30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva do datovky  (Přečteno 4026 krát)

Vojtakrapa

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Výzva do datovky
« kdy: 15 Června 2016, 10:33:51 »

Ahoj,
 auto skoro nepoužívám a přišla mi do datové schránky výzva k uhrazení částky 400,- Kč za stání na zákazu stání (bylo tam čištění) já jsem to to nevěděl, protože auto tam asi dva měsíce stálo.

Nu tak co se dá dělat tak jsem to neřešil a pokutu raději zaplatil ať mám klid.., to by mě ještě tak nenasralo, ale to, že mi do datové schránky přišla hned druhý den od zaplacení poluty, pokuta druhá!! Za překročení rychlosti, kdy se přestupek konal před 8měsíci na 600,- Kč?!!

Jak tomu mám rozumět? Jako, že celou dobu nic a když se najednou najde idiot co platí tak mu hned naposíláme pokuty další? Dáš prst a sežereš celou ruku. Nikdy předtím jsem pokutu nedostal až nyní a takhle divně. Do kdy mi můžou takhle pokuty posílat? Nemají na to náhodou nějaké lhůty? Díky moc za reakce k oboum případům, díky moc.

« Poslední změna: 15 Června 2016, 10:42:18 od Vojtakrapa »
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Výzva do datovky
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2016, 12:35:58 »

Myslím, že to bylo zmiňováno i někde tady, ale obecně jsi zřejmě zářným příkladem toho, na co sis v podstatě odpověděl sám - "Dáš prst a sežereš celou ruku." - podle všeho to tak prostě funguje - pokud výzvy neignoruješ a platíš, dostaneš se do kolonky "platič" a tak Tě pak budou obesílat pokaždé, když někde něco Sprdelizovatelného provedeš - zkušenost je taková, že kdo výzvu ignoroval a k další fázi řízení nedospělo, ten má od magorstrátních parazitů relativně klid, alespoň ve větších městech, resp. má jistou nenulovou šanci, že ho příště znovu otravovat nebudou. Kdežto kdo zaplatí poprvé, bude platit/bojovat furt...

K tomu prvnímu - pokud jsi opravdu neměl možnost se o tom blokovém čištění dozvědět, měl by to být liberační důvod...

K tomu druhému - na zahájení řízení mají tuším-li správně rok, prekluze u SprDele je dokonce čtyři roky, takže to, že Tě začali popotahovat teprve po osmi měsících dost možná nebude nic neobvyklého...

Jak jsi na tom s tou druhou pokutou? Už jsi zaplatil? Pokud ne, doporučoval bych prostudovat zdejší vlákna o SprDeli, je toho tu habaděj, strategií je tady na fóru rozebráno hned několik, takže jestli máš čas a chuť zabojovat, tak běž do toho, rádi Ti případně pomůžeme, bude-li nutné :)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva do datovky
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2016, 12:36:35 »

Jak tomu mám rozumět? Jako, že celou dobu nic a když se najednou najde idiot co platí tak mu hned naposíláme pokuty další? Dáš prst a sežereš celou ruku. Nikdy předtím jsem pokutu nedostal až nyní a takhle divně. Do kdy mi můžou takhle pokuty posílat? Nemají na to náhodou nějaké lhůty? Díky moc za reakce k oboum případům, díky moc.

Ano, rozumíte tomu správně. Jestliže řízení nebylo zahájeno, přestupek je promlčen za rok. K prvnímu případů vám můžu říct, že platit byla blbost a k druhému, abyste výzvu ignoroval a pročetl si fórum.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva do datovky
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2016, 12:37:56 »

Odpověděl jste si sám, vlastně není co dodat.

S tím čištěním jste zcela jistě zaplatil zbytečně. Pokud auto stálo na veřejné komunikaci někde, kde to není zakázané, tak se nedopouštíte žádného přestupku tím, že aktivně nesledujete úřední desku či jiná místa, kde se vyhlašují termíny čištění. Můžou po vás chtít jen poplatek za odtah/nadzvednutí ale ne pokutu, protože tam chybí prakticky všechny znaky přestupku (porušení povinnosti, zavinění, škodlivost ...).

Ta tu výzvu dle § 125h skutečně lhůty mají, a to konkrétně lhůtu bezodkladně po zjištění nebo oznámení přestupku (srov. § 125h(1) ZPPK). Co si úřad představuje pod takovým bezodkladně vidíte sám. Založit na tomto průtahu efektivní obranu ale nelze. Říkáte, že to bylo před 8 měsíci ... kdyby to bylo před 1.10.2015, tak by šlo někoho udat a uhrát to na roční prekluzi.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva do datovky
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2016, 13:58:09 »

Nu tak co se dá dělat tak jsem to neřešil a pokutu raději zaplatil ať mám klid.., to by mě ještě tak nenasralo, ale to, že mi do datové schránky přišla hned druhý den od zaplacení poluty, pokuta druhá!! Za překročení rychlosti, kdy se přestupek konal před 8měsíci na 600,- Kč?!!

Není to krásný pocit se k tomu postavit jako chlap (..ehm tady to znamená zaplatit aby se to nevyšetřovalo..) a stát se hrdým sponzorem obecního úřadu?

A to není pokuta.. je to odpustek.. poplatek za to že úřad to oznámení zahodí a nebude se tím zabývat..

Ze zvědavosti.. obojí bylo od toho samého úřadu? A druhou výzvu poslali po tom co jim přišly peníze za tu první?

Zaplatit tu první byla škoda protože ta se dala uhrát v pohodě.. ta druhá bude horší.. pod jaký kraj spadá ten úřad?
IP zaznamenána