30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: výzva ...  (Přečteno 17216 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
výzva ...
« kdy: 23 Února 2016, 22:50:17 »

Přišla mi poprvé po 3 letech výzva, viz příloha. Je to sice naprostá banalita za pětikilo, ale chci to využít k otestování daného úřadu, resp. k sebevzdělání. Situace: zřídili u nás novou úsekovku, kterou jsem neměl v databázi a přehlédl ji... pochopitelně jsem si to tu pročetl a nebudu zbytečně zdržovat, otázka je jediná: rovnou napráskat real Helmuta (mám), nebo to ignorovat? Díky!   
« Poslední změna: 23 Února 2016, 23:09:33 od Otto »
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2016, 23:03:09 »

Výzvu bych ignoroval... až Vás jako provozovatele vyzvou k napráskání řidiče tak pak Helmuta...
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2016, 23:04:54 »

jo a lépe si to anonymizujte... se Vám to při skenování prosvítilo i na ty stránky za tim, takže z toho jde vyčíst pár údajů, které jste asi nechtěl zveřejnit...
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2016, 23:06:19 »

jo a lépe si to anonymizujte... se Vám to při skenování prosvítilo i na ty stránky za tim, takže z toho jde vyčíst pár údajů, které jste asi nechtěl zveřejnit...

Aha, dík!
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2016, 02:12:05 »

Výzvu bych ignoroval... až Vás jako provozovatele vyzvou k napráskání řidiče tak pak Helmuta...
Přečtete si poslední odstavec.
Úřad už nic dalšího neudělá a bude sprdelovat. Na nějaké obtěžování se s řidičem se už nehraje. Takže šup tam s Helmutem, není čas ztrácet čas.
Pokud je reálný, tak můžete využít těch 60 dní ode dne, kdy se úřad o přestupku dozvěděl (a to nevíte kdy) a dát jim ho později. Potom se naučíte rozporovat nezákonně zahájenou Sprdel.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2016, 02:22:36 »

Pokud se Vám ještě do reálného Helmuta nechce a chcete si hrát (s ohýnkem):
V předposledním odstavci píší, že zahájí řízení o přestupku, takže to asi není úplný Turbo model. Chtělo by to spis, tam by mělo být uvedeno, kdy se orgán dověděl o přestupku a 60 dnů bude jasných.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #6 kdy: 24 Února 2016, 07:35:06 »

Přečtete si poslední odstavec.
Úřad už nic dalšího neudělá a bude sprdelovat. Na nějaké obtěžování se s řidičem se už nehraje. Takže šup tam s Helmutem, není čas ztrácet čas.
A není v předposledním odstavci, že pokud nenapráská, úřad bude zjišťovat? To už fakt mají posvěcené, že zahlásej zaplať výpalné a pokud nezaplatíš, připrav se na SprDel? Kdo řídil nás zajímá jen když to hned práskneš.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #7 kdy: 24 Února 2016, 09:52:57 »

Trochu jste mě znejistěli, asi je ve hvězdách, jak to bude probíhat. Reagoval jsem na to, že když má našinec dobrého Helmuta, tak neškodí ukázat úřadu dobrou vůli a podělit se s ním o tu radost. Než ho účelově vytahovat, až když toho nenechají (a také nenechají).
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #8 kdy: 24 Února 2016, 10:13:54 »

Já bych rozlišoval Praha vs. ostatní ČR. V Praze po ingnorování výzvy se obvykle nic nestane (mrtvý brouci), ale v Lysé mi to po dvou výzvách k zaplacení určené částky překlopili rovnou na SPRDEL.
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #9 kdy: 24 Února 2016, 11:05:55 »

já si právě myslim, že turbomodel - teda po výzvě hned sprdel - snad zkouší jenom v Brně ne? :D výzva je odpustek - když nezaplatíš měli by zahájit řízení o přestupku a zjištovat řidiče - pokud jim pak napíšete ať jdou do prdele - tak to hodí na sprdel. takže pokud se chcete pouštět do boje tak bych využil všech možností jak to natahovat - aktivní přístup k délce řízení. sice jste v prekluzní době 2 roky, ale i tak...
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #10 kdy: 24 Února 2016, 13:37:28 »

já si právě myslim, že turbomodel - teda po výzvě hned sprdel - snad zkouší jenom v Brně ne? :D výzva je odpustek - když nezaplatíš měli by zahájit řízení o přestupku a zjištovat řidiče - pokud jim pak napíšete ať jdou do prdele - tak to hodí na sprdel. takže pokud se chcete pouštět do boje tak bych využil všech možností jak to natahovat - aktivní přístup k délce řízení. sice jste v prekluzní době 2 roky, ale i tak...
Stav v Pardubicích je již nějakou dobu neměnný, po ignorování výzvy dochází rovnou k příkazu za Sprdel.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #11 kdy: 24 Února 2016, 14:58:53 »

když nezaplatíš měli by zahájit řízení o přestupku a zjištovat řidiče - pokud jim pak napíšete ať jdou do prdele - tak to hodí na sprdel. takže pokud se chcete pouštět do boje tak bych využil všech možností jak to natahovat - aktivní přístup k délce řízení. sice jste v prekluzní době 2 roky, ale i tak...
Není možné zahájit řízení o přestupku, když není známa osoba přestupce. Zahájit řízení a pak zjišťovat kdo je vlastně přestupce není dle českého právního řádu možné.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #12 kdy: 24 Února 2016, 20:35:39 »

To all, díky za rady, takže patrně napráším "Helmuta" z Commonwealthu. Existuje, poštu přebírá, v ČR bývá na návštěvě cca 1 x do roka, řidičák má.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #13 kdy: 24 Února 2016, 22:53:48 »

Jestli něco pošlou, tak to bude určitě česky a nejlépe jako předvolání k podání vysvětlení. Měl by odepsat, že teda sorry, přestupek se asi stal, jak píšou, ale Vaše jazyk není dobrá pro moje, tak zmocňuji Mr. Otta, aby mě v této věci zastupoval. Podpis nemusí být ověřen.
Dejte vědět o vývoji.
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:výzva ...
« Odpověď #14 kdy: 24 Února 2016, 23:21:36 »

tak pro jistotu ještě diagram. já si prostě myslím, že výzvu k úhradě určené částky můžete zahodit a úřad by měl zahájit zjištovaní přestupce - tedy třeba výzvou na provozovatele k podání vysvětlení, pak bych jim dal Helmuta. Turbo model si myslim můžou zkoušet, ale ten se dá rozstřílet.
IP zaznamenána