30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Občanské soužití - mám se odvolat?  (Přečteno 2494 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Občanské soužití - mám se odvolat?
« Odpověď #15 kdy: 29 Června 2023, 01:45:46 »

Nemam na to nazor, protoze jsem tam nebyl, dotycne neznam ani Vas, a nemam poneti, jake funguji lokalni mafianske vztahy.

Co je mi znamo, tak k prekvalifikaci by SO mel pristoupit, kdyz to zasadne vyboci z policejni zpravy.  Tam zase budou svedcit fizlove(pokud si vyzadate a bude k tomu duvod), kteri si budou kryt prdel tim, co je ve zprave.

Dejte na radu pana hh, nebudte linej  a zjiste si co fizlove do zpravy napsali. Pokud tam neni neco zasadne jineho, tak prekvalifikace asi nehrozi. Pokud by policie z toho chtela udelat tr. cin, tak by to patrne udelala rovnou.
Navstivte SO, nechte si poridit kopii spisu a hlavne se s SO nevybavujte.
« Poslední změna: 29 Června 2023, 01:50:13 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Občanské soužití - mám se odvolat?
« Odpověď #16 kdy: 30 Června 2023, 12:11:37 »

Jediný co mně od toho odrazuje je fakt, že vlastně to bude 2 vs 1, protože já na to budu sám a oni budou dva (sousedka a ten její frajer) ale Ok asi dám na Vás
2:1 by nemělo až tolik vadit, váha svědků se neměří na kila. Jak to popisujete, oba "svědci" byli přímými účastníky konfliktu, dle vaší verze a prvotního hlášení na PČR ho přímo vyvolali, mají na věci svůj zájem (jednak jim samotným hrozí/hrozilo nějaké stíhání, vůči vám nejsou nezaujatí, vůči sobě navzájem jsou tzv. osoby blízké). No a je-li sousedka, jak tvrdíte, konfliktní a v místě "oblíbená", třeba by se našli nějací další svědci. Když ne přímo k danému incidentu, tak aspoň k tomu, jak daná osoba funguje a jak je asi důvěryhodná.

nastuduju jak sepsat odpor a podám ho.
Odpor je naprosto triviální čistě formální úkon. Nejdůležitější je podat ho včas a na správné místo (tj. úřadu, který příkaz vydal, klidně do datovky, jak navrhujete). Dovnitř patří jen kdo podání činí (v případě DS to sice trochu plyne z metadat, ale i tak je vhodné to do podání vypsat), že jde o odpor a proti čemu, tedy jednoznačně označit příkaz. Není zakázané tam toho napsat víc, lidi mají přirozenou tendenci své kroky vysvětlovat, ale technicky, cokoliv tam bude nad rámec té jednoduché formy, už vlastně není odpor, ale nějaké následné vyjádření či jiný vstup do pokračujícího řízení. A na to není spěch, po odporu je na tahu úřad.

Ještě jeden možná hloupý dotaz: Nemůže se třeba stát, že když se budu bránit, tak to nakonec překvalifikuji na přečin nějakého vyhrožování a bude mi hrozit trestní stíhání? Ja trošku googlil a moc jsem nepochopil v čem je rozdil mezi přestupkem a trestním činem "vyhrožování"...
V intenzitě. Základem skutkové podstaty TČ nebezpečné vyhrožování je, že ty hrozby skutečně vyvolají (nebo mají vyvolat) v oběti strach o zdraví/život. Posuzuje se to všelijak, ale rozhodující je celkový kontext (a rozhodně nestačí, aby jediným pramenem bylo tvrzení poškozené, že jí někdo hrozil zabitím a že se fakt bála, např. pokud se neodstěhovala a nijak se vám nevyhýbá, tak to s tou obavou o život asi nebude moc žhavý). Překvalifikace nehrozí - kdyby to k tomu bylo, tak to vůbec PČR nebude posílat na úřad, ale rovnou zahájí úkony trestního řízení. Navíc i kdyby ta paní opravdu měla nějaké kontakty u PČR a tam si někdo postavil hlavu, na podání obžaloby potřebují ještě státního zástupce a ten by jim nějakou sousedskou hádku, u které nikdo jiný nebyl, kvalifikovanou jako nebezpečné vyhrožování, hodil rychle na hlavu - SZ nemají rádi neúspěch, a tohle nejen že by u soudu neprošlo, ale ještě by z toho měl SZ ostudu. Ani úřad vedoucí přestupkové řízení nemá nějaké vedlejší motivace zkoušet věc překlopit do trestního řízení. Pro úředníka, který to řeší, je to tuctový případ, má takových na stole desítky. Podnětem k OČTŘ si ani nijak neusnadní práci, spíš přidělá, i kdyby třeba sám byl přesvědčen, že to už je TČ, tak on o tom nerozhoduje, může maximálně na SZ poslat podnět a čekat, mezitím mu normálně řízení a všechny lhůty běží ... Touhle alternativou bych se na vašem místě netrápil.
« Poslední změna: 30 Června 2023, 12:19:50 od hh »
IP zaznamenána