30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vysvětlení po udání - paranoia nebo nový trik?  (Přečteno 4643 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Vysvětlení po udání - paranoia nebo nový trik?
« kdy: 13 Dubna 2016, 07:44:11 »

Zdravim

Praha mi doručila žádost o odpustek (Inkasní třicítka Zálesí). Na ten jsem obratem reagoval udáním Helmuta. A nedávno mi k tomu samému případu dorazila výzva k podání vysvětlení a současně do Helmutovy schránky dorazila výzva k vyzvednutí zásilky (což ale může být i k jinému živému případu). Ve výzvě přímo nabádají, abych použil formulář, kde jim mám uvést kdo řídil atd, tedy vše co už mají (a udání je brané jako podání vysvětlení). Podepsaný je tam jiný referent než v odpustku.

A otázka zní: Je to nějaký nový špinavý trik, protože už je hodně seru nebo je to jen neschopnost nového referenta si pročíst složku?

Komunikace probíhá od počátku datovkou - tedy nemohou nic zapřít a Helmutovy nacionále jsem uvedl v originále tzn. ne latinkou, pouze doručovací adresa v ČR je latinkou.

IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Vysvětlení po udání - paranoia nebo nový trik?
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2016, 11:14:06 »

Tak nový trik (Jestli nám "sprostý podezřelý" podruhé udá něco jiného, máme ho) to asi nebude, jen standardní úřední bordel.

Osobně bych reagoval čistě ve smyslu "vše co k případu vím, jsem vám sdělil dopisem značky ÚP 2016/004 a dál nemám, co bych k tomu dále dodal". A v zájmu šetření obecních prostředků že se nedostavíte osobně (formulaci i se zdůvodněním a odkazy na Správní soud si z hlavy nepamatuji, ale zde jich najdete hned několik)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Vysvětlení po udání - paranoia nebo nový trik?
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2016, 16:03:27 »

Osobně tam fakt nepůjdu - sami mě nabádají k písemné formě, spíš jestli nebude nějaký háček v identifikaci přestupce jinak než latinkou (nerad bych někomu komolil jméno transkripcí, nejsem překladatel).

Trik vidím v něčem jiném.
Zavilý úředník dostane dopis, odfajfkuje, že to nemá všechny náležitosti, pošle další, znova odfajfkuje a může hodit sprdel, páč se nedozvěděli kdo řídil a provozovatel žije dál v domnění, že má vše na háku.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vysvětlení po udání - paranoia nebo nový trik?
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2016, 16:33:44 »

Pokud to nemá všechny náležitosti, musí ouřada poslat výzvu k doplnění, čemu a proč nerozumí.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Vysvětlení po udání - paranoia nebo nový trik?
« Odpověď #4 kdy: 14 Dubna 2016, 16:20:13 »

Osobně tam fakt nepůjdu - sami mě nabádají k písemné formě, spíš jestli nebude nějaký háček v identifikaci přestupce jinak než latinkou (nerad bych někomu komolil jméno transkripcí, nejsem překladatel).

Trik vidím v něčem jiném.
Zavilý úředník dostane dopis, odfajfkuje, že to nemá všechny náležitosti, pošle další, znova odfajfkuje a může hodit sprdel, páč se nedozvěděli kdo řídil a provozovatel žije dál v domnění, že má vše na háku.

Vašim obavám rozumím, drobná změna formulace by to měla řešit: "Vámi požadované údaje jsem vám sdělil již dopisem značky ÚP 2016/004 ze dne XX.YY.ZZZZ ..." Kdo řídil, to úřad ví.

Jinak souhlas, transkripcí je několik a nejsem si jist, kam by došel třeba dopis do Pekingu...
IP zaznamenána