 »

Toto u mě není nakládací rampa. Tento taras nesplňuje žádné bezpečnostní předpisy.
IP zaznamenána

Hrebos

  • Příspěvků: 39
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #10 kdy: 09 Února 2024, 21:31:59 »

Z mého laického pohledu schází zavinění, vč. zavinění z nedbalosti. Jako řidič jste se pouze řídil předpisy a značkami. Předpokládám, že to budou otáčet na 27 písm. s): na jiných místech, kde by tím byla ohrožena bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, zejména jízda ostatních vozidel.

Tady se tak dostáváme k zajímavému výkladu. Pokud zastavím v místě, kde jsem znemožnil zásobování provozovny, je naprosto jasné, že jsem nikoho neohrozil! Nýbrž omezil. A to ve zmíněném ustanovení není. Dokonce je tam zejména jízda vozidel. Takže nebylo porušeno nic.

Jako podpůrné tvrzení lze použít, že řidič nemohl předpokládat, že se zde nachází zásobovací rampa, protože tam nebylo žádné označení, nic.
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel

Ladislav Laker

  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #11 kdy: 10 Února 2024, 08:37:53 »

dne xx.xx.xxxx v době nejméně od xx:xx do xx:xx hod., na ul. xxxxxx xxxxxxx (nákladní rampy, zadní část NC ) ..

Stálo by za to zkoumat, zda se objektivně jednalo o nakládací rampu. Podle nařízení vlády č. 101/2005 Sb. musí nakládací rampa splňovat tyto podmínky:

Nakládací a vykládací rampy
6.1 Manipulační prostory rampy musí vyhovovat rozměrům manipulačních jednotek, kterými má být při nakládání a vykládání manipulováno, a rozměrům po nich pojíždějících dopravních prostředků. Volné okraje rampy musí být trvale označeny značkami označujícími nebezpečnou hranu a upozorňující na nebezpečí pádu osob nebo rizika střetu osob s překážkami13). Rampa instalovaná po nabytí účinnosti tohoto nařízení musí mít alespoň jeden bezpečný výstup nebo výjezd.
6.2 Rampa převyšující okolní plochu o více než 0,5 m, která slouží také pro pěší, musí být podél volného okraje vybavena vhodným ochranným zařízením proti pádu, například snímatelným ochranným zábradlím5).


U nakládací rampy tedy musí být (kumulativně?) splněny dvě podmínky: trvalé značení okrajů (nebezpečných hran) a vybavení okrajů vhodným ochranným zařízením.

Subjektivní stránka:
Nebyla-li ona část stavby řádně označena a vybavena ochranným zábradlím podle § 6 n.v. č. 101/2005 Sb., pak řidič neměl možnost rozpoznat, že se jedná o nakládací rampu.
« Poslední změna: 12 Února 2024, 21:31:38 od Ladislav Laker »
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #12 kdy: 10 Února 2024, 09:13:35 »

Diky moc,
V tuto chvili jsem se osobne napraskal jako ridic. Pani urednice se chovala jako by tam byla prvni den, omlouva se, 3 krat tiskne zapis pak tam rucne dopisuje ze mi predala zapis, samozrejme vkladala vety do zapisu ktere naoko fajn ale uplne jinak nez sem rekl. Des. Bud vi presne co maji delat nebo jsou uplne mimo.
Rekla ze to probirala s vedouci( volal jsem jim tam predem a rikal at se na to vykaslou ze nelze ohrozit omezenim) tak ze pry se shodli s vedouci ze TAM pokutu dat muzou...kurvy. tak muzou ale ze nemusi to uz ne. No pry ze to nepujde odlozit stejne jako minule...cumim na ni jak jako minule, a pak mi docvalko ze mluvi o 2roky starem necem podobnem ale trochu v jinem miste a tak to odlozili.
Uvidim co bude chci od nich slyset koho a jak sem omezil. Zkusim to ze sem taky mohl nakladat. Oznaceni ze je to rampa tam neni a rampu to nesplnuje.
Rekl sem ji ze se ma venovaat nekomu kdo zaplati hned, ze semnou to bude nadlouho, rak sem zvedav :D
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #13 kdy: 10 Února 2024, 09:34:53 »

Pardon, ale proč říkáte druhé straně předem, jak se budete hájit?
O čem byl zápis? Vy jste k tomu vypovídal?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u nakládací rampy - omezení zásobování provozovny
« Odpověď #14 kdy: 10 Února 2024, 12:14:09 »

Občas to ego nezvládá, zvlášť když si člověk myslí, že má nabito. Znám to velmi dobře.

Parazitka si poznamenala, že jste potížista. Takže si dá pozor minimálně na lhůty.
Jak už tu bylo zmíněno, (pokud nejste SO důvěrně znám) vystupovat jako sedlák, šetřit právními výrazy, atd., až SO2 případně KS to rozbalit. Parazity z SO1 neohromíte, jsou splachovací a nic jim nehrozí, i když jim to bude často odvolací orgán vracet.
IP zaznamenána