30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky  (Přečteno 10220 krát)

Quick

  • Příspěvků: 172
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #45 kdy: 15 Listopadu 2023, 15:41:55 »

No to je fakt, ako fyzická osoba sa koncesionárskym poplatkom asi vyhnem ľahko, ale firmy majú smolu...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #46 kdy: 15 Listopadu 2023, 17:03:00 »

Quick: ten zákon predikuje na základě zkušeností s úředníky, že firemní pracovníci i samotní podnikatelé ve své pracovní době sledují televizi, místo aby se věnovali své práci, za kterou jsou placeni!
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #47 kdy: 15 Listopadu 2023, 22:33:57 »

spíš to, že každej ten hajz podnikatelská si vozí prdel ve fáru, co si odečte z daní a má tam rádio i mobil...
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #48 kdy: 10 Prosince 2023, 23:12:30 »

Ja sa rozhodne nechystám prihlásiť k plateniu koncesionárskych poplatkov. Keby sa náhodou paraziti z ČT ozvali, tak im odpíšem, že žiadne elektronické zariadenie nevlastním. Našťastie zatiaľ žiadna centrálna databáza mobilov, PC alebo TV neexistuje, takže nemajú žiadny dôkaz, že niečo z toho vlastním.

Fakt nevidím spôsob, akým by ma mohli donútiť k plateniu, pokiaľ budem zapierať, zapierať a zapierať. Vedel by ma niekto vyviesť z omylu?  :)

Já to vidím podobně, že zatím ta páka není. Situace může byt jiná ve chvíli, kdy mobilní operátoři budou muset napráskat svoje zákazníky, což doufám, že ještě hodně dlouho , nikdy nenastane. Pak jedině zahraničního operátora, ale tam je aktuálně problém s tím, že na území ČR by člověk by nucen používat pouze roaming, nikoliv běžné služby. Řešil jsem z důvodu výhodnější nabídky operátora z Polska.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #49 kdy: 11 Prosince 2023, 08:55:18 »

Já to vidím podobně, že zatím ta páka není. Situace může byt jiná ve chvíli, kdy mobilní operátoři budou muset napráskat svoje zákazníky, ...

Tak potom jedině si sehnat starý hloupý telefon bez internetu a bez FM rádia.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #50 kdy: 11 Prosince 2023, 12:35:42 »

 ;)
Já to vidím podobně, že zatím ta páka není. Situace může byt jiná ve chvíli, kdy mobilní operátoři budou muset napráskat svoje zákazníky, ...

Tak potom jedině si sehnat starý hloupý telefon bez internetu a bez FM rádia.


U předplacené simkarty je uživatel stále anonymní . Tam není koho napráskat.
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #51 kdy: 11 Prosince 2023, 13:19:16 »

Spíš to vidím na pořízení Starlinku. 500€ zařízení a 60€/měsíc. Jsou už rozumné ceny. A lze vzít kamkoliv s sebou. A těžko jakýkoliv orgán (soud) donutí Elona vydat osobní údaje nebo přístup k hovorům, zprávám.
Ještě by mohli začít vyrábět satelitní mobil. Imarsat,Iridium atd. jsou stále hrozně drahý a pomalé data občas zmizí satelit.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #52 kdy: 11 Prosince 2023, 14:47:53 »

Tak potom jedině si sehnat starý hloupý telefon bez internetu a bez FM rádia.

To by pak ale znamenalo ho s tou SIM i používat, protože operátor ví z čeho voláte. Já s tím problém nemám a mastné placky nepoužívám, ale majorita by to asi nezkousla. Nehledě na to, že lidi často mají konkrétní telefon od operátora i rovnou koupený.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #53 kdy: 12 Prosince 2023, 05:46:30 »

A už je někde uveřejněn ten zákon o nových poplatcích?

A to že platím někomu paušál ještě neznamená, že ten telefon je můj a bydlí semnou v domácnosti.
Třeba ho můžu platit dítěti, které žije s matkou, nebo milence, atd...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #54 kdy: 12 Prosince 2023, 09:37:50 »

A už je někde uveřejněn ten zákon o nových poplatcích?

A to že platím někomu paušál ještě neznamená, že ten telefon je můj a bydlí semnou v domácnosti.
Třeba ho můžu platit dítěti, které žije s matkou, nebo milence, atd...

Viděl bych to pak na objektivní odpovědnost provozovatele čísla :-) Jako v protektorátu odpovědnost za rádio, taky nikdo neřešil, jestli tam tu elektronku navíc nechali z nedbalosti nebo dali úmyslně a kdo to byl.
IP zaznamenána