30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva - chyby, překlepy  (Přečteno 3506 krát)

Narttu

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Výzva - chyby, překlepy
« kdy: 12 Dubna 2016, 15:19:36 »

Zdravím všechny,
došlo mi zahájení o správním řízení. Avšak v části, kde je popsán přestupek je zcela jiné jméno a navíc je datumován o 10 dní dopředu (překlep v datumu). Očividně pan úředník nesmazal původní zprávu. Co navrhujete ? Odkázat se, že dotyčná osoba je mi neznámá a tím věc uzavřít ? Nebo jaké další kroky by se pak od úřadu daly čekat ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - chyby, překlepy
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2016, 15:29:31 »

Teď bych nereagoval. Řízení se zahajuje doručením oznámení o zahájení řízení.
Do odvolání pak lze argumentovat, že nemají ani řádně zahájeno, protože vám sdělili obvinění k jinému přestupku, než který zkoušeli řešit.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - chyby, překlepy
« Odpověď #2 kdy: 12 Dubna 2016, 15:29:51 »

Předpokládám-li správně, že Vám dorazilo usnesení o zahájení řízení, a je-li na něm skutečně uvedeno zcela nesprávné jméno, je podle mých zkušeností nejlepším postupem naprostá pasivita.
IP zaznamenána

Narttu

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - chyby, překlepy
« Odpověď #3 kdy: 12 Dubna 2016, 15:37:05 »

Ano, omlouvám se - v rychlosti jsem to popsal blbě. Jedná se o zahájení správního řízení, které je směrováno správně, avšak v popisu přestupku je jiné jméno.
Každopádně díky, tušil jsem podobnou odpověď :-)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - chyby, překlepy
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2016, 16:21:10 »

Chce po vás úřad něco, předvolává vás třeba zároveň k ústnímu jednání? Pokud ne, tak počkejte, co vyplodí dalšího.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.