30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě  (Přečteno 11006 krát)

infoman

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Ahoj,

jsem úplný nováček a po přečtení několika témat jsem došel k závěru se poradit se zkušenějšími, protože podobný případ jsem tady nenašel. Bodově shrnutí situace: v létě mě chytil na Národní třídě v Havířově úsekový radar, auto bylo až do podzimu napsáno na operativní leasing a teprve nedávno jsem obdržel doporučený dopis ze zdejšího Magistrátu, ve kterém jsem se dozvěděl, že jsem předvolán k podání vysvětlení. Výše pokuty se tak zřejmě řešila přímo s tehdejším majitelem auta a ten je odkázal na mou osobu, coby uživatele vozu. Jaké mám v této situaci možnosti?

Určitě rád bych nejdříve viděl spis, co všechno obsahuje, včetně fotografie. Dopis je standardní, je v něm popsán přestupek (kdy a kde) včetně uvedení neznámého pachatele. Pokud nebude zbytí, jsem ochoten se dostavit na předvolání a hrát totálního nováčka, kterému se tato chyba stala poprvé. Proč se ale neporadit s Vámi zkušenými bardy? :)

Díky za info, klidně SZ.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2017, 13:20:08 »

A z jakého přestupku jste obviněn (paragraf)?
IP zaznamenána

infoman

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #2 kdy: 15 Listopadu 2017, 13:22:57 »

125c odst. 1 písm. F) bod 4 zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích (zákon o silničním provozu).
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #3 kdy: 15 Listopadu 2017, 17:13:40 »

Taky máme "operák" a automaticky přišla faktura od provozovatele operáku na určenou platbu, zaplaceno,   a tím to bylo vyřešeno.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #4 kdy: 15 Listopadu 2017, 20:50:55 »

1. Kdy máte cca termín?

2. Určitě, stavte se na úřad, ofoťte spis, ANONYMIZOVANĚ nahrajte ho sem (příp. lze řešit NEVEŘEJNĚ) a pak lze vymyslet jak stavět obranu

Chápu to dobře, že nyní jste vy provozovatelem?
IP zaznamenána

infoman

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #5 kdy: 16 Listopadu 2017, 11:57:59 »

Termín mám ke konci listopadu, spis si ofotím. Ano, na podzim jsem se stal provozovatelem vozidla, v době spáchání údajného přestupku byl provozovatelem poskytovatel operáku.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #6 kdy: 16 Listopadu 2017, 13:01:05 »

Já myslím, že k předmětnému přestupku nemáte správnímu orgánu co říci, protože jste žádný nespáchal.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #7 kdy: 18 Listopadu 2017, 15:36:26 »

Aby to spadlo rovnou na tu leasingovku? Já bych aspoň zkusil Helmuta..
Myslím, že leasingovka se současným provozovatelem měli v tu dobu dost specifický vztah na to, aby to šlo jen tak překlopit...
« Poslední změna: 18 Listopadu 2017, 15:37:58 od IZS »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #8 kdy: 18 Listopadu 2017, 15:40:02 »

Souhlasím s gumidosem, ať si to ta leasingovka vyřeší jak chce, tohle slušný firmy nedělaj, napsal bych že jste neřídil a hotovo
IP zaznamenána

infoman

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #9 kdy: 21 Listopadu 2017, 13:20:22 »

Ve smlouvě s leasing firmou mám odstavec, že já jako klient hradím veškeré pokuty udělené příslušnými orgány policie či státní správy v souvislosti s používáním předmětného vozidla v rozporu s příslušnými předpisy. Odstavec ještě dále pokračuje, ale tímto ujednáním se mi zásadně zmenšují manévrovací prostory.  :(
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #10 kdy: 21 Listopadu 2017, 13:31:49 »

Vždyť to je v pořádku, napište úřadu že jste neřídil, oni dají pokutu leasingovce a ta jí potom bude chtít od vás zaplatit, zaplatíte jí ale máte to bez bodů a bez záznamu v evidenční kartě řidiče dále nemusíte ztrácet čas na ústním jednání a nemusí vás zajímat spis
« Poslední změna: 21 Listopadu 2017, 13:41:37 od t4455 »
IP zaznamenána

infoman

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #11 kdy: 21 Listopadu 2017, 14:05:32 »

A varianta, že si již nepamatuji, kdo řídil, že je to už dlouhá doba, ale že jsem ochoten pokutu zaplatit? Tím bych se měl rovněž přívalu bodů vyhnout ne? Je něco, na co bych si měl při čtení spisu dát velký pozor, na co by se dalo úředníky chytnout? Osobně mě zajímá fotografie z místa činu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #12 kdy: 21 Listopadu 2017, 14:11:53 »

A proč vás zajímá fotka? Proč vás zajímá spis? Ta je vám k ničemu, navrhuji vám nejlehčí řešení.

Buď dostanete pokutu na svoje jméno a budete to mít v záznamu nebo to hoděj na tu udavačskou leasingovku a zaplatíte to jim ale nebude v tom přestupku figurovat vaše jméno.

Zaplatíte to stejně.

Pokud si to chcete komplikovat a zbytečně si házet klacky pod nohy tak bez mojí účasti.
IP zaznamenána

infoman

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #13 kdy: 21 Listopadu 2017, 14:19:33 »

Někde jsem z obdobných případů zde na webu uvedených vyčetl, že by bylo fajn se se spisem seznámit, než se člověk vůbec vyjádří. Dopředu počítám s tím, že celý případ skončí zaplacením pokuty, jakou výši mám tedy očekávat jen pro mou nováčkovskou představu? Díky za info.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření - překročení do 15 km ve městě
« Odpověď #14 kdy: 21 Listopadu 2017, 15:29:16 »

Nebyl jste provozovatelem, nebyl jste ztotožněn jako řidič, VYUŽIJTE TÉTO SITUACE
IP zaznamenána