30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: jak dlouho musím znát aktuální doručovací adresu piráta?  (Přečteno 6362 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil

Do datovky nám dnes přišla klasická výzva k uhrazení...... Náš nejvyšší k tomu přistupuje, tak  že nařídil nekompromisně dohledat řidiče a práskat. Když tu není, podaří se mi občas napráskat nějakýho  Helmuta nebo mrtvýho Helmuta. Dnes nastala situace, kdy přestupek byl spáchán v září 2015 a mě známý pirát ukončil v lednu pracovní poměr z důvodu stěhování  na druhý konec republiky za novou přítelkyní. A jeho nová adresa mi není známa a je mi celkem u prdele. Jeho starou adresu znám. Takže v podstatě je mi upřena možnost vyhnout se sprdelu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:jak dlouho musím znát aktuální doručovací adresu piráta?
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2016, 08:55:50 »

Tak jim to takhle napište:

Vážený orgáne, řidičem byl XY, nar. 11.22.3333, který ke dni přestupku bydlel na adrese ABC. Jeho současná adresa mi není známa, přičemž nejsem schopen ani oprávněn ji zjišťovat.
Jsem povinen dodat údaje řidiče ke dni přestupku, což činím.
S pozdravem Martin.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:jak dlouho musím znát aktuální doručovací adresu piráta?
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2016, 09:07:31 »

No jasně, nic jiného dělat nelze. Nicméně orgán toto pravděpodobně zajímat nebude.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:jak dlouho musím znát aktuální doručovací adresu piráta?
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2016, 09:11:11 »

Jenže pak lze argumentovat, že laxnost úřadu nelze přičítat k tíži provozovatele. Kdyby se ozvali do 60 dnů po spáchání, měli by platnou adresu.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:jak dlouho musím znát aktuální doručovací adresu piráta?
« Odpověď #4 kdy: 31 Května 2016, 16:09:06 »

Krome toho by mel mit urad, na rozdil od prosteho obcana, pristup do registru obyvatel, ve kterem by si soucasnou adresu mel dohledat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:jak dlouho musím znát aktuální doručovací adresu piráta?
« Odpověď #5 kdy: 31 Května 2016, 16:09:32 »

Jestli to je reálně existující pyrát z ČR tak přece nemají problém najít současnou adresu v evidenci obyvatel..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:jak dlouho musím znát aktuální doručovací adresu piráta?
« Odpověď #6 kdy: 31 Května 2016, 16:59:26 »

Adresa trvalého pobytu nemusí sedět se skutečným. Ale neměli by pak ustát případný sprdel, protože řidiče nedohnali jen kvůli vlastní laxnosti.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:jak dlouho musím znát aktuální doručovací adresu piráta?
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2016, 13:35:52 »

Tohle je dobrý námět na obranu v případném odvolání, kdy si někdo nešťastně zvolí nekontaktního cizince. Ovšem I. instanci bych to určitě nesděloval, to by znělo vyloženě účelově. V II. bych úřadu připomenul, že dotyčný řidič musel změnit adresu, protože podle OP nebo pasu měl v době přestupku (od zjištění přestupku po předání na úřad až k výzvě uplyne třeba 3 týdny, na bonz máte 15 dní, nevyužijete, pak by teprve mělo dojít předvolání - pokud nejde o turbo model, což je nezákonný - a až po více než měsíci písemně sdělujete, takže času na změnu doručovací adresy je dost) trvalý bydliště právě tam a tam a dál nemůžu sloužit. Šlo by to ještě opepřit tím, že mám od dotyčného doručenky, kdy řádně přebíral z doby přestupku nebo náštěvou, kde měl řádně označenou schránku s jeho jménem.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:jak dlouho musím znát aktuální doručovací adresu piráta?
« Odpověď #8 kdy: 01 Června 2016, 15:38:35 »

Je to reálně existující pirát, dokonce někteří zaměstnanci jsou s ním v kontaktu, dokonce bych asi dohledal jeho soukromé číslo, ale proč bych to dělal. No uvídíme je to vkuuč z Prahy. Může mi  to být celkem fuk, jak to dopadne, ale není špatný trénovat, když nehraju o svý prachy.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:jak dlouho musím znát aktuální doručovací adresu piráta?
« Odpověď #9 kdy: 02 Června 2016, 00:31:45 »

A "pirát" řekne, že neřídil a ať mu skočí na cara a neotravují. A narodí se sprdel, veselme se. Tohle by byl slušný námět na dotažení až k ústavnímu soudu.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:jak dlouho musím znát aktuální doručovací adresu piráta?
« Odpověď #10 kdy: 02 Června 2016, 01:47:11 »

No tohoto piráta jsem měl docela rád, protože to nebyla úplná ovce a  bral si k srdci moje" politická školení mužstva" a nepokálel se před prvním pachem, co ho někde prudil. Bylo by toho na dlouhá vyprávění. 2 týdny zpět zaplatila jedna naše ovečka 5kilo za to, že pach mozkovým myšlením vymyslel, že led pozičky moc svítí a označení konstrukční rychlosti vozidla není v reflexním provedení. No skákal jsem dva metry do výšky a tlak mi vyletěl na 200/110, prostě bez komentáře :o
IP zaznamenána